Logowanie:
Logowanie:

Cała Wielkopolska pływa z Czerwonakiem!

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski odbędzie się na AKWEN Marinie w Czerwonaku!

 

W otwartym konkursie ofert zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego najwyżej oceniona została oferta Wielkopolskiej Grupy Sportów Wodnych KILWATER z naszej gminy, która na ten cel uzyskała grant w wysokości 20 000 zł.

 

Inauguracja sezonu na Wielkiej Pętli Wielkopolski nastąpi 11 maja na terenie AKWEN Mariny w Czerwonaku! Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie i związane z nim atrakcje zaplanowane przez organizatora WGSW KILWATER i partnera – Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku.

 

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak żeglugi śródlądowej o długości 688 km, prowadzący z Kostrzyna nad Odrą Wartą do Santoka, następnie Notecią przez Czarnków i Nakło na przedmieścia Bydgoszczy, skąd Kanałem Górnonoteckim przez jezioro Gopło i Kanał Ślesiński do Konina. Następnie szlak prowadzi Wartą przez Poznań i Międzychód do Santoka, w którym Warta łączy się z Notecią. Część Wielkiej Pętli (z Kruszwicy do portu w Koninie-Morzysławiu) jest zwana Wodnymi Wrotami Wielkopolski. Na trasie WPW znajduje się 35 przystani w tym 7 określanych jako mariny. Jedną z nich jest AKWEN Marina w Czerwonaku.

 

  

 

 

Wodniacy na start!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.