Logowanie:
Logowanie:
< Kwiecień 2017 >
PnWtŚrCzPtSoNd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Kwiecień 2017
 • sobota, 01.04.2017
  Muzyczne Żarty – Koncert Orkiestry Moderato w Koziegłowach
  Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” zaprasza na wyjątkowy koncert. Orkiestra Salonowa Moderato prowadzona przez Orlina Bebenowa koncertującego z takimi gwiazdami scen światowych jak Kałudi Kałudow.
  Jest to zespół złożony z muzyków Filharmonii Pomorskiej i Opery Bydgoskiej, mający w swoim repertuarze największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.
  Moderato wystąpi wraz z solistami i Grupą Taneczną Savoy złożoną z najzdolniejszych polskich baletnic, artystek Opery Bydgoskiej. 
   
  W programie koncertu usłyszymy niezapomniane polki i walce Straussa, najpiękniejsze i najzabawniejsze arie i duety takich mistrzów jak Lehar i Kalman, największe przeboje polskiej muzyki filmowej lat 20-tych i 30-tych XX wieku oraz zobaczymy najsłynniejsze tance m.in. pokazowego kankana Offenbacha.
  Gwarantujemy wspaniałą ucztę muzyczną i doskonałą wspólną, niezapomnianą zabawę.
   
  Na koncert zapraszamy 1 kwietnia o godzinie 19.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. 
  Bilety w cenie 35,00 zł można kupować w GOK „Sokół” w Czerwonaku, CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl
  [Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK „Sokół”]
   
 • sobota, 01.04.2017
  Drzwi Otwarte w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
  W sobotę 1 kwietnia w godz. 10.00–13.00 odbędą się Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, a także porozmawiać z nauczycielami, specjalistami oraz uczniami Ośrodka.
   
  Więcej informacji: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, Plac Przemysława 9, 62-005 Owińska, tel. (61) 812 04 86, e-mail: biuro@niewidomi.edu.pl, www.niewidomi.edu.pl
   
 • sobota, 01.04.2017
  „Pejzaże Polskie – Piękno Stworzone” – wernisaż wystawy fotografii na Dziewiczej Górze

  Nadleśnictwo Łopuchówko, Fundacja Ludzki Świat – Mundo Humano i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Danuty Witkowskiej „Pejzaże Polskie – Piękno Stworzone”.

   

  Wystawa będzie czynna od 1 kwietnia do 4 czerwca w Galerii FOTONATURA na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” w Czerwonaku (ul. Leśna, parking na Dziewiczej Górze). Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Ośrodka. 

   

   info_o_autorce.pdf

   

 • sobota, 01.04.2017
  Sprzątanie świata w Sołectwie Bolechówko i na Osiedlu 40-lecia w Czerwonaku
  1 kwietnia b.r. odbędą się akcje „Sprzątanie świata” w Sołectwie Bolechówko i na Osiedlu 40-lecia w Czerwonaku.
   
  1) Sołtys Jerzy Wolniewicz zaprasza wszystkich mieszkańców Bolechówka i Potasz na akcję sprzątania terenu sołectwa. 
  Zbiórka o godz. 9.00 w trzech miejscach:
  • przy Krzyżu w Bolechówku, 
  • na skrzyżowaniu Lipowej/Gruszowej w Potaszach, 
  • przy Koguciku w Potaszach.
  Sołtys dostarczy w te miejsca worki na śmieci. 
   
  Na zakończenie tradycyjne spotkanie wszystkich sprzątających przy Koguciku – coś ciepłego do jedzenia i picia zagwarantowane
  Do zobaczenia! 
   
  2) Zarząd Osiedla 40-lecia w Czerwonaku zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne sprzątanie lasu oraz terenów wokół osiedla o godzinie 10.00.
  • o godzinie 10.00 spotykamy się przy lesie przed blokiem nr 3 (opony). 
  • akcja sprzątania obejmie las oraz tereny wokół osiedla.
  • tradycyjnie sprzątanie zakończymy ogniskiem.
  Zadbajmy razem o nasze otoczenie!
   
  tekst: Sołectwo Bolechówko oraz Zarząd Osiedla 40-lecia
 • wtorek, 04.04.2017
  Zebranie w Sołectwie Kicin
  We wtorek 4 kwietnia b.r. o godz. 18.30 odbędzie się zebranie w Sołectwie Kicin. Sołtys Helena Stachowiak zaprasza Mieszkańców do Klubu Jutrzenka w Kicinie.
 • wtorek, 04.04.2017
  Poznański Rower – Bezpieczny Rower” – Akcja znakowania rowerów
  4 kwietnia b.r. w godz. 15.00–18.00 na terenie Komisariatu Policji w Czerwonaku (ul. Leśna 3, 62-004 Czerwonak) odbędzie się akcja znakowania rowerów “Poznański Rower – Bezpieczny Rower”.
  Jednoślad zostanie oznakowany poprzez przypisanie mu indywidualnego numeru. Na ramę pojazdu zostanie naklejona nalepka potwierdzająca umieszczenie go w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów.
   
