Logowanie:
Logowanie:

Ponad 200 lat tradycji szkolnictwa w Owińskach - włącz się w zbieranie materiałów!

Zapraszamy na spotkanie we wtorek 4 czerwca o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Owińskach. W programie spotkania wykład o szkolnictwie wrazz  prezentacją zdjęć oraz wspomnieniami z lat szkolnych.

 

Fundacja Nasze Podwórko w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Owińskach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Czerwonak, realizuje zadanie pt. „Szkolnictwo podstawowe w Owinskach, 1818-1992”. W ramach tego zadania zbieramy materiały o szkolnictwie na szczeblu podstawowym od momentu ufundowania szkoły elementarnej w 1818 roku aż do przeniesienia szkoły podstawowej z pałacu do budynku, w którym szkoła mieści się do dzisiaj.

 

Materiały będziemy sukcesywnie zamieszczać na stronie www.200latszkoly.pl w zakładce: „Szkoły w Owińskach”. Najstarsze informacje z XIX wieku pozyskamy w archiwach. Aby jednak móc opowiedzieć o szkole w XX wieku, niezbędna będzie pomoc mieszkańców Owińsk i okolicznych miejscowości. Prosimy o zdjęcia, dokumenty, wspomnienia dotyczące szkoły podstawowej w Owińskach. Liczymy na pomoc i zaangażowanie byłych nauczycieli i uczniów. Wspólnie na pewno uda nam się odtworzyć historię szkoły i zebrać materiały, które wykorzystamy do planowanych w przyszłości wystawy i książki poświęconej szkolnictwu podstawowemu w Owińskach.

 

Zapraszamy do kontaktu:

mali: naszepodworko@poczta.fm

fb:  @szkolnictwoowinska

tel.: 504559472

 

 

  

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.