Logowanie:
Logowanie:

Przedsiębiorcy z Finlandii z wizytą w gminie Czerwonak

1 marca grupa przedsiębiorców z Finlandii odwiedziła gminę Czerwonak, przy okazji odbywających się w Poznaniu targów „Gardenia”. Trwająca niemal cały dzień wizyta przedstawicieli fińskich firm „Naturalli Finland”, „Vekas” oraz ”Villa Garden” rozpoczęła się spotkaniem z Wójtem Gminy Czerwonak Jackiem Sommerfeldem.
Po krótkiej prezentacji gminy, przedsiębiorcy mogli na własne oczy przekonać się o zaletach gminy Czerwonak i poznać kilka ciekawych miejsc znajdujących się na terenie gminy.
 
Duże wrażenie wywarł na naszych gościach Park Orientacji Przestrzennej znajdujący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych  w Owińskach. O szczegółach pracy z dziećmi niewidomymi i zastosowanych w parku rozwiązaniach pozwalających na naukę poruszania się w przestrzeni i rozpoznawania otaczającego nas świata opowiedział Zarządca Parku Orientacji Przestrzennej, pan Michał Wasążnik.
 
Nie zabrakło także czasu na spotkania i wymianę doświadczeń z lokalnymi przedsiębiorcami, prowadzącymi działalność o profilu podobnym do firm reprezentowanych przez gości z Finlandii. Liczymy, że kontynuacja współpracy z partnerami z Regionu Ylivieska w Finlandii, a szczególnie przedsiębiorcami posiadającymi potencjał inwestycyjny, przyniesie dalsze pozytywne efekty. 
 
Tekst i zdjęcia: BOK, Urząd Gminy Czerwonak
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.