Rusza czwarta edycja Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest – podobnie jak w roku ubiegłym – 900 000 zł.
Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze!
Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój swojej miejscowości (formularze zgłoszeniowe i listy poparcia, należy złożyć do 30 kwietnia 2017 r.).
Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2018 roku?
 
Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój Gminy!
W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Gminy Czerwonak.
 
Zgłoszone do budżetu obywatelskiego mogą być projekty inwestycyjne, które:
  • należą do zadań własnych gminy,
  • są możliwe do zrealizowania w 2018 roku,
  • są zlokalizowane na terenie będącym własnością Gminy Czerwonak,
  • koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć kwoty 150 000 zł – kwota obejmuje koszt realizacji projektu oraz koszty utrzymania powstałej infrastruktury w okresie 3 lat.
 
Poniżej publikujemy Zarządzenie nr 90/2017 Wójta Gminy Czerwonak z dnia 04.04.2017 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Czerwonak konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy Czerwonak na rok 2018 (w wersji PDF), a także Formularz zgłoszenia projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Czerwonak na rok 2018 (w wersjach PDF oraz Excel). 
 
tekst: WK, Urząd Gminy Czerwonak