Logowanie:
Logowanie:
< Listopad 2018 >
PnWtŚrCzPtSoNd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Listopad 2018
 • wtorek, 06.11.2018
  Wernisaż wystawy Układ Zamknięty Marii Gowarzewskiej

  Zapraszamy do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na niezwykłą wystawę malarstwa Marii Gowarzewskiej. Maria Gowarzewska to grafik, malarka i animator kultury i sztuki. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Zrobiła podyplomową specjalizację kierunkową - grafika warsztatowa w pracowni prof. Andrzeja Bajasa we Wrocławiu. Wystawiała w różnych miejscach w Polsce oraz m. in. w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii.

   

  Wystawa to cykl płócien tworzących jeden panoramiczny obraz. Kolekcja jest pewnym osobistym ciągiem, nieprzerwanym kołem zataczającym coraz to nowe kręgi. Jest właściwie jednym obrazem, który można odczytywać bez przerwy jak panoramę, jednak każda z części stanowi jednocześnie samoistny byt, może istnieć sama dla siebie, mimo iż jest częścią całości. Każda z części układu jest dla artystki osobistym przeżyciem, kartką z pamiętnika, która pokazuje to kim jest i co (kto) jest dla miej ważny. Nieprzypadkowo nazwała ten cykl "Układem zamkniętym", tytuł jest niejednoznaczny, a każde ze znaczeń jakie przychodzą do głowy pasuje do niego, są uzupełnieniem tego co chciałaby powiedzieć czy też dopowiedzieć, jeśli jest to oczywiście konieczne. Autorka prac sama jestem zwolennikiem niedopowiedzeń i pozostawienia odbiorcy pola dla własnych poszukiwań i wejścia w świat swojej wyobraźni, fantazji, czasem iluzji...

 • niedziela, 11.11.2018
  VII Bieg Niepodległości oraz Marsz Niepodległości Nordic Walking

  11 listopada na sportowo uczcimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w VII Biegu Niepodległości i Marszu Niepodległości Nordic Walking zorganizowanym w naszej gminie przez Wójta Gminy Czerwonak oraz CRKF AKWEN.

   

  Oprócz biegów dziecięcych i młodzieżowych, do wyboru będą dwa dłuższe dystanse (dla osób powyżej 16 r.ż.): na 5 km i 10 km w Biegu Głównym. Przełajowa trasa zostanie wyznaczona w okolicach kompleksu Orlik 2012, na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów. Wszyscy, którzy ukończą swoje biegi otrzymają okolicznościowe medale. Najmłodsi – pamiątkowe koszulki, a najlepsi na 5 i 10 km – statuetki.

   

  Na mecie na wszystkich będzie czekała gorąca herbata i ciepły posiłek regeneracyjny. Udział jest bezpłatny, a regulaminowy limit uczestników 200 dzieci i 200 dorosłych. Współpraca organizacyjna: Czerwonak Biega, ZHP Hufiec Czerwonak im. Wojska Polskiego.

   

  Zapisy >>  https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_niepodleglosci-czerwonak-2018

  Lista startowa >> https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_niepodleglosci-czerwonak-2018/lista_startowa.php

  Regulamin >> http://akwenczerwonak.pl/wp-content/uploads/2018/10/REGULAMIN_BIEG_NIEPODLEGLOSCI_2018.pdf

   

 • środa, 14.11.2018
  Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet

  Zarząd Osiedla Leśnego zaprasza na bezpłatne zajęcia dla kobiet, chcących poznać techniki skutecznej samoobrony. Warsztaty odbędą się 14 oraz 21 listopada w godzinach od 18:00 do 21:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

   

  Podczas zajęć dowiecie się między innymi jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, jak podjąć konstruktywną obronę, poznacie techniki obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniami, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia.

   

  ZAPISY:

  Agnieszka Dudziak

  SMS 535111004 lub mai:agnieszka.dudziak@radny.czerwonak.pl

  Liczba miejsc jest ograniczona! 

  Więcej informacji na: www.facebook.com/zarzadosiedlalesnego

 • środa, 14.11.2018
  Niepodległość odzyskana - wykład dr hab. Olafa Bergmanna

  Zapraszamy Państwa na wykład dr hab. Olafa Bergmanna pt. Niepodległość odzyskana. Wykład odbędzie się 14 listopada (środa) w sali sesyjnej w Czerwonaku przy ulicy Leśnej 6.