  Do programu może przystąpić wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. 
  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu: www.poznan.policja.gov.pl/w21/prewencja-1/poznanski-rower-bezpiec/180797,Poznanski-Rower-Bezpieczny-Rower.html
   
  Znakowanie rowerów na terenie Komisariatu Policji w Czerwonaku odbędzie się także 27 kwietnia b.r. w godz. 10.00–13.00. 
   
  tekst: st. sierż. Anna Daszkiewicz, Ogniwo Prewencji KP Czerwonak  
 • wtorek, 04.04.2017
  Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem w Koziegłowach
  Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku i filia Biblioteki w Koziegłowach zapraszają na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem.  
  Odbędzie się ono 4 kwietnia 2017 r. w bibliotece w Koziegłowach (Centrum Kultury i Rekreacji) o godz. 18.00.
   
  Ryszard Ćwirlej jest autorem powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Poznaniu i innych miejscach w Wielkopolsce, m.in. „Upiory spacerują nad Wartą”, „Śliski interes”, „Tylko umarli wiedzą”.
   
  Wejściówki w cenie 3 zł dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej i filiach Biblioteki.
   
  Serdecznie zapraszamy!
   
 • środa, 05.04.2017
  Odkryj w sobie Twórcę – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży
  Ulubiony przez dzieci, młodzież i wielu dorosłych świat fantazji pozwala oddalać się od rzeczywistości. Tymczasem twórczość, kreatywność może być mocno osadzona w realnym świecie, bardzo praktyczna, a naukowcy stopniowo wyjaśniają tajemnice funkcjonowania mózgu człowieka. Powstają kolejne teorie i modele pracy ludzkiego umysłu. Dzieci rozwijają się m. in. dlatego, że potrafią obserwować i naśladować, są w tym procesie odtwórcze, posługują się wyuczonymi schematami aby móc sprawnie poruszać się we współczesnej cywilizacji. Jest to konieczne ale niewystarczające, ponieważ przed każdym pokoleniem stoją nowe wyzwania. Rozwój cywilizacyjny jest stałym, naturalnym procesem. Współcześnie jednak oczekuje się, by tzw. innowacyjność była świadomym i celowym działaniem. 
   
  Zajęcia z kreatywności to propozycja wspierania potencjału twórczego dzieci i młodzieży. Uczą jak korzystać z siebie w sposób przyjemny i zdrowy oraz jak to oceniać. Oswajają elementy współczesnej wiedzy z psychologii i neuronauki. Na zajęciach uczestnicy ćwiczą umiejętności radzenia sobie w sposób twórczy z problemami, których nie da się rozwiązać za pomocą gotowych wzorów, zasad, reguł.
   
  Zajęcia będą się odbywać w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w każdą środę o godz. 16.00 (dzieci w wieku od 7 do 11 lat), godz. 17.00 (młodzież w wieku od 12 do 15 lat). Godzinne zajęcia  prowadzone będą przez psychologa. Cena za miesiąc: 80,00 zł (20,00 zł za godzinę). Zaczynamy 5 kwietnia!
   
  Zapraszają Ośrodek Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej In Spe oraz Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”. Zapisy pod numerem telefonu 607 828 995
  [Romana Błauciak, In Spe]
 • środa, 05.04.2017
  Zebranie na Osiedlu Karolin w Koziegłowach
  W środę 5 kwietnia b.r. o godz. 19.00 odbędzie się zebranie na Osiedlu Karolin w Koziegłowach. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Bogumiła Tycner zaprasza Mieszkańców do Biura Zarządu Osiedla (Koziegłowy, Osiedle Karolin, blok 16 C). (UWAGA, zmiana godziny zebrania: pierwotnie miało się ono rozpocząć o godz. 18.00).
 • środa, 05.04.2017
  Konsultacje społeczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Annowo – część wschodnia”
  Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Annowo – część wschodnia”.
  Konsultacje odbędą się 5 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.00 w sali sesyjnej (Hala sportowa AKWEN) w Czerwonaku przy ulicy Leśnej 6.
   
  Obszar objęty planem, o powierzchni ok. 67 ha, leży w środkowej części gminy, na wschód od miejscowości Annowo, przy drodze powiatowej Owińska-Mielno. Teren, zgodnie z obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, będzie przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. 
   
  Przed rozpoczęciem formalnej procedury planistycznej chcemy przedstawić Państwu założenia dotyczące zagospodarowania terenu oraz szczegółowe zapisy i parametry zabudowy planowanej na objętym opracowaniem terenie. 
  Zapraszamy zarówno właścicieli nieruchomości, jak i wszystkich innych zainteresowanych mieszkańców gminy. 
   
  Projekt planu jest sporządzany w oparciu o Uchwałę Nr 164/XVIII/2016 Rady Gminy Czerwonak z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Annowo - część wschodnia". 
  Uchwałę można przeczytać tutaj: http://bip.czerwonak.pl/public/get_file_contents.php?id=258535      natomiast projekt do konsultacji społecznych wraz z rysunkiem (w wersji PDF) zamieszczamy poniżej.
   
   
  WGP Urzędu Gmniny Czerwonak
   
   
 • czwartek, 06.04.2017
  Supermenki w superprzebojach zespołu ABBA
  W czwartek 6 kwietnia o godz. 19.00 GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach zarówno miłośników twórczości szwedzkiej super grupy jak i fanów "sokołowych" super dziewczyn na koncert zatytułowany "I have a dream...", który po raz pierwszy zabrzmiał przed dwoma laty w Czerwonaku. Po udanych wielkopolskich wojażach poszerzony program powraca do naszej gminy. Warto nadmienić, że będzie to pierwszy koncert Supermenek w nowej sali CKiR w Koziegłowach. 
   
  Zespół Supermenki powstał w 2012 roku i tworzą go wokalistki z pracowni muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku prowadzonej przez Remigiusza Wojciechowskiego. Marta Bykowska, Karolina Gorzejewska, Kinga Kwiatkowska i Weronika Skrzypek to laureatki konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Gnieźnie, Bielsku Podlaskim, Drezdenku, Wieleniu, Krotoszynie, Lwówku i Turku. Zespół koncertuje na terenie całej Wielkopolski, poprzedzając występy takich artystów jak Kamil Bednarek, Małgorzata Ostrowska, Wanda Kwietniewska, Ewelina Lisowska, Kasia Wilk, czy Grzegorz Hyży oraz podczas samodzielnych prezentacji artystycznych na zaproszenie wielkopolskich instytucji kultury.
   
  Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w CKiR w Koziegłowach od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
   
  tekst: Remigiusz Wojciechowski, GOK Sokół
  zdjęcie: GOK Sokół
   
 • czwartek, 06.04.2017
  Zebranie w Sołectwie Kliny
  W czwartek 6 kwietnia b.r. o godz. 19.00 odbędzie się zebranie w Sołectwie Kliny. Sołtys Barbara Sokalska-Mocny zaprasza Mieszkańców do Szkoły Podstawowej w Kicinie.
   
  Porządek obrad:
  1. Otwarcie zebrania.
  2. Zatwierdzenie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności sołectwa za rok 2016.
  4. Wolne głosy i wnioski.
  5. Zakończenie zebrania.
   
 • piątek, 07.04.2017
  Pomysłodajnia w Promnicach
  7 kwietnia w ramach Pomysłodajni, na którą zaprasza GOK Sokół, wykonamy rattanowe pisanki lub koszyczki na stoły świąteczne. Warsztaty będą trwały od godz. 17.30 do godz. 20.30, koszt 50 zł. 
  Spotkanie poprowadzi Krystyna Laskowska-Dzięciołowska mistrz plecionkarski, która od wielu lat już współpracuje z nami.
   
  Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail:m.kubska@gok-sokol.pl, lub nr. tel. 61 812 63 41 po godz. 13.00.
  [Małgorzata Kubska, GOK Sokół]
   
 • sobota, 08.04.2017
  Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie
  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie zapraszają na Drzwi Otwarte, podczas których będzie można poznać szkołę i jej ofertę edukacyjną. 
   
  Drzwi Otwarte odbędą się:   
  8 kwietnia b.r. w godz. 9.00–13.00 – Szkoła w Murowanej Goślinie (ul. Szkolna 1)  
   
   
 • sobota, 08.04.2017
  IV Wielkanocny Targ Wiejski w Koziegłowach
  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na Wielkanocny Targ Wiejski, który odbędzie się 8 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. 
   
  Będzie można na nim zakupić produkty tradycyjne, lokalne oraz szeroki wachlarz rękodzieła. Sery, wędliny, miody – te rzeczy na pewno powinny zagościć na wielkanocnych stołach, a ręcznie wykonane przez artystów przedmioty będą się mogły stać wyjątkowym upominkiem.
   
  W związku z organizacją Targu serdecznie zapraszamy lokalnych rękodzielników do udziału w imprezie. Osoby, które zajmują się wytwarzaniem oraz sprzedażą ciekawych przedmiotów artystycznych prosimy o kontakt i nadsyłanie zgłoszeń na adres: lidka@gok-sokol.pl.
   
