Logowanie:
Logowanie:

Maraton teatralno-plastyczny „Pod-grzybek”

10 marca Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" zaprosił do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wyjątkowe wydarzenie, czyli maraton teatralno-plastyczny „Pod-grzybek”. 
Rozpoczęliśmy wernisażem wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży pracujących na stałe pod kierunkiem Joanny Synowiec, Małgorzaty Fabian oraz Olgi Krause-Matelskiej. Młodzi twórcy, inspirowani tekstem sztuki Marty Guśniowskiej, wykonali serię ilustracji i lalek. 
Później zaprosiliśmy na premierę Teatru Zwierciadło pt. „Pod-grzybek” według tekstu Marty Guśniowskiej w reżyserii Anny Rozmianiec. Sztuka śmieszna, momentami również komiczna; skrzy w niej humor słowa i sytuacji. Jednocześnie to sztuka poważna, jako że traktująca o sprawach najważniejszych, sprawach ostatecznych: o miłości, przyjaźni i śmierci, o życiu i umieraniu. 
Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru zaprezentowała się na scenie Emilia Łukaszkiewicz w minimonodramie pt. „Matylda”, opartym na fragmencie książki Roal Dahl, czyli opowieści o zamiłowaniu do książek i przygód, a także kilku rozważań o rodzicach. Ten spektakl również był wyreżyserowany przez Annę Rozmianiec.
 
tekst: Joanna Szalbierz-Kędzierska, dyrektor GOK „Sokół”
zdjęcia: GOK „Sokół”
Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.