Logowanie:
Logowanie:
< Grudzień 2018 >
PnWtŚrCzPtSoNd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Grudzień 2018
 • sobota, 01.12.2018
  VI Jarmark Świąteczny z Akwenem

  Od godziny 15:30 zapraszamy na parking przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

  W programie Jarmarku m.on:

  - Spotkanie z Mikołajem

  - Szopka ze zwierzętami

  - Sprzedaż rękodzieł i produktów regionalnych

  - Występy artystyczne dzieci i młodzieży

  - Upominki dla dzieci

 • czwartek, 06.12.2018
  Kino Za Trzy Zeta

  GOK Sokół zaprasza na spotkanie z cyklu „Kino za trzy zeta” – Święta Polskie. Cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez telewizję Polską. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.

   

  6 grudnia o godzinie 19:00 zapraszamy na film „Żółty szalik” w reżyserii Janusza Morgenstrerna. Szanowany dyrektor firmy od lat zmaga się z nałogiem alkoholowym. Dzień przed Wigilią, spędza na świątecznych spotkaniach ze współpracownikami, z synem, z Byłą Żoną i Aktualną Kobietą Życia. Kolejne porcje alkoholu sączone ukradkiem lub zamawiane w restauracji sprawiają, że pogrąża się w emocjonalnym i psychicznym chaosie, a jego zachowanie staje się nieprzyjemne i krępujące.  Dotarłszy do domu, obiecuje po raz kolejny Aktualnej Kobiecie Życia, że od teraz nie będzie pił. Niestety,  kolejny raz nie udaje mu się dotrzymać obietnicy. Nieprzytomny zostaje odwieziony do Matki…… W filmie występują: Janusz Gajos, Danuta Szaflarska, Krystyna Janda, Joanna Sienkiewicz i Małgorzata Zajączkowska.

   

  Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

 • sobota, 08.12.2018
  Biesiada Czerwonacka i Kiermasz Świąteczny

  W sobotę 8 grudnia GOK Sokół i zespół wokalny Retro Café już po raz kolejny zaproszą mieszkańców Gminy na Biesiadę Czerwonacką połączoną z Kiermaszem Świątecznym. Impreza odbędzie się w hali sportowej CRKF Akwen w Czerwonaku.

  Tradycyjnie będą się prezentować seniorskie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z terenu naszej Gminy oraz goście zaproszeni z wielu zakątków Wielkopolski. Znajdą się wśród nich zarówno zaprzyjaźnione zespoły z gmin ościennych, które już gościły na Biesiadzie jak i te, dla których będzie to pierwsza wizyta w Czerwonaku. Oprócz prezentacji własnych programów artystycznych zespoły będą rywalizować o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Biesiadnika.

  Oprócz okazji do wspólnego biesiadowania, wymiany doświadczeń i integracji mieszkańców naszej gminy będzie też okazja do zakupu wyrobów rękodzielniczych oraz wysłuchania wieńczącego Biesiadę koncertu gwiazdy Przeglądu – Krzysztofa Koniarka.

   

  Biesiada tradycyjnie już będzie się odbywać razem z Kiermaszem Świątecznym, na którym można znaleźć wiele ciekawych wyrobów rękodzielniczych. Biżuteria, decoupage, obrazy, ręcznie wykonane różnymi technikami ozdoby choinkowe, oraz wiele innych wyrobów wykonanych przez artystów-rzemieślników, twórców ludowych oraz inne osoby pielęgnujące sztukę rękodzieła.

   

  Kiermasz Świąteczny oraz Biesiada rozpocznie się o godzinie 14:00.

  Koncert Krzysztofa Koniarka rozpocznie się o godzinie 18:00
  Impreza potrwa do godziny 19:00.

  Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół, współorganizatorem CRKF Akwen. Mecenat Gmina Czerwonak.
  Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 • środa, 12.12.2018
  Spektakl dla najmłodszych Kolędowa Noc

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do CKiR w Koziegłowach 12 grudnia na godzinę 17:00 na przepiękny spektakl dla dzieci "Kolędowa noc" Teatru TeatRyle. "Kolędowa Noc" to historia, którą opowiadają dwa zesłane przez Boga anioły - Archanioł Michał i Gabriel, którzy mają wyjaśnić dzieciom dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia. Pojawia się żłóbek, w nastrój świąteczny wprowadzają kolędy.

   

  Michał to uosobienie takich cnót jak: rzetelność, punktualność, prawdomówność, a Gabriel kocha psoty i swawole. Anioły swoją opowieść rozpoczynają od historii stworzenia świata oraz ludzi. Kontynuując przywołują sceny wygnania Adama i Ewy z raju czy zapowiedzi przyjścia na świat Mesjasza, późniejszego Zwiastowania, wędrówki Maryi z Józefem oraz Trzech Króli. Nie zabraknie również zabawnego epizodu z naszymi polskimi góralami, którzy reprezentują prosty lud i jego postawę wobec przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. 

   

  Bilety w cenie 15,00 zł do nabycia w GOK „Sokół” w Czerwonaku, CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl

 • sobota, 15.12.2018
  Turniej sołectw o puchar Wójta w piłce nożnej

  15 grudnia odbędzie się turniej sołectw o puchar Wójta w piłce nożnej na sali sportowej w Czerwonaku w godzinach od 8 do 18.

   

  Udział w turniejach mogą wziąć drużyny zlożone wyłącznie z zawodników zamieszkujących poszczególne sołectwa.

   

  Udział w turnieju jest bezpłatny. Drużyny mogą się składać maksymalnie z 10 zawodników. Jednocześnie na boisku przebywać będzie 4 plus bramkarz.

 • czwartek, 27.12.2018
  Fantazja Polska. czyli Paderewski all inclusive

  Z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego Wójt Gminy Czerwonak oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 27 grudnia o godzinie 17:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na multimedialne widowisko. Ideą programu jest przedstawienie najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986). Ważnym momentem widowiska będzie przedstawienie np. fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem.

   

  To właśnie o tych koncertach napisał Norman Davies: „(…) dzięki koncertom, jakie dawał w Białym Domu Ignacy Jan Paderewski, wpisał na swoją listę niepodległość” (lista 14 punktów, przedstawionych w Kongresie USA, dotyczących przyszłego pokoju w Europie po I wojnie światowej). Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji (wykonanie utworów, aktorzy, narracja) oraz współczesny komentarz rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego. W programie pojawi się także postać narratorki wcielającej się w rolę Mary Lawton, która przedstawia fragmenty pamiętników Paderewskiego. Walorem tej postaci jest fakt, iż przedstawia ona osobiste i ciekawe literacko wspomnienia artysty. Dzięki temu naszkicowany zostanie nie tylko wybitny polityk i artysta, ale też ciekawy i barwny człowiek.

   

  Raper, artysta współczesny w hiphopowej stylistyce i z pewną dozą humoru będzie opowiadać czy komentować opowiadaną w programie historię. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury Sokół w Czerwonaku oraz CKiR w Koziegłowach.

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.