  Organizatorem Targu jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Stowarzyszenie Światowid.
  Mecenat: Gmina Czerwonak.
  [Lidia Pludra-Przewoźna]
   
 • sobota, 08.04.2017
  Baby Targ w Koziegłowach
  GOK Sokół zaprasza 8 kwietnia w godz. 10.00–14.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na Baby Targ. Wydarzenie to będzie wspaniałą okazją dla rodziców oczekujących na przyjście na świat swoich dzieci jak i tych, którzy cieszą się swoim szczęściem, by sprzedać, kupić lub wymienić się odzieżą, zabawkami i akcesoriami dla dzieci.
   
  Nadchodząca wiosna to dobry pretekst do wyciągnięcia z szaf czy kartonów lżejszej odzieży i tu nagle może się okazać, że te rzeczy są za ciasne lub mają za krótkie rękawy. Przy okazji wiosennych porządków znajdujemy też zabawki, którymi nasze dzieci już dawno się nie bawią. Co z nimi zrobić? Nie chowajmy ich do szaf tylko przynieśmy na Baby Targ. Tutaj będzie można je sprzedać, wymienić lub podarować dzieciom w potrzebie.
   
  Podczas Baby Targu będzie wiele dodatkowych atrakcji, zarówno dla rodziców jak i dzieci. Dla najmłodszych,  przygotowane zostaną warsztaty oraz gry i zabawy prowadzone przez Zajęcia Świetlicowe dla Najmłodszych. Całość będzie wzbogacona o warsztaty i porady dla przyszłych i obecnych rodziców prowadzone przez Stowarzyszenie Twórcze Mamy z Koziegłów. Spotkanie to będzie wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnych porad pomiędzy rodzicami.
  Na Baby Targu każdy znajdzie coś dla siebie. A po wszystkim będzie też można pozostawić rzeczy, które przekażemy potrzebującym, co nada Waszym rzeczom i zabawkom drugie życie. 
   
  Wystawcy oraz zwiedzający nie ponoszą opłat. 
  Zainteresowanych wystawieniem rzeczy prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 27 marca, na adres:lidka@gok-sokol.pl. 
  Zapraszamy!
  [Lidia Pludra-Przewoźna, GOK Sokół]
   
 • sobota, 08.04.2017
  Sprzątanie świata w sołectwach Kicin, Kliny i Promnice, Miękowo i Czerwonak II oraz Osiedla Karolin w Koziegłowach
  8 kwietnia b.r. odbędą się akcje „Sprzątanie świata” w sołectwach Kicin, Kliny, Promnice, Miękowo i Czerwonak II oraz Osiedla Karolin w Koziegłowach.
   
  1) Sołtys Helena Stachowiak zaprasza mieszkańców sołectwa Kicin na akcję pt. „Sprzątanie świata” 
  • zbiórka o godz. 9.00 na pętli autobusowej w Kicinie,
  • Sołtys zapewnia worki na śmieci i rękawice.
   
  2) Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Kliny zaprasza wszystkich chętnych Mieszkańców sołectwa Kliny na wspólne sprzątanie terenu sołectwa. 
  Zbiórka w następujących miejscach: 
  • godz. 10.00 w Klinach, ul. Trakt, przy Krzyżu, 
  • godz. 10.10 w Klinach ul. Poznańska (wjazd w ul. Brzozową, przy Przepompowni),
  • godz. 10.20 w Mielnie, ul. Poznańska, przy Krzyżu,
  • godz. 10.30 w Dębogórze, przy skrzyżowaniu ulic Kasztanowa, Dębowa i Leśna. 
  Sołtys zapewnia worki na śmieci i rękawice.
   
  3) Sołtys Andrzej Moczulski zaprasza wszystkich chętnych Mieszkańców sołectwa Promnice na wspólne sprzątanie terenu sołectwa.
  • rozpoczęcie o godz. 10.00 przy klubie ISKRA w Promnicach. 
  • Sołtys zapewnia worki na śmieci i rękawice. 
  • spotkanie zakończy się ok. godz. 13.30 wspólnym ogniskiem.
   
  4) Sołtys Jolanta Poznańska zaprasza wszystkie chętne Rodziny – mieszkańców sołectwa Miękowo na wspólne sprzątanie terenu sołectwa. 
  • spotykamy się na boisku o godz. 10.00, zakończenie akcji ok. godz. 13.00,
  • sprzątamy cały teren sołectwa,
  • spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem, dla dzieci będą słodycze
   
  5) Sołtys Tadeusz Wojciechowski zaprasza Mieszkańców sołectwa Czerwonak II na coroczne „Sprzątanie świata”  – trzeba troszkę pomóc przyrodzie , usunąć zbędne śmieci z lasu
   Spotykamy się w  grupach :
  • godz. 9.30: Plac Zielony przy słupie ogłoszeniowym,   
  • godz. 10.00: na ul. Poprzecznej przy słupie ogłoszeniowym,  
  • godz.  10.15: na końcu ul. Działkowej przy lesie,  
  • godz. 11.00: na ul Pogodnej  przy kamieniu .  
  • godz. 15.00: ul. Gdyńska naprzeciwko Chaty Polskiej 
  Sołtys Tadeusz Wojciechowski z góry dziękuję za liczne przybycie.
   
