Logowanie:
Logowanie:

Budżet na 2019 uchwalony

Na ostatniej w tym roku sesji radni uchwalili przyszłoroczny budżet. Na inwestycje planujemy wydać prawie 53 mln zł.
 
 
Będziemy kontynuować inwestycje okołodworcowe w Czerwonaku, Czerwonaku-Osiedlu, Owińskach i Bolechowie - w tym m. in. wybudujemy parking buforowy przy przystanku Czerwonak-Osiedle, wybudujemy ścieżkę rowerową z Czerwonaka do Miękowa i kładkę przez tory w Owińskach.

Ponad 14,2 mln zł wydamy na budowę dróg. Jednymi z najważniejszych inwestycji będą m. in. budowa ul. Lipowej w Bolechówku i Potaszach oraz łącznika Zielona - Okrężna. Kolejność projektowania i budowy dróg jest zgodna z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym.  Zwiększyliśmy budżet na utrzymanie dróg, monitoring oraz utrzymanie zieleni. Ponad 800 tys. zł wydamy na budowę oświetlenia ulicznego.

 

W Koziegłowach ma powstać skatepark. Rozpoczniemy też budowę nowej siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W planach jest też kupno trzech małych autobusów niskoemisyjnych.    W podziękowaniu za pracę nad budżetem gminy na 2019 rok wójt Marcin Wojtkowiak podziękował skarbnik Radosławie Wiśniewskiej i przewodniczącej komisji budżetu i finansów, Anicie Banaszak.        

 

 

 

 

O szczegółach budżetu na 2019 rok przeczytacie w styczniowym I Wiesz Więcej.

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.