Logowanie:
Logowanie:

Zajęcia z gimnastyki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Czerwonak

Zapraszamy mieszkańców gminy Czerwonak na zajęcia gimnastyki zdrowotnej, które będą odbywały się w salce fitness w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, przy ul. Piłsudskiego 3.

 

Troska o zdrowy i mocny kręgosłup powinna być dla Ciebie priorytetem! Tylko regularne, systematyczne ćwiczenia skutecznie zniwelują dolegliwości oraz uchronią Twój kręgosłup przed degeneracją, która następuje poprzez siedzący lub stojący tryb pracy, zgarbioną sylwetkę, asymetryczne przeciążenie ciała (noszenie torby zawsze na tym samym ramieniu) a przede wszystkim wszechobecny stres.

Zajęcia mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa. Sesje oparte są na ćwiczeniach rozluźniających, mobilizacyjnych, wzmacniających, koordynacyjnych i równoważnych (na bazie pilatesa i jogi). Odciążają kręgi wzmacniając głębokie partie mięśniowe pleców oraz likwidują przykurcze mięśni wydłużając i rozluźniając napięcia.

Systematycznie wykonywane uczą prawidłowej postawy ciała, a więc smuklejszej sylwetki i gracji ruchu. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu technik relaksacyjnych oraz ćwiczeń oddechowych nauczysz się słuchać, rozumieć i szanować swoje ciało a także ukoisz zabiegany umysł.

 

Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i będą odbywały się w piątki:

  • grupa I – godz. 10:00-10:45;
  • grupa II – godz. 11:00-11:45.

 

Prowadzone będą w grupach do 15 osób.

 

Aby skorzystać z zajęć konieczne jest zapisanie się na zajęcia osobiście lub telefonicznie. Osoby zapisane, po otrzymaniu potwierdzenia, zobowiązane będą do pokrycia częściowych kosztów zajęć w wysokości 15,00 zł miesięcznie, płatne w kasie pływalni w Koziegłowach.

 

Zapisy osobiste i telefoniczne prowadzić będzie Sekcja Profilaktyki i Terapii GOPS,Koziegłowy, ul. Poznańska 15D/82 tel. 61 812-12-79. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 5 kwietnia 2019 r.

 

Zajęcia współfinansowane są ze środków Gminnego Programu Promocji Zdrowia „ZDROWA GMINA CZERWONAK” na lata 2014-2020.

 

 

 

Marlena Łochyńska

GOPS Czerwonak

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.