  6) Zarząd Osiedla Karolin w Koziegłowach serdecznie  zaprasza Mieszkańców Osiedla Karolin na coroczną  akcję „Sprzątanie świata” 
  • wszystkich chętnych Mieszkańców zapraszamy w godzinach 10.00-12.00,
  • miejsce spotkania: Osiedle Karolin, boisko za blokiem 15 b,
  • każdemu zapewniamy rękawiczki, worki oraz drobne upominki.
   
  tekst: Sołtysi Barbara Sokalska-Mocny, Helena Stachowiak, Jolanta Poznańska, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Moczulski, Przewodnicząca Zarządu  Osiedla Karolin Bogumiła Tycner. 
   
 • sobota, 08.04.2017
  Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego Parami w Koziegłowach
  Zarząd Osiedla Leśnego w Koziegłowach zaprasza na I Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego Parami (Debel).
  Turniej odbędzie się w sobotę 8 kwietnia 2017 r. w godzinach 9.00–13.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum w Koziegłowach.
  Zapisy zawodników przed turniejem, do godz. 9.30. Zasady rozgrywek zostaną ustalone po zapisach do turnieju.
  Informacje pod nr tel. 601 888 010 i 535 111 004. Regulamin turnieju www.facebook.com/zarzadosiedlaleśnego/
   
 • niedziela, 09.04.2017
  Akcja poboru krwi w Koziegłowach
  Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia b.r. w godzinach od 10.00 do 15.00 na parkingu przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach – podstawiony zostanie specjalny autobus.
  Podczas akcji będzie możliwość rejestracji w banku potencjalnych dawców szpiku kostnego.    
   
  Pamiętaj!
  Zabierz dowód osobisty, zjedz rano śniadanie. Otrzymasz: słodki upominek oraz dzień wolny od pracy. Oddaj krew - uratuj życie!
   
 • niedziela, 09.04.2017
  Bezpłatna mammografia w Koziegłowach
  9 kwietnia b.r. (niedziela) przy Pływalni w Koziegłowach zaplanowano postój mammobusu. Zachęcamy Panie w wieku 50-69 lat (roczniki od 1948 do 1967), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii w ramach NFZ, do skorzystania z bezpłatnych badań.
   
  Rejestracja tel.: 61 44 81 384; 61 222 37 00; 510 137 571. W momencie rejestracji wymogiem jest podanie numeru PESEL.
  Przypominamy, że u kobiet miesiączkujących mammografię wykonuje się w pierwszych 10-dniach cyklu, licząc od pierwszego dnia miesiączki.
   
  Marlena Łochyńska
  GOPS Czerwonak
  61 812 12 79
 • niedziela, 09.04.2017
  Misterium Męki Pańskiej w Kicinie
  W Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 15.00 na wzgórzu kościelnym w Kicinie rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej.
  Już po raz 19. mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości wcielą się w rolę Jezusa, apostołów, rzymskich żołnierzy i innych postaci towarzyszących Chrystusowi w drodze na Golgotę.
  Na wspólne przeżywanie tej uroczystości zaprasza Parafia p.w. Św. Józefa w Kicinie.
   
 • poniedziałek, 10.04.2017
  Pamiętamy o Zbrodni Katyńskiej i Katastrofie Smoleńskiej
  10 kwietnia na godz. 18.00 Wójt Jacek Sommerfeld zaprasza Mieszkańców naszej gminy na uroczystą mszę św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej.
   
  Msza zostanie odprawiona w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach.
  Po mszy nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicami upamiętniającymi ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej, wmurowanymi w ścianę kościoła.
   
  tekst: BOK, Urząd Gminy Czerwonak
   
 • czwartek, 13.04.2017
  Świąteczne zabawy z zającem Hip-Hop
  13 kwietnia b.r. (czwartek) Gminna Biblioteka Publiczna i Filharmonia Pomysłów zapraszają dzieci na wielkanocne zabawy sportowe z Zającem Hip-Hop.
  godz.: 14.30 filia Biblioteki w Owińskach, ul. Poprzeczna 12a, 
  godz.: 16.00 Biblioteka w Czerwonaku, Os. 40-lecia PRL 7a.
   
  Przewidziane słodkie niespodzianki, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotekach: Owińska: tel. 61 812 65 10, Czerwonak: tel. 61 812 07 01.
   
