Logowanie:
Logowanie:

Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Kto może wziąć udział w Olimpiadzie?

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich z terenu Poznania, Kalisza, Swarzędza, Czerwonaka, Murowanej Gośliny, Śremu, Wrześni i Gostynia. Z tych miast, straże miejskie i gminne wyraziły chęć współpracy w organizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo, do uczestnictwa w Olimpiadzie  zostaną zaproszeni uczniowie szkół z Grodziska Wielkopolskiego i Wągrowca będących pod patronatem WSB.

 

Założenia Olimpiady

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie ich do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży. To wiedza bardzo przydatna, przede wszystkim w życiu codziennym, gdyż młodzi ludzie będą wiedzieli, jak zachować się w różnych sytuacjach, gdy bezpieczeństwo innych lub ich samych będzie zagrożone. Olimpiada to także kreowanie postaw przyszłych działaczy społecznych.

Nagrody. Nagrodą główną będzie indeks w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 28 marca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej. Natomiast na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne  nagrody i upominki.

 

I ETAP

We wtorek, 11 grudnia 2018 r., w 37 szkołach z 9 miast i gmin województwa wielkopolskiego, 909 uczniów przystąpiło do rozwiązywania testu. Test składał się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało rozwiązać test na poziomie 65%. Ogółem 338 osób spełniło ten warunek. Wśród nich znalazło się 10 uczniów z Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Olimpiadzie, natomiast zwycięzcom szczerze gratulujemy.

 

II ETAP

10 stycznia punktualnie o godz. 10.00 rozpoczął się II etap Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Na uczestników Olimpiady czekał do rozwiązania test 20 pytań wielokrotnego wyboru oraz jedno z trzech pytań otwartych. Do II etapu przystąpiło 275 uczniów szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski, wśród nich 10 z Zespołu Szkół im. D.Chłapowskiego w Bolechowie.

Do finału Olimpiady, który odbędzie się 28 marca br. zakwalifikowało się 19 osób, wśród których znalazło się 3 uczniów ze Szkoły w Bolechowie: Julia Weronika Bażega, Kamil Szulczyński, Katarzyna Wojewoda.

 

FINAŁ

28 marcao 8:00 w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu ruszył Finał II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku 14 finalistów z całej Wielkopolski przedstawiło swoje pomysły  jak walczyć ze smogiem. Uczestniczki Olimpiady - Julia Bażega i Katarzyna Wojewoda reprezentowały   Zespół Szkół im. D. Chłapowskiego w Bolechowie. W klasyfikacji ogólnej na 909 uczestników, Julia Bażega zajęła 13 miejsce, natomiast Katarzyna Wojewoda 4 miejsce. Praca finałowa Katarzyny Wojewody była klasyfikowana w pierwszej trójce.

 

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.