Logowanie:
Logowanie:

Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro

 

W sierpniu na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbył się Zlot zorganizowany przez Główną Kwaterę ZHP dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia Związku Harcerstwa Polskiego. W imprezie wzięło udział 12,5 tysiąca zuchów, harcerzy i instruktorów z całego świata w tym 120 osób reprezentujących Hufiec ZHP Czerwonak.

 

Każda drużyna zlotowa brała udział w siedmiu modułach programowych: dziedzictwo, cywilizacja, źródło, służba, kalejdoskop, natura, rozwój. Program Zlotu rozpoczęła Ceremonia Otwarcia podczas której nastąpiło odnowienie Przyrzeczenia Harcerskiego.

 

Później w programie Zlotu znalazło się miejsce na Dzień Regionów podczas którego harcerze każdego z chorągwianych gniazd mieli okazję do zaprezentowania się przed innymi chorągwiami zarówno pod kątem działalności harcerskiej jak i pokazania walorów regionów z których pochodzą.

 

Przez cały czas trwania Zlotu uczestnikom towarzyszyła Watra Stulecia – ognisko uświetniające stulecie Odzyskania Niepodległości, stulecie Związku Harcerstwa Polskiego i stulecie Ruchu Wędrowniczego na świecie. Wszystkie elementy programowe były wielką inspiracją dla uczestników zgodnie z mottem Zlotu – „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”.

 

Spotkanie na Wyspie Sobieszewskiej  było także doskonałą okazją do poznania harcerzy z całego świata i nawiązaniu przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Hufca ZHP Czerwonak

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.