 • wtorek, 18.04.2017
  Wystawa prac Eli Binkowskiej artystki (nie)codziennej oraz warsztaty
  Na wystawę Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w dniach od 18 kwietnia do 7 maja.
  Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18.00,
  natomiast na
  warsztaty prowadzone przez artystkę zapraszamy 28 kwietnia (piątek) w godzinach od 15.00 do 20.00, 29 kwietnia (sobota) w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz 30 kwietnia (niedziela) w godzinach od 11.00 do 14.00.
  Więcej informacji o warsztatach znajduje się tutaj:

   Warsztaty_E_Binkowska.pdf

   
  Ela Binkowska studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1994 roku obroniła dyplom z grafiki (serigrafia), a jako aneks do dyplomu zaprezentowała ilustracje. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją i książką autorską. Gnieźnianka. Od kilku lat mieszka i tworzy w Brukseli. Zrealizowała wiele wystaw w Polsce i za granicą (głównie w Holandii, Niemczech i Belgii). Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach, m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, Dani, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Japonii.
   
  Jak można przeczytać w recenzjach jej twórczości „...Artystka nie ulega tak modnym dzisiaj trendom postmodernizmu i postnowoczesności. Wypracowała własny, rozpoznawalny styl. Jej celem jest dawanie przyjemności odbiorcom jej sztuki, kierowanie ich na słoneczną stronę życia. Obrazy i ilustracje Eli Binkowskiej mają dawać wytchnienie od codziennych problemów i egzystencjalnych rozterek. Ten prosty cel nie jest łatwy do osiągnięcia. Z jednej strony wymaga pełnego profesjonalizmu, z drugiej ogromnej porcji empatii wobec świata i ludzi. Ela Binkowska ma to wszystko i chętnie dzieli się tym z publicznością.”
   
  Sama o swojej pracy artystycznej mówi:
  „Drobne zdarzenia codziennego życia, zwyczajne na pozór przedmioty, przetworzone moją ręką zyskują inną rangę. W równym stopniu zachwyca mnie rzodkiewka, kapusta, obuwie, piękne kwiaty jak i codzienna filiżanka kawy. Wszystko jest pretekstem do tworzenia.(…) Dla mnie tworzenie jest zwyczajną codzienną pracą, wymagającą ogromnej dyscypliny i poddaniu się prawdzie otaczającej nas natury. (…) chcę wnosić do miejsc moich odbiorców radość, spokój i harmonię. To, co pragnę przekazać, to przede wszystkim nieskomplikowana afirmacja życia.”
   
  Współtworzyła podręczniki do plastyki dla klas 5 i 6 szkół podstawowych.
  Jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania (!). W oparciu o autorską metodę inspiracji i twórczego myślenia, a także terapeutyczne metody synchronizacji pól mózgowych kinezjologa dr Paula Dennisona, prowadzi plenery i warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.m.in. Biennale Sztuki dla dziecka w Poznaniu i ABC Plastyczne w gnieźnieńskim Centrum Kultury „Scena to dziwna”.
   
  tekst: Joanna Synowiec, GOK Sokół
 • środa, 19.04.2017
  Zaproszenie – projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Koziegłowy – osiedle Karolin
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dyskusję publiczną nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Koziegłowy – osiedle Karolin, która odbędzie się dnia 19 kwietnia  o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Koziegłowach przy ulicy Poznańskiej 17.
   
  Projekt planu jest wyłożony do publicznego wglądu do dnia 26 kwietnia br., a uwagi można składać do dnia 12 maja 2017. Zachęcamy do zapoznania się z projektem planu, dostępnym w Urzędzie Gminy oraz na stronie BIP Urzędu oraz wyrażenie swojego stanowiska odnośnie jego zapisów.
   
  WGP, Urząd Gminy Czerwonak
 • czwartek, 20.04.2017
  Kino za Trzy Zeta” – Debiuty Polskie w Koziegłowach
  Raz w miesiącu o godzinie 19.00 GOK „Sokół” zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spotkania z cyklu „Kino za trzy zeta” – Debiuty Polskie. 
  Filmy, które prezentujemy to produkcje krótkometrażowe, stworzone w ramach programu „30 Minut”, nad którym patronat objęło Studio Munka. Młodzi reżyserzy do swoich pierwszych debiutów filmowych zapraszają znanych i lubianych aktorów. 
  Na każdym seansie prezentujemy dwa filmy.
   
  Bilety na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK „Sokół” w Czerwonaku.
   
  20 kwietnia w programie znajdą się takie filmy, jak:

   

  1) „Mały palec” w reżyserii Tomasza Cichonia to opowieść o tym, że nie wolno zadzierać z kelnerkami. Zwłaszcza w wietnamskim barze, zwłaszcza na przedmieściach Warszawy... 

