Logowanie:
Logowanie:

Błękitni Owińska z pucharem Wójta Gminy Czerwonak

Po wygraniu w miniony weekend (17 lutego 2019) pucharu ufundowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, przyszedł czas na walkę o Puchar Wójta Gminy Czerwonak. Turniej został zorganizowany przez rodziców i trenerów, zawodników rocznika 2010 Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska, a fundatorem nagród dla zawodników, biorących udział w turnieju, była Gmina Czerwonak. Patronat Honorowy nad turniejem objął Wójt Marcin Wojtkowiak. W turnieju udział wzięły następujące drużyny: KS Wełna Skoki, Korona Zakrzewo, Suchary Suchy Las, PSS Junior Koziegłowy oraz Akademia Piłkarska Błękitni Owińska.

Turniej rozegrany został na Hali Sportowej Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku. Jego celem była przede wszystkim dobra zabawa młodych zawodników oraz doskonalenie umiejętności w konfrontacji z innymi zespołami, integracja zawodników, trenerów i rodziców, wymiana doświadczeń i na końcu wynik sportowy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach po 4 zespoły. Drabinka Turnieju została ułożona w taki sposób by każdy zespół rozegrał równą ilość spotkań w takim samym wymiarze czasowym (72 min.). Sportową rywalizację w Turnieju nadzorował profesjonalny Sędzia piłkarski z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Po pięciu godzinach sportowej rywalizacji klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

VIII – Wełna Skoki II

VII – AP Błękitni Owińska II

VI – Wełna Skoki I

V – Korona Zakrzewo I

IV – Junior Koziegłowy

III – Suchary Suchy Las

II – Korona Zakrzewo II

I – AP Błękitni Owińska I

 

Najlepszym strzelcem Turnieju (8 bramek) został Julian Górny-Rostkowski z Korony Zakrzewo I, Zawodnikiem Turnieju Krzysztof Łochunko z Korony Zakrzewo II, a bramkarzem Seweryn Wróbel z AP Błękitni Owińska I.

Specjalne podziękowania składamy Gminie Czerwonak i Wójtowi za objęcie Patronatem Turnieju i ufundowanie nagród oraz rodzicom zawodników za pomoc w organizacji turnieju, dziękujemy także Sędziemu i Opiece Medycznej.

 

Dariusz Kędziora

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.