Logowanie:
Logowanie:
< Marzec 2017 >
PnWtŚrCzPtSoNd
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Marzec 2017
 • czwartek, 02.03.2017
  Żołnierze Wyklęci – gra edukacyjna
  1 marca 2017 r. o godzinie 16.30 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwonaku przy ul. Szkolnej 1 rozpocznie się gra edukacyjna Żołnierze Wyklęci - Żołnierze Niezłomni. 
   
  Organizatorzy zapraszają młodzież i społeczność Gminy Czerwonak do udziału w grze, której celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.
  Udział nie jest uwarunkowany wiedzą na temat tych postaci. Mamy nadzieję, że uczestnicy zdobędą wiadomości, biorąc udział w imprezie.
   
  Prosimy o zgłaszanie drużyn (od 2 do 4 osób) do sekretariatu szkoły drogą elektroniczną lub telefoniczną do 27 lutego 2017 r. 
  Zgłoszenie powinno zawierać: liczbę uczestników, ewentualnie nazwę drużyny i miejscowość z której pochodzi drużyna. 
  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć ekipy międzypokoleniowe.
   
  Nie pozwólmy zapomnieć! Ludzie żyją tak długo, jak długo trwa o nich pamięć!
  Serdecznie zapraszamy do udziału. 
  tel.: 061 812 02 40; e-mail: czerwonak_gimn@wp.pl
   
 • piątek, 03.03.2017
  Strefa Kobiet w Koziegłowach
  3 marca 2017 Centrum Kultury Fizycznej „AKWEN” w Czerwonaku serdecznie zaprasza wszystkie Panie na kolejną edycję „Strefy kobiet”, która odbędzie się na terenie pływalni Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w godzinach od 21.00 do 24.00.
   
  W programie zaplanowaliśmy zajęcia fitness w wodzie (aqua aerobic i aqua zumba), zajęcia sportowe na siłowni, możliwość skorzystania z sauny w tym ze „słonecznej łączki”.
  Dodatkowo przewidujemy dla Pań konsultacje kosmetyczne i fryzjerskie, dietetyczne oraz masaże relaksacyjne. Będzie również możliwość skorzystania z porad trenerów personalnych, którzy na co dzień pracują na naszej siłowni.
   
  Cena biletu to 35 zł (zawiera już wejście na basen). Są one dostępne w kasach pływalni w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
  Więcej informacji: tel. 614 151 678 lub e-mailowo: a.kaminska@akwenczerwonak.pl
  Zapraszamy!
   
 • niedziela, 05.03.2017
  Akcja poboru krwi w Owińskach
  Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się w niedzielę 5 marca b.r. w godzinach od 9.00 do 14.00 na Placu Przemysława w Owińskach– podstawiony zostanie specjalny autobus.
  Podczas akcji będzie możliwość rejestracji w banku potencjalnych dawców szpiku kostnego.   
   
  Pamiętaj!
  Zabierz dowód osobisty, zjedz rano śniadanie. Otrzymasz: słodki upominek oraz dzień wolny od pracy. Oddaj krew - uratuj życie!
   
 • wtorek, 07.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Czerwonak I
  We wtorek 7 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Sołectwa Czerwonak I. Sołtys Violetta Gancarz zaprasza Mieszkańców Sołectwa do Gimnazjum w Czerwonaku.
 • czwartek, 09.03.2017
  Mój przyjaciel pies – spektakl w Kicinie
  Spektakl teatru Teatryle to pełne humoru przedstawienie dla dzieci od trzech lat.
   
  W głębi lasu Troskliwy Tata Niedźwiedź przygotowuje swemu synkowi jajecznicę. Brak zgodnej z przepisem liczby jaj wywołuje całą lawinę zdarzeń. Mały Miś w drodze po brakujące jajko spotyka bezdomnego Psa. Tata stanowczo odmawia przyjęcia go pod swój dach. Jajecznica spada na ziemię. Nawet ocalałe jajko płata figla i nie staje się dla misiów kolacją. Wreszcie pojawia się podstępny Lis, wprowadzając wielkie zamieszanie. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie! Przyjaźń zwycięża!
   
  Reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, czas trwania: 50 minut
   
  Zapraszamy 9 marca na godzinę 17.00 do Klubu „Jutrzenka” w Kicinie oraz 10 marca na godzinę 16.00 do Klubu „Kogucik” w Potaszach. Cena biletu to 5,00 zł/1 osoba.
  Organizatorami wydarzeń są Sołectwo Bolechówko-Potasze, Sołectwo Kliny-Mielno oraz GOK Sokół. Mecenat – Gmina Czerwonak.
  [Lidia Pludra-Przewoźna, GOK Sokół]
   
 • czwartek, 09.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Miękowo
  W czwartek 9 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie w Sołectwie Miękowo. Sołtys Jolanta Poznańska zaprasza Mieszkańców do Szkoły Podstawowej w Owińskach.
 • piątek, 10.03.2017
  Mój przyjaciel pies – spektakl w Potaszach

  Spektakl teatru Teatryle to pełne humoru przedstawienie dla dzieci od trzech lat.

   

  W głębi lasu Troskliwy Tata Niedźwiedź przygotowuje swemu synkowi jajecznicę. Brak zgodnej z przepisem liczby jaj wywołuje całą lawinę zdarzeń. Mały Miś w drodze po brakujące jajko spotyka bezdomnego Psa. Tata stanowczo odmawia przyjęcia go pod swój dach. Jajecznica spada na ziemię. Nawet ocalałe jajko płata figla i nie staje się dla misiów kolacją. Wreszcie pojawia się podstępny Lis, wprowadzając wielkie zamieszanie. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie! Przyjaźń zwycięża!  

   

  Reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, czas trwania: 50 minut  

  Zapraszamy 10 marca na godzinę 16.00 do Klubu „Kogucik” w Potaszach. Cena biletu to 5,00 zł/1 osoba.

  Organizatorami wydarzeń są Sołectwo Bolechówko-Potasze, Sołectwo Kliny-Mielno oraz GOK Sokół. Mecenat – Gmina Czerwonak.

  [Lidia Pludra-Przewoźna, GOK Sokół]

   

 • piątek, 10.03.2017
  Pod-grzybek – maraton teatralno-plastyczny w Koziegłowach
  10 marca GOK Sokół zaprasza do CKiR w Koziegłowach na wyjątkowe wydarzenie, czyli maraton teatralno-plastyczny „Pod-grzybek”.
   
  Rozpoczynamy o godzinie 18.00 wernisażem wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży pracujących na stałe pod kierunkiem Joanny Synowiec, Małgorzaty Fabian oraz Olgi Krause-Matelskiej. Młodzi twórcy, inspirowani tekstem sztuki Marty Guśniowskiej, wykonali serię ilustracji i lalek. Każdy wypracował własny, oryginalny styl, którym chciał przedstawić swoje odczucia i wyobrażenie o bohaterach sztuki. Użyte materiały oraz różnorodne techniki pozwoliły uzyskać indywidualny charakter i pozwoliły na dużą swobodę w realizacji tego projektu.
   
  O godzinie 19.00 zaprosimy na premierę Teatru Zwierciadło pt. „Pod-grzybek” według tekstu Marty Guśniowskiej w reżyserii Anny Rozmianiec. Czy zwierzątka po śmierci idą do nieba? A może gdzie indziej, do piekła?! Kto to wie? 
   
  „Pod-Grzybek” to sztuka śmieszna, momentami również komiczna; skrzy w niej humor słowa i sytuacji – ale jednocześnie to sztuka poważna, jako że traktująca o sprawach najważniejszych, sprawach ostatecznych: o miłości, przyjaźni i śmierci, o życiu i umieraniu. 
   
  Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru zaprezentuje się na scenie Emilia Łukaszkiewicz w minimonodramie pt. „Matylda”, opartym na fragmencie książki Roal Dahl, czyli opowieści o zamiłowaniu do książek i przygód, a także kilku rozważań o rodzicach. 
   
  Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można odbierać w GOK Sokół oraz CKiR w Koziegłowach.
  [Anna Rozmianiec, GOK Sokół]
   
 • sobota, 11.03.2017
  XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na Ergometrze Wioślarskim

  Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza na XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na Ergometrze Wioślarskim.

  Zawody odbędą się w sobotę 11 marca 2017 r. w Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku (ul. Leśna 6)

  Początek imprezy: godz. 10.00. 

 • sobota, 11.03.2017
  Teatr BAJ w sztuce "Kandydatki na żonę"
  Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku i filia GBP w Koziegłowach zapraszają na świętowanie Dnia Kobiet na wesoło.
   
  11 marca 2017 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach wystąpi koło teatralne „BAJ”, działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie w sztuce humorystyczno-komediowej pt.:"Kandydatki na żonę".
  Autorem scenariusza jest Andrzej Dembończyk; Imprezę poprowadzi Piotr Witoń.
   
  Wejściówki w cenie 5 zł są dostępne w GBP w Czerwonaku oraz w filii GBP w Koziegłowach do 9 marca 2017 r.
   
 • poniedziałek, 13.03.2017
  Badania mammograficzne w Czerwonaku
  Bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi refundowane przez NFZ
  Badanie jest bezpłatne dla Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu 24 m-cy nie miały przeprowadzonego profilaktycznego badania mammograficznego na koszt NFZ.
  Wystarczy przynieść ze sobą numer PESEL.
  Istnieje również możliwość wykonania badania odpłatnie w cenie 80 zł.
   
  Czekamy na Ciebie:
  Czerwonak ul. Leśna 8, przy OSP:  14 luty i 13 marzec 2017 r. 
  Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku 8.00-16.00 (przerwa w badaniach 13.00–14.00) pod nr (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077
   
  NSZOZ DIAGNOSTYK Leszek Szyiński & Wojciech Kwiecień s.c.
   
 • czwartek, 16.03.2017
  Kino za Trzy Zeta w Koziegłowach – Debiuty Polskie
  Gminny Ośrodek Kultury Sokół w lutym zapoczątkował cykl filmowy „Kino za trzy zeta”. Pragniemy go kontynuować i zaprosić na kilka spotkań skupionych wokół przeglądu filmów „Debiuty Polskie”. Filmy, które będziemy prezentować to produkcje krótkometrażowe, stworzone w ramach programu „30 Minut”, nad którym patronat objęło Studio Munka. Projekt zapewnia młodym reżyserom debiut filmowy. Powstają obrazy bardzo ciekawe angażujące znanych aktorów. 
  Na każdym seansie będziemy prezentować dwa filmy.
   
  Na pierwszy seans zapraszamy zapraszamy 16 marca na godzinę 18.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W programie:
  „Mazurek” w reżyserii Julii Kolberger 
  Obsada: Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Marta Juras, Richard Berkeley, Aleksandra Domańska, Paweł Królikowski 
  Urszula, którą zagrała Kinga Preis przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego.  Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że... Historia bardzo prawdziwa, a jednocześnie zrealizowana z dużą błyskotliwością i poczuciem humoru. Kinga Preis uznana została za najlepszą aktorką GRAND OFF „Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata" 2014,
   
  „Pogrzebiny”, reżyseria Wojciech Stupnicki. Obsada: Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki, Michalina Sosna.
  To historia dwóch braci, którzy są kelnerami w lokalu obsługującym imprezy okolicznościowe. Tym razem w lokalu goszczą uczestników stypy, ale to nie przeszkadza w wykorzystaniu sytuacji - Pyjter zamierza znaleźć Młodemu dziewczynę, a jako że jest bardziej doświadczony, znajdzie mu najlepszą, bo sam wie najlepiej, co dla brata dobre. 
  [Iza Jarczyk, GOK Sokół]
   
 • czwartek, 16.03.2017
  Projekt "Krajobrazy przeszłości” w Promnicach

  Gminy Ośrodek Kultury Sokół serdecznie zaprasza wszystkich  mieszkańców Bolechowa, Bolechowa Osiedla oraz Promnic na spotkanie związane z kontynuacją projektu historycznego "Krajobrazy przeszłości", które odbędzie się w klubie Iskra w Promnicach w czwartek 16 marca od godziny 18.30.  

