Logowanie:
Logowanie:

4 kwietnia w sali sesyjnej przy ulicy Leśnej w Czerwonaku odbyło się szkolenie na temat pobierania próbek paleniskowych w ramach czynności kontrolnych prowadzonych przez straże gminne oraz urzędników samorządowych.

 

W szkoleniu udział wzięło 57 funkcjonariuszy straży miejskich i gminnych oraz pracownicy ds. ochrony środowiska w urzędach miast i gmin w województwie wielkopolskim. Zakres szkolenia obejmował aspekty prawne pobierania prób paleniskowych, metodykę postępowaniaoraz sposób sporządzania ekspertyz laboratoryjnych pobranych próbek.

 

Patronat nad szkoleniem objął Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld. - Problem spalania w piecach materiałów zabronionych i substancji wpływających negatywnie na zdrowie oraz życie jest bardzo istotną sprawą dla naszych mieszkańców. To szkolenie stanowi ważny etap do rozwiązaniu problemu spalania odpadów na terenie naszej gminy, jak i w całej Wielkopolsce - podkreślił Wójt Gminy Czerwonak.

 

Prawo zabrania spalania w paleniskach domowych: plastikowych pojemników i butelek po napojach zużytych opon, innych odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem, sztucznej skóry, opakowań po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowań po farbach i lakierach, pozostałości farb i lakierów, plastikowych toreb z polietylenu oraz papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.

 

W gospodarstwach domowych poza opałem można spalać tylko: papier, tekturę i drewno, opakowania z papieru, tektury i drewna, odpady z gospodarki leśnej, ale nie chemikalia i opakowania z tworzyw sztucznych, odpady kory i korka, trociny, wióry i ścinki, mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury.

 

Tekst i zdjęcia: BOK, Urząd Gminy Czerwonak

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.