Logowanie:
Logowanie:

Debata podsumowująca Czerwonacki Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski działa w naszej gminie już od trzech lat. Przed rozpoczęciem czwartej edycji tego przedsięwzięcia Urząd Gminy przeprowadził badania mające pokazać, czy budżet obywatelski spełnił pokładane w nim oczekiwania, zmienił gminę i bardziej zaktywizował jej mieszkańców. Te i inne pytania postawiono podczas ewaluacji, która odbywała się od początku lutego. Mieszkańcy gminy mogli oceniać budżet obywatelski m.in. dzięki ankietom dostępnym za pośrednictwem strony internetowej gminy Czerwonak i gminnego facebooka.  
 
W czwartek drugiego marca b.r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się debata podsumowująca przeprowadzoną ewaluację Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego. Uczestniczyli w niej radni, sołtysi, pracownicy urzędu oraz zainteresowani mieszkańcy naszej gminy. 
 
Prowadzący spotkanie Maciej Milewicz, doktor socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przedstawił wyniki przeprowadzonych ankiet oraz wskazał możliwości wprowadzenia modyfikacji i innowacji dla dalszego rozwoju tej inicjatywy. Omówiono również tzw. "dobre praktyki" wypracowane w innych samorządach, po czym rozpoczęto dyskusję z uczestnikami spotkania. 
 
Mamy nadzieję, iż przeprowadzona ewaluacja pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie i przeprowadzenie kolejnych edycji Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego. Do udziału w nich już dziś Państwa zapraszamy!
 
WI, Urząd Gminy Czerwonak
Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.