 • piątek, 16.11.2018
  Pomysłodajnia

  W ramach Pomysłodajni Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na warsztaty CONCRET(ne) BETONOWE FORMY !!!
   

  Oszczędny charakter betonu od kilku lat zdobywa co raz większą popularność zdobiąc nasze wnętrza. Jeśli Ty również jesteś entuzjastą surowego industrialnego stylu lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego i stworzyć własne unikalne betonowe formy, to te warsztaty są dla Ciebie. Na naszych warsztatach zdobędziesz wiedzę na temat pracy z betonem. Zobaczysz co można z niego wykonać w prosty sposób przy niewielkim nakładzie pracy, tanim kosztem. Przejdziesz przez cały proces tworzenia, od zaprojektowania odpowiednich form, technologii odlewania, po obróbkę i co ważne - zabezpieczenie powierzchni gotowego produktu.
   

  W efekcie stworzysz betonową formę tj. donicę, świecznik i inne drobne formy użytkowe.

   

  Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach
  Termin: 16.11.2018 (piątek).
  Godzina: 17:30-20:30.
  Koszt: 50zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne materiały).
  Prowadzący: Joanna Synowiec.
  Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu 511 134 716 lub mailowo na adres iza@gok-sokol.pl

 • środa, 21.11.2018
  Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet

  Zarząd Osiedla Leśnego zaprasza na bezpłatne zajęcia dla kobiet, chcących poznać techniki skutecznej samoobrony. Warsztaty odbędą się 14 oraz 21 listopada w godzinach od 18:00 do 21:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

   

  Podczas zajęć dowiecie się między innymi jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, jak podjąć konstruktywną obronę, poznacie techniki obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniami, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia.

   

  ZAPISY:

  Agnieszka Dudziak

  SMS 535111004 lub mai:agnieszka.dudziak@radny.czerwonak.pl

  Liczba miejsc jest ograniczona! 

  Więcej informacji na: www.facebook.com/zarzadosiedlalesnego

 • czwartek, 22.11.2018
  Kino Za Trzy Zeta - Święta Polskie

  GOK Sokół zaprasza na spotkanie z cyklu „Kino za trzy zeta” – Święta Polskie. Cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez telewizję Polską. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.

   

  22 listopada o godzinie 19:00 zaprezentujemy film „ Przybyli ułani” w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. W sennym zwykle Osieku wielkie poruszenie. Już jutro dzień wojskowego święta, rocznica Cudu nad Wisłą. Z województwa przybędą notable - marszałek i biskup, a może nawet telewizja! - na uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej wyzwolenie wsi z rąk bolszewików w 1920 r. Marian, miejscowy sklepikarz już wie, kto odsłoni inskrypcję. Kombatant walk z bolszewikami, ojciec jego małżonki! To nic, że  niesprawny, milczący, przykuty do fotela starzec nigdy w wojsku nie służył, a w 1920 roku miał zaledwie dziesięć lat. A bo to można wierzyć starym metrykom? W filmie zobaczymy Kingę Preis, Zbigniewa Zamachowskiego, Krystynę Feldman, Stanisława Burczyka i Pawła Parczewskiego.

   

  Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

 • piątek, 23.11.2018
  Spektakl dla dzieci Mrówkojad i dziwne zwierzęta

  - Jestem dziwny? Jak bardzo? Czy tylko ja mam taki śmieszny długi nos? - zapyta Mrówkojad. Kogo? Oczywiście swoją przyjaciółkę Orzesznicę, ale może zapyta również Was, drogie dzieci?
   

  W Klubie Kogucik w Potaszach odbędzie się przedstawienie pt. "Mrówkojad i dziwne zwierzęta". Zapraszamy dzieci od 4-11 lat na ten zabawny, chociaż chwilami całkiem poważny, spektakl, który wyreżyserowała i zagra dla Was Natalia Gilicka.
   

  Darmowe wejściówki do odbioru w GOK "Sokół" oraz Klubie Kogucik.

 • piątek, 30.11.2018
  Supermenka - monodram Jowity Budnik

  Spektakl to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. W spektaklu jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem a śmiech następuje po łzach i wściekłości. To opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka” , „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową. Możemy obserwować aktorkę w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

  Na spektakl zaprasza Gminny Ośrodek Kultury Sokół 30 listopada na godzinię19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bilety w cenie 50,00 zł dostępne w CKiR w Koziegłowach, GOK Sokół w Czerwonaku oraz na bilety24.pl

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.