Logowanie:
Logowanie:

Inferno Run – bieg dla twardzieli

 

Zwycięstwem Marka Półtoraka z Potasz zakończyła się pierwsza edycja biegu survivalowego Inferno Run, który odbył się na terenie Akwen Tropicany w Owińskach. W ekstremalnych zawodach wzięło udział 71 zawodniczek i zawodników. Organizatorem biegu byli Stowarzyszenie Zawsze Czujni „Sempre Vigilant”, Gmina Czerwonak i CRKF Akwen.

 

Trasa biegu na terenach pożwirowych w Owińskach liczyła pięć kilometrów, a na uczestników czekały nie lada wyzwania. Aby ostatecznie zameldować się na mecie trzeba  było pokonać między innymi transzeje z wodą i błotem, palisady z drutu kolczastego, przeprawy linowe i pontonowe czy ekrany dymne.

 

Zwycięzcą pierwszej edycji Inferno Run okazał się Marek Półtorak reprezentujący klub 1994, który osiągnął na mecie czas 22,59 min. Triumfator o zaledwie sześć sekund wyprzedził drugiego w stawce Dariusza Gorgolińskiego z Murowanej Gośliny (Presseko). Na najniższym stopniu podium stanął mieszkaniec Owińsk Damian Kozajda z Jednostki Wojskowej 1517. Tuż za czołową trójką finiszowała pierwsza z pań, Katarzyna Budziszewska z Bolechówka. W sumie, w pierwszej dziesiątce uplasowały się aż trzy kobiety.

 

Organizatorami Inferno Run byli Stowarzyszenie Zawsze Czujni –„Sempre Vigilant”, Gmina Czerwonak i Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen. Swojego wsparcia udzieliły Wojskowa Komenda Uzupełnień Poznań i Agencja Mienia Wojskowego. Bieg survivalowy w Owińskach wspomogły firmy: Presseko, Zakład Energetyczny, Decathlon, Kabat, Specshop, El-Cab i Run-Synchron.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia niezwykle wymagającego biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Inferno Run.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: UG Czerwonak

Zdjęcia: Zawsze Czujni - "Sempre Vigilant"

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.