Logowanie:
Logowanie:

Młodzi Obywatele w Urzędzie Gminy

W Urzędzie Gminy gościliśmy zuchy z Dwunastej Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z Koziegłów. 
Dzieci spotkały się z Wójtem Jackiem Sommerfeldem oraz jego zastępcami. W rolę przewodnika wycieczki po Urzędzie wcieliła się natomiast Sekretarz Mariola Landowska.
Zuchy odwiedziły m.in. Biuro Obsługi Klienta oraz salę konferencyjną. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, gdzie wydawane są dowody osobiste, Czerwonackie Karty Dużej Rodziny, jak również miały okazję zobaczyć miejsce, w którym Wójt Gminy Czerwonak podejmuje swoich gości.
 
Wycieczka po Urzędzie Gminy pomoże zuchom w uzyskaniu sprawności Młodego Obywatela. Dzięki niej poznają swoje środowisko i uczą się dostrzegać problemy swojej wspólnoty lokalnej. 
W trakcie zdobywania tej sprawności dzieci poszukują rozwiązań, stają się świadomymi i aktywnymi uczestnikami życia społeczności lokalnych. I co najważniejsze, uczą się podejmowania odpowiedzialności za rozwój swojej wspólnoty oraz poznają swoje obywatelskie prawa i obowiązki.
 
tekst i zdjęcia: BOK, Urząd Gminy 
Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.