Logowanie:
Logowanie:
< Marzec 2020 >
PnWtŚrCzPtSoNd
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Marzec 2020
 • piątek, 06.03.2020
  Strefa Kobiet

 • sobota, 07.03.2020
  Ogólnopolskie wyścigi psich zaprzegów w Owińskach

 • sobota, 07.03.2020
  „KTO MA TYLE WDZIĘKU CO JA?”, KONCERT WERONIKI SKRZYPEK – 30-LECI EGOK SOKÓŁ

  GOK "Sokół" świętuje swoje 30-lecie proponując mieszkańcom gminy Czerwonak wiele możliwości wartościowego spędzenia czasu. I tak w przeddzień święta Kobiet - 7 marca o godz. 19:00 w CKiR w Koziegłowach odbędzie się koncert Weroniki Skrzypek, od ponad 12 lat związanej z obchodzącą właśnie 15-lecie pracownią muzyczną GOK "Sokół" prowadzoną przez Remigiusza Wojciechowskiego. W ciągu tych lat rozwijała ona swoje umiejętności wokalne co doprowadziło ją do licznych sukcesów w tej dziedzinie, Weronika jest bowiem laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych i, co warto podkreślić, zdobywczynią głównej nagrody w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dzieci i Młodzieży o „Złotą Sosnę” w Drezdenku. Oprócz śpiewania jej drugą pasją jest pedagogika, z wykształcenia i powołania jest pedagogiem specjalnym i nauczycielką języka angielskiego. Mieszka i pracuje na terenie Gminy Czerwonak, intensywnie uczestniczy także w jej życiu kulturalnym i promuje ją poza jej granicami współtworząc zespół Supermenki. Swą przygodę ze śpiewaniem i muzyką rozpoczęła jako dziewczynka - dziś jest już kobietą, która zna swoją wartość, i o tym właśnie mówi tytuł koncertu ujęty w pytanie zdawałoby się retoryczne - "Kto ma tyle wdzięku co ja?". Piosenki, które wypełnią program są nie tylko wyrazem głębokiej refleksji nad naturą ludzką ale także nawiązaniem do stylu życia i sposobu bycia młodej Artystki. Pochodzą one najczęściej z repertuaru najwybitniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, nie zabraknie przebojów, choć w koncercie zabrzmią także utwory mniej znane. Na scenie Weronice towarzyszyć będą znani poznańscy instrumentaliści, pojawią się także zaproszeni goście.

   

  Serdecznie zapraszamy ! Wejściówki w cenie 5,00 zł są dostępne w CKiR w Koziegłowach i GOK "Sokół" w Czerwonaku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 • piątek, 13.03.2020
  Spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 13 marca o godzinie 19:00 na spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl odbędzie się w Centrum kultury i Rekreacji w Koziegłowach, a wystąpią w nim Piotr Polk i Piotr Szwedes.

   

  Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

  Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

   

  Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

   

  Czas trwania:100 minut, 1 przerwa

   

  Bilety w cenie 50,00 zł dostępne są w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl

 • sobota, 14.03.2020
  II GMINNE SPOTKANIE KOBIET „W drodze po zdrowie, piękno i szczęście”

   

  Klub Kobiet Aktywnych oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół mają zaszczyt zaprosić mieszkanki Gminy Czerwonak na – II GMINNE SPOTKANIE KOBIET „W drodze po zdrowie, piękno i szczęście”, które odbędzie się 14 marca w całym obiekcie Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

   

  Nasz klub mocno zaangażował się w akcję „Serce od serca” - szycie poduszek dla kobiet po mastektomii, czyli obszar zdrowotny tak więc chcemy, by nasze spotkanie gminne też zawierało sporo takich elementów (wykłady, warsztaty, badania z zakresu medycyny), ale nie tylko... Chcemy mówić o wychodzeniu z choroby, o radzeniu sobie z problemami, o medycynie niekonwencjonalnej i sile woli. Porozmawiamy też o zdrowym odżywianiu, życiu w zgodzie z naturą, w harmonii i dobrych relacjach. Będziemy mówić  o byciu szczęśliwą, piękną i zadbaną.  W tym wszystkim wspomogą nas lekarze, prawnicy, trenerzy i osoby zajmujące się zdrowiem, urodą i profilaktyką. 

  Bardzo ważnym punktem spotkania będzie prelekcja połączona z warsztatami na temat profilaktyki chorób piersi oraz skóry, a także możliwość wykonania badań, w tym również mammograficznych. Zaprosimy też na panel dyskusyjny pod hasłem: "Dlaczego wspierasz chorych?" czyli możliwość rozmowy z osobami tworzącymi fundacje, pomagającymi chorym, poświęcającymi im swój czas. Ponadto, na naszym spotkaniu zaprezentują się zaprzyjaźnione firmy, stowarzyszenia i organizacje działające nie tylko na terenie naszej gminy ale mocno z nią związane np. z terenu Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów. Zadbamy również o piękno zewnętrzne czyli zapewnimy porady i konsultacje kosmetyczek, fryzjerek, stylistów i znawców piękna. 

   

  Nasze spotkanie kobiet odbędzie się w podobnym charakterze jak w ubiegłym roku czyli w formie wykładów, warsztatów, paneli, porad i konsultacji, na koniec zwieńczone galą finałową wraz z niespodzianką.

   

  Cały harmonogram wydarzenia oraz link do rejestracji elektronicznej ukaże się już w połowie lutego na naszym fanpage https://www.facebook.com/KlubKobietAktywnychCzerwonak/ – zachęcamy do śledzenia, oraz w kolejnym wydaniu gazety. Wybierzcie panie odpowiednie dla siebie prelekcje i albo zarejestrujcie się same na stronie internetowej, albo chwyćcie telefony w dłoń i od 17 lutego dzwońcie pod następujące numery telefonów: Lidia Bartkowiak 600440014, Karolina Wasilewska-Waligórska 694235194, Anita Banaszak 693081437.

  Na warsztatach ilość osób będzie ograniczona, gdyż chcemy, by podczas zajęć zarówno prelegentki, jak i uczestniczki czuły się komfortowo.

  To nasz dzień więc drogie panie korzystajcie ????

   

  Organizatorzy: Klub Kobiet Aktywnych, Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

  Mecenat: Gmina Czerwonak.

  Patronat: Wójt Gminy Czerwonak

  Matronat: Stowarzyszenie Kongres Kobiet.

  Patronat Medialny: I wiesz więcej, Alternatywy, Nasz Głos Poznański.

   

   

  Zapraszamy serdecznie,

   

  Anita Banaszak

  Klub Kobiet Aktywnych

 • niedziela, 22.03.2020
  Maraton Spring Cycling w Koziegłowach - dzień otwarty dla mieszkańców gminy

 • wtorek, 31.03.2020
  Konsultacje indywidualne w ramach programu „Czyste powietrze”

  Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza angażuje w realizacje programu „Czyste powietrze” m.in. poprzez pomoc doradczą dla mieszkańców Metropolii Poznań.

   

  Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

   

  31 marca (wtorek) planowany jest dyżur konsultanta na terenie naszej Gminy.

  W godzinach 14.00 – 18.00, w sali sesyjnej zlokalizowanej w Czerwonaku przy ul. Leśnej 6 mieszkańcy będą mogli skorzystać z jego pomocy.

  Z uwagi na indywidualny charakter spotkań prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania z konsultantem p. Krystianem Marganem pod nr telefonu 786 102 022.

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.