  Obsada: Remigiusz Jankowski, Adam Bobik, Stanisław Hubert, Joanna Opozda, Nam Bui Ngoc, Anna Samusionek, Wojciech Namiotko, Temulen Ganbold, Bagakhuun Nyamsuren, Trung La duc, Telmen Ganbold, Tuan Anh Pham.

   

  2) „Ojcze masz” w reżyserii Kacpra Lisowskiego, którego bohaterem filmu jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem „no future” żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię…

  Film został nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym!
  Obsada: Arkadiusz Jakubik, Przemysław Strojkowski, Agnieszka Przepiórska, Łukasz Simlat, Marek Sarba, Szymon Rząca, Michał Skrok, Irena Melcer.
   
   tekst: Iza Jarczyk, GOK „Sokół”
 • czwartek, 20.04.2017
  Zebranie w Sołectwie Bolechowo
  W czwartek 20 kwietnia b.r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie mieszkańców Sołectwa Bolechowo.
  Sołtys Marek Smykowski zaprasza Mieszkańców do Świetlicy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Bolechowie (ul. Poligonowa 1).
   
  Proponowany porządek obrad:
  1. Otwarcie zebrania.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Bolechowo w 2016 roku. 
  4. Plan imprez integracyjnych – terminy, zakres, organizacja, etc.
  5. Wolne głosy i wnioski.
  6. Zamknięcie zebrania.
 • piątek, 21.04.2017
  Soyka Trio - koncert
  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert Soyka Trio.
  Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 19:00.
   
  Bilety w cenie 60,00 zł (przedsprzedaż) oraz 70,00 przed koncertem dostępne są w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl
   
  Stanisław Sojka to artysta, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoich koncertach łączy jazz z popem. Jest pianistą, gitarzystą, skrzypkiem, kompozytorem, aranżerem i autorem tekstów. Wciąż inny, wciąż nowy, a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo, wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.”
   
 • sobota, 22.04.2017
  II Bieg nocny "Czerwonacka Czołówka”
  II Bieg nocny "Czerwonacka Czołówka” odbędzie się 22 kwietnia 2017 r.
  Będzie to bieg na dystansie 5 km, w terenie, w okolicach zbiorników pożwirowych w Owińskach. Start i meta zlokalizowane będą w Traperskiej Osadzie w Bolechówku.
   
  Jak sama nazwa wskazuje, impreza odbędzie się po zmierzchu – start nastąpi o godz. 21.00. Niezbędnym wyposażeniem każdego zawodnika będą lampki typu „czołówki”, latarki, a mile widziane wszelkie elementy (np. stroju czy obuwia) świecące i odblaskowe.
   
  Każdy uczestnik otrzyma fluorescencyjny gadżet, oryginalny medal i posiłek na mecie. Wszyscy, którzy zapiszą się i dokonają opłaty startowej do dnia 20.03.2017 r., otrzymają pamiątkową koszulkę.
  Zapraszamy 120 pierwszych zawodników i zawodniczek, spośród których wyłonimy „Czerwonacką Czołówkę 2017”!
   
  Zapisy:
  Lista startowa:
   
  Izabela Paprzycka
   
 • sobota, 22.04.2017
  Medycyna podróży
  Zagadnienia medyczne związane z podróżami w tropikalne strony świata, gdzie możemy się spotkać z zagrożeniem zdrowia i życia – choroby tropikalne, zagrożenia chorobami pasożytniczymi, zwierzęta jadowite, rośliny trujące oraz inne problemy związane z profilaktyką zdrowotną przed i po podróży.
   
  Fundacja Ludzki Świat – MUNDO HUMANO i Nadleśnictwo Łopuchówko zapraszają na wykład i spotkanie z prof. dr hab. med. Jerzym Stefaniakiem, specjalistą medycyny morskiej l tropikalnej – kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
   
  22 kwietnia 2017 o godz. 14.30 – Ośrodek Edukacji Leśnej i Przyrodniczej Dziewicza Góra, Czerwonak.
   
 • niedziela, 23.04.2017
  "Karmen" Teatru Tańca Fleks Step w ramach projektu Mamy Działamy!
  Z przyjemnością informujemy, że GOK Sokół uruchamia projekt, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych mam, które w codziennym natłoku obowiązków z trudem znajdują choćby chwilę dla siebie i dla swoich zainteresowań.
   
  Raz w miesiącu będziemy zapraszać do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na atrakcyjne wydarzenia – seanse filmowe, spektakle, warsztaty. Dzieciom zapewnimy w tym czasie opiekę oraz ciekawe zajęcia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (zajęcia adresowane będą do dzieci w wieku 3–8 lat)*. Wydarzenia będą odbywać się w niedziele o godzinie 16.00.
   
  Startujemy 23 kwietnia o godzinie 16.00 prezentacją spektaklu „Karmen” Teatru Tańca Fleks Step w choreografii Ewy Sobiak. 
   
  Czy historia dziewczyny z opery Carmen Georga Bizeta, wystawionej po raz pierwszy w 1875 roku może być aktualna w roku 2016? Czy relacje między bohaterami opery można przenieść na grunt współczesnej korporacji? Spektakl stara się pokazać to, co w operze Carmen było i jest uniwersalne. Skupia się na zawsze ważnych relacjach międzyludzkich, a twórcy zadają sobie pytanie, czy te relacje w jakikolwiek sposób zmieniają się na przestrzeni lat. 
   
  Oczywiście zapraszamy wszystkich mieszkańców, również tych, którzy nie posiadają dzieci a chcieliby niedzielne popołudnie spędzić ciesząc się wydarzeniem kulturalnym.
   
  Cena: 5 zł osoba dorosła + 5 zł dziecko. Bilety są dostępne w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.  W trakcie spotkania dzieci będą tworzyć skarpetkowe przytulanki, a na najmłodszych czekają ciekawe gry i zabawy. Liczba miejsc ograniczona, w związku z czym prosimy o wcześniejszą rezerwację (min. 7 dni) przed wydarzeniem.
   
  *Mamy mogą oddać dziecko pod opiekę 15 minut przed wydarzeniem i odebrać najpóźniej 15 minut po jego zakończeniu.
   
  tekst: Iza Jarczyk, GOK Sokół
   
 • poniedziałek, 24.04.2017
  XV Międzygminny Otwarty Konkurs Ortograficzny
  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie zapraszają  Mieszkańców Gminy Czerwonak do uczestnictwa w piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu o tytuł Mistrza Ortografii.
  Do udziału zachęcają wszystkich chętnych, tych małych i tych trochę większych (bez ograniczeń wiekowych).
  Jak co roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld. 
   
  Konkurs odbędzie się 24 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12.00.
  Autorem dyktanda, które napiszą uczestnicy konkursu jest dr hab. Jarosław Liberek, wykładowca UAM w Poznaniu. 
   
  Konkursowi będzie towarzyszył mini wykład i warsztaty ortograficzne. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji: tel. 61 81 26 040, www.zsbolechowo.powiat.poznan.pl
   
 • wtorek, 25.04.2017
  Inicjacje na granicy zmysłów. Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim
  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Zakrzywienie Czasoprzestrzeni zapraszają 25 kwietnia o godzinie 19.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spotkanie z Przemkiem Kossakowskim.
   
  Przemek Kossakowski – rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Być jak…” (emitowanych na kanale TTV).
  W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku.
   
  W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać?
   
  Przemek Kossakowski – człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.
  Podczas spotkań opowiada o tym, czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami licznych zdjęć, których następstwo często uzależnione jest od interakcji z widzami. 
   
  Bilety w cenie 15,00 zł są dostępne w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku, CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl
   
  tekst: Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK Sokół
   
 • środa, 26.04.2017
  V Gminny Konkurs Plastyczny „Śladami Mistrzów – René Magritte”
  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza dzieci starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym, który odbędzie się 26 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 w Klubie Jutrzenka w Kicinie. 
   
  Delegowani przez szkoły lub bibliotekę uczestnicy staną przy sztalugach i namalują farbami akrylowymi obraz na zadany przez organizatorów temat. Placówka delegująca (szkoła, biblioteka, Dom Kultury) może zgłosić na konkurs tylko 2 uczniów. Nieprzekraczalny termin zgłaszania uczestników mija 18 Kwietnia.
   
  Zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie na Kartach Zgłoszenia dostępnych na stronie internetowej organizatora (www.gok-sokol.pl) osobiście w siedzibie GOK Sokół, za pośrednictwem poczty, lub poczty elektronicznej: sekretariat@gok-sokol.pl.
  [Małgorzata Fabian, GOK Sokół]
 • czwartek, 27.04.2017
  Poznański Rower – Bezpieczny Rower” – Akcja znakowania rowerów
  27 kwietnia b.r. w godz. 10.00–13.00 na terenie Komisariatu Policji w Czerwonaku (ul. Leśna 3, 62-004 Czerwonak) odbędzie się akcja znakowania rowerów “Poznański Rower – Bezpieczny Rower”. Jednoślad zostanie oznakowany poprzez przypisanie mu indywidualnego numeru. Na ramę pojazdu zostanie naklejona nalepka potwierdzająca umieszczenie go w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów. 
   
  Do programu może przystąpić wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. 
  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu: www.poznan.policja.gov.pl/w21/prewencja-1/poznanski-rower-bezpiec/180797,Poznanski-Rower-Bezpieczny-Rower.html
   
  tekst: st. sierż. Anna Daszkiewicz, Ogniwo Prewencji KP Czerwonak  

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.