Logowanie:
Logowanie:

Dni Gminy Czerwonak- Tydzień Pełen Kultury!

 

GOK Sokół zaprasza wszystkich mieszkańców na tegoroczne Dni Gminy, czyli cały tydzień ciekawych wydarzeń, w ramach  których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaczynamy wyjątkowo wcześnie bo już w poniedziałek 3 czerwca, a zakończymy w niedzielę 9 czerwca. Wszystkie wydarzenia w ramach Dni Gminy są bezpłatne, natomiast  na wybrane z nich trzeba pobrać bezpłatną wejściówkę.

 

ZAKOŃCZENIE SEZONU DZIECIĘCYCH PRACOWNI ARTYSTYCZNYCH

 

W poniedziałek 3 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury Sokół w Czerwonaku o godzinie 18.00 zaprezentowane zostaną dziecięce grupy teatralne  i dziecięcy soliści pracownimuzycznej działające w Naszym Ośrodku.

 

"Po drugiej stronie lustra, Alicja".

Co się stało z Alicją, kiedy pobiegła za dziwacznym królikiem? Czy na pewno jest tylko jedna Alicja? A może życie jest dużo bardziej skomplikowane i zawiłe?

Przedstawienie zrealizują dla Państwa uczestniczki warsztatów teatralnych odbywających się w Klubie Kogucik (Amelia i Ada Szajer oraz Gabriela Gilicka) pod okiem (i uchem) Natalii Gilickiej, przy współpracy pewnego dziwnego Kapelusznika.

 

Grupa teatralna „Szalone Siódemki” prowadzona przez Dorotę Garczarek w składzie: Daria Kasperczak, Nina Kopczyńska, Lena Paprzycka, Emilka Mrówczyńska, Zuzia Mika, Ida Żak i Nicola Słowińska zaprasza na pokaz powarsztatowy „Zobaczyć wiersze Pana Jana”. Klasyka literatury dziecięcej- Jan Brzechwa i wiersze, które wszyscy dobrze znamy:   ”Samochwała”, ”Pytalski”, „Skarżypyta”. Czy nadal są aktualne? Jak można je pokazać na scenie? Czy nasza interpretacja, nasz pomysł na prezentację przypadnie widzom do gustu ? Mamy nadzieję, że tak i że publiczność będzie się tak samo dobrze bawić w czasie pokazu jak My w czasie jego tworzenia.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w CKiR w Koziegłowach.Serdecznie zapraszamy.

 

PREMIERA SPEKTAKLU ZESPOŁU SKANSEN TEATRALNY

 

We wtorek 4 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do  Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach  na premierę spektaklu Skansenu Teatralnego

„III Furie” w opracowaniu literackim Magdy Fertacz oraz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na podstawie „Dzidzi” Sylwii Chutnik oraz na motywach „Egzekutora” Stefana Dąmbskiego.

Spektakl podejmuje dialog z megalomanią, martyrologią, kultem bohaterów, próbuje uporać się z dziedzictwem historii oraz z mechanizmami manipulacji historią i współczesnością. Spektakl mimo swej delikatnej i prostej poetyki, zbudowanej dzięki muzyce skomponowanej przez Jakuba Woźniaka oraz prostej inscenizacji, porusza momentami brutalną prawdę, podawaną często mocnym, soczystym językiem.

Występują: Ewa Jachczyk, Iza Jarczyk, Dorota Garczarek, Natalia Gilicka, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Dorota Marciniak, Małgorzata Wasilewska.

Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec

muzyka: Jakub Woźniak

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w CkiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku

 

PREMIERA SPEKTAKLI  TEATRU CYK I TEATRU ZWIERCIADŁO

 

W środę 5 czerwca o godzinie 18.00  zapraszamy do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowachna dwa bardzo różne w formie i treści spektakle w wykonaniu Teatru Cyk i Teatru Zwierciadło, w reżyserii Anny Rozmianiec.

„Piekło-Niebo” (PREMIERA), czyli próba odpowiedzi na ważne pytania: Skąd się bierze zło? Dokąd idziemy po śmierci? Jak wygląda Bóg? Czy anioły mają brody? Te i wiele innych pytań wpisuje autorka Maria Wojtyszko we współczesny, odjechany moralitet „Piekło – Niebo”, który na scenę przenosi Teatr Cyk. Komediowa, momentami wręcz kabaretowa forma tekstu, pełna błyskotliwych dialogów, pozwala uciec przed patosem i z dystansem opowiedzieć o najtrudniejszych sprawach.

Występują: Zuzanna Jakubowicz, Miriam Matysiak, Magdalena Przybylska, Adam Garczarek, Karol Loręcki, Artur Małecki

 „Zapis” w wykonaniu Teatru Zwierciadło to spektakl, który jest efektem improwizacji na papierze i z papierem. Punktem wyjściowym jest szkoła i cechy, z jakimi się w niej spotykamy, kształtujemy. Początkiem każdej improwizacji były rysunki, skojarzenia, następnie przeradzały się one w ruchowe wyobrażenia. Jesteśmy pustą kartką, na której cały czas trwa „zapis”.

Występują:

Barbara Bartkowiak, Julia Barańczak, Agata Józefczak, Zuzanna Kotus, Zuzanna Wyrwa, Agnieszka Marcinkowska, Martyna Stola, Kinga Kasperczak, Oliwia Przewoźniak, Iza Woziwodzka.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w CkiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

 

ZAKOŃCZENIE SEZONU PRACOWNI MUZYCZNEJ GOK SOKÓŁ

 

W czwartek 6 czerwca o godz. 18:00 GOK Sokół zaprasza do CKiR w Koziegłowach na koncert zespołów i solistów Pracowni Muzycznej prowadzonej przez Remigiusza Wojciechowskiego. Wydarzenie to będzie podsumowaniem pracy w sezonie artystycznym 2018/2019. Wezmą w nim udział wokaliści z pracowni dziecięcej, młodzieżowej, pracowni wokalnej dla dorosłych oraz zespoły: instrumentalny Stonehenge oraz wokalne: Retro Café i Supermenki. Nie zabraknie mocnych gitarowych brzmień rockowej klasyki, akustycznych wersji starszych przebojów oraz nietuzinkowych piosenek z repertuaru dziecięcego, aż po najnowsze hity muzyki popularnej z repertuaru artystów młodego pokolenia. Będzie miejsce na wzruszenia, naładowanie akumulatorów pozytywną energią i chwilę refleksji, a także niespodzianki w postaci chwilami dość zaskakujących konfiguracji artystów i repertuaru. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w CKiR w Koziegłowach.

 

PREMIERA SPEKTAKLU TEATRU TAŃCA FLEKS STEP

 

Ogień, Ziemia, Powietrze, Woda – żywioły, które współpracują ze sobą w harmonii. Żaden z nich nie ma przewagi nad pozostałymi; nie może ich kontrolować. Zasada jest prosta: żywioły muszą współistnieć w harmonii w celu utrzymania równowagi życia. Z drugiej strony nad żywiołami trudno zapanować, bo są nieprzewidywalne. Każdy człowiek zdradza pewne tendencje przynależności do danego żywiołu dlatego też i twórcy spektaklu przydzielili każdej tancerce inny. Osobowość każdej postaci kształtowana jest przez odmienne rodzaje energii panujące w naturze. Istnieją obok siebie, a czasami się łączą. Żyją w harmonii, ale też i konfrontują, spierają. A jaki żywioł odkryje w sobie widz?

GOK Sokół zaprasza na premierę spektaklu Teatru Tańca Fleks Step Ogień, ziemia, powietrze, woda w choreografii Ewy Sobiak, która odbędzie się 7 czerwca o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz CKiR w Koziegłowach.

 

IMPREZA PLENEROWA

 

W sobotę 8 czerwca zapraszamy na imprezę plenerową na teren stanicy Akwen Marina w Czerwonaku. Zaczynamy od godziny 15.00. W programie Piknik Motocyklowy Jaromira Korty, konkursy, gry, zabawy, prezentacje oraz koncerty. Imprezie towarzyszyć będzie wiele warsztatów organizowanych przez instytucje gminne oraz stowarzyszenia. W ramach stoisk warsztatowych stworzymy włóczkowