Logowanie:
Logowanie:

Równanie i utrzymanie dróg gruntowych

Długi okres zmarznięcia gruntu, gwałtowna odwilż i towarzyszące jej opady wpłynęły negatywnie na stan dróg gruntowych na terenie naszej gminy. Obecnie prowadzimy liczne działania interwencyjne w celu utrzymania przejazdu na odcinkach dróg, które były szczególnie narażone na złe warunki atmosferyczne. Dotyczy to przede wszystkim miejscowości Kliny, Kicin, Owińska i Mielno, gdzie w wyniku spływu wód z pól i opadów doszło do znacznego zniszczenia odcinków dróg.
Prace wykonywane są w trudnych warunkach, gdzie grunt jest jeszcze w znacznym stopniu rozmoczony. Stąd głównym celem jest udrożnienie przejazdu, choć mamy świadomość, że nie da się teraz osiągnąć w pełni zadawalającego rezultatu. Liczymy, że przy dobrych warunkach pogodowych, uda nam się sprawnie dokończyć niezbędne naprawy. Prace na terenie gminy wykonuje firma DROG-KAR. 
 
Rozpoczęły się też prace interwencyjne związane z równaniem dróg gruntowych na terenie naszej gminy. Prace będą prowadzone sukcesywnie, w zależności od warunków gruntowych i pogodowych, na terenie wszystkich sołectw. Na początku marca zostaną rozstrzygnięte przetargi związane z utrzymaniem wszystkich rodzajów dróg na terenie naszej gminy.
 
Przepraszamy za chwilowe niedogodności i prosimy Państwa o wyrozumiałość.
 
Urząd Gminy Czerwonak
fot. Jerzy Wolniewicz
Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.