   

  Jeśli mają Państwo w swoich zbiorach fotografie, pamiątki, ciekawe starocie lub po prostu chcą Państwo opowiedzieć historię swojej rodziny, to spotkanie jest właśnie dla Was!

  [Olga Krause-Matelska, GOK Sokół]

 • czwartek, 16.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Koziegłowy
  W czwartek 16 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie w Sołectwie Koziegłowy. Sołtys Zbigniew Szymanowicz zaprasza Mieszkańców do Szkoły Podstawowej w Koziegłowach.
 • piątek, 17.03.2017
  Pomysłodajnia w Promnicach
  17 marca w ramach Pomysłodajni GOK Sokół zaprasza osoby chętne do zapoznania się z techniką filcowania. Na warsztatach, które poprowadzi Pani Ewa Kujawa uczestnicy wykonają naszyjnik techniką „na mokro”. 
   
  Spotkanie odbędzie się w godz. od 17.30 do 20.00 w Klubie Iskra ul. Północna 58 Promnice.
  Koszt warsztatów to 50 zł. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: m.kubska@gok-sokol.pl, lub nr. tel. 61 812 63 41 po godz. 13.00. 
  [Małgorzata Kubska, GOK Sokół]
   
 • piątek, 17.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Bolechówko

  W piątek 17 marca b.r. o godz. 18.30 odbędzie się zebranie w Sołectwie Bolechówko. Sołtys Jerzy Wolniewicz zaprasza Mieszkańców do Klubu Kogucik w Potaszach.

 • sobota, 18.03.2017 - niedziela, 19.03.2017
  Maraton Spring Cycling w Koziegłowach
  Z radością informujemy, że CRKF AKWEN został oficjalnym sponsorem maratonu Spring Cycling, który odbędzie się 18 i 19 marca 2017 w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
   
  W sobotę 18 marca odbędzie się pięciogodzinny program Indoor Cycling pod okiem 8 instruktorów, natomiast w niedzielę 19 marca zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na bezpłatne treningi pokazowe!
   
  Aby zapewnić sobie gwarantowane miejsce, prosimy o wcześniejszą rejestrację miejsc na wybrane godziny.
  Formularz zgłoszeniowy na niedzielę znajduje się na stronie: http://springcycling.pl/zapisy_gmina/
   
  Wydarzenie na Facebooku:
   
  Organizatorzy główni wydarzenia to Nikoś Bike i Body Smile. Patronat medialny: Radio Merkury. Wydarzenie pod oficjalnym patronatem Wójta gminy Czerwonak, Pana Jacka Sommerfelda.
  Serdecznie zapraszamy!
   
 • niedziela, 19.03.2017
  XII Mistrzostwa w Pływaniu o „Złote Płetwy Wójta”
  Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN” w Czerwonaku zaprasza mieszkańców gminy Czerwonak na XII Mistrzostwa Sołectw Gminy Czerwonak w Pływaniu o „Złote Płetwy Wójta”, które odbędą się 19 marca 2017 roku o godzinie 9.00 na pływalni Akwen w Koziegłowach.
  Startujący w mistrzostwach walczyć będą o Złote Płetwy Wójta.
   
  Udział w zawodach jest bezpłatny i może w nich wziąć udział max. 120 zawodników.
  Pływacy będą startowali z podziałem na kategorie „amator” oraz „wyczynowiec”.
  W każdej kategorii i konkurencji pierwszych trzech zawodników/zawodniczek otrzyma medale i dyplomy, najlepsza zawodniczka i zawodnik oraz najmłodszy i najstarszy otrzymają statuetki. W klasyfikacji generalnej sołectw i osiedli, zwycięzcy otrzymają nagrodę „Złote Płetwy Wójta”, a druga i trzecia drużyna puchary.
  Zgłoszenia przyjmowane są u sołtysów i przewodniczących rad osiedli.
   
  Więcej informacji pod nr. tel. 61 415 16 82, 509 750 709 oraz e-mail: j.ratajczak@akwenczerwonak.pl
   
 • niedziela, 19.03.2017
  Rajd „Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych”
  Rajd „Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych”
  19 marca 2017 r. odbędzie się rajd „Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych” z metą w Rejowcu. 
  Trasy, miejsce startu, regulamin rajdu oraz inne przydatne informacje znajdują się pliku, który załączamy poniżej.  
  Organizatorami imprezy są Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka oraz Koło PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. 
   
 • niedziela, 19.03.2017
  Spotkanie z Żołnierzem Niezłomnym w Kicinie
  W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zapraszamy na spotkanie z żołnierzem niezłomnym, por. Andrzejem Dzięczkowskim, twórcą młodzieżowej tajnej organizacji „ALT”, który opowie o swojej działalności antykomunistycznej oraz latach spędzonych w komunistycznych obozach pracy.
   
  Spotkanie odbędzie się w Klubie „Jutrzenka” w Kicinie w niedzielę 19. marca o godz. 14.00.
  Patronat nad spotkaniem objął Wójt Gminy Czerwonak Pan Jacek Sommerfeld.
  Organizatorami są Dorota i Zbigniew Celka.
   
  tekst: Z. Celka
 • środa, 22.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Bolechowo-Osiedle
  W środę 22 marca b.r. o godz. 18.30 odbędzie się zebranie w Sołectwie Bolechowo-Osiedle. Sołtys Beata Gryska zaprasza Mieszkańców do Szkoły Podstawowej w Bolechowie.
 • czwartek, 23.03.2017
  Poznański Rower – Bezpieczny Rower” – Akcja znakowania rowerów
  23 marca b.r. w godz. 10.00–13.00 na terenie Komisariatu Policji w Czerwonaku (ul. Leśna 3, 62-004 Czerwonak) odbędzie się akcja znakowania rowerów “Poznański Rower – Bezpieczny Rower”.
  Jednoślad zostanie oznakowany poprzez przypisanie mu indywidualnego numeru. Na ramę pojazdu zostanie naklejona nalepka potwierdzająca umieszczenie go w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów.
   
  Do programu może przystąpić wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. 
   
  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu: www.poznan.policja.gov.pl/w21/prewencja-1/poznanski-rower-bezpiec/180797,Poznanski-Rower-Bezpieczny-Rower.html
   
  Znakowanie rowerów na terenie Komisariatu Policji w Czerwonaku odbędzie się także w dniach 4 kwietnia b.r. w godz. 15.00–18.00 i 27 kwietnia b.r. w godz. 10.00–13.00. 
   
  tekst: st. sierż. Anna Daszkiewicz, Ogniwo Prewencji KP Czerwonak  
 • piątek, 24.03.2017
  Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie
  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie zapraszają na Drzwi Otwarte, podczas których będzie można poznać szkołę i jej ofertę edukacyjną. 
   
  Drzwi Otwarte odbędą się:   
  24 marca b.r. w godz. 13.00–17.00 – Szkoła w Bolechowie (ul. Obornicka 1),
  8 kwietnia b.r. w godz. 9.00–13.00 – Szkoła w Murowanej Goślinie (ul. Szkolna 1)  
   
   
 • piątek, 24.03.2017
  „Mój niepokój ma przy sobie broń” – premiera teatru Cyk w Koziegłowach
  24 marca na godzinę 19.00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół” zaprasza do CKiR w Koziegłowach na premierę Teatru Cyk „Mój niepokój ma przy sobie broń” na podstawie tekstu Mateusza Pakuły. 
  Spektakl odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. 
   
  Każdy z aktorów, stając się Guliwerem, odbywa swoją podróż po współczesności, komentując ją, parodiując, przeżywając, uczestnicząc w niej. Guliwer stara się odnaleźć Tu i Teraz, znaleźć odpowiedzi, nauczyć się dorosłości. 
  Tekst „Mój niepokój ma przy sobie broń” idealnie wpisuje się w aktualną rzeczywistość – tę szeroką – światową i tę małą – którą każdy zna ze swojego podwórka.
   
  Współczesna forma wyrazu, mocne muzyczne brzmienie i wyrazista plastyka inscenizacji są mocnymi stronami przedstawienia, którego reżyserem jest Anna Rozmianiec. Charakterystyczne beatboxowe brzmienie stworzyli Jakub Woźniak oraz Karol Loręcki, a poetyką klarnetu zaczaruje Ignacy Żak. 
  Wystąpią: Zuzanna Jakubowicz, Jadwiga Minksztym, Magdalena Przybylska, Zofia Wiśniewska, Adam Garczarek, Karol Loręcki, Artur Małecki, Jan Minksztym oraz Ignacy Żak. 
   
  Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można odbierać w GOK Sokół oraz CKiR w Koziegłowach.
  [Anna Rozmianiec, GOK Sokół]
   
 • wtorek, 28.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Promnice
  We wtorek 28 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie w Sołectwie Promnice. Sołtys 
  Andrzej Moczulski zaprasza Mieszkańców do Klubu Iskra w Promnicach.
 • środa, 29.03.2017
  Zebranie na Osiedlu Leśnym w Koziegłowach
  W środę 29 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie na Osiedlu Leśnym w Koziegłowach. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Agnieszka Dudziak zaprasza Mieszkańców do Gimnazjum w Koziegłowach.
 • czwartek, 30.03.2017
  Zebranie w Sołectwie Czerwonak II
  W czwartek 30 marca b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie w Sołectwie Czerwonak II. Sołtys Tadeusz Wojciechowski zaprasza Mieszkańców do Szkoły Podstawowej w Czerwonaku.
 • czwartek, 30.03.2017
  „Budzi się życie” – zapraszamy do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach
  Wójt Gminy Czerwonak zaprasza mieszkańców gminy do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Życia w dniu 30 marca od godz. 16.00 do 19.00 w CKiR w Koziegłowach.
   
  W programie wiele atrakcji dla dzieci - warsztaty artystyczne, zajęcia piłkarskie i spotkanie ze Scooby Doo oraz Myszką Miki.
  Rodziców zapraszamy na spotkanie z dr. Jackiem Pulikowskim.
  Do Państwa dyspozycji będzie także punkt informacyjny programu Rodzina 500+ oraz Karty Dużej Rodziny.
   
  BOK, Urząd Gminy Czerwonak
   
 • piątek, 31.03.2017
  „Siedemdziesiąt”– spektakl Skansenu Teatralnego w Koziegłowach
  31 marca o godzinie 19.00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza wszystkich zainteresowanych teatrem i literaturą do CKiR w Koziegłowach na przejmujący spektakl „Siedemdziesiąt” w wykonaniu Skansenu Teatralnego. Spektakl odbędzie się w ramach 10-lecia Pracowni Teatralnej GOK Sokół, prowadzonej przez Annę Rozmianiec.
   
  Kim lub czym jest Stara Kobieta? W tej postaci spotykają się wszystkie kobiece role. Stara Kobieta jest symbolem życia, trwania i przemijania. W spektaklu „Siedemdziesiąt” spotyka się sześć aktorek, które tworząc zwielokrotnioną bohaterkę, próbują w prostych codziennych czynnościach wykrzyczeć swoje indywidualne pragnienia,  próbują nazwać niespełnione marzenia i oczekiwania. Doświadczone życiowo kobiety, mierząc się z utworem Różewicza, tworzą świat teatru emocji i wzruszeń i oczyszczają się z własnych bolesności. 
   
  Reżyseria: Anna Rozmianiec. Scenariusz na podstawie tekstu „Stara Kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza. Występują: Małgorzata Kościelniak, Dorota Garczarek, Małgorzata Abramczyk, Dorota Marciniak, Małgorzata Dorota, Wasilewska oraz Ewa Jachczyk.
   
  Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można odbierać w GOK Sokół oraz CKiR w Koziegłowach.
  [Anna Rozmianiec, GOK Sokół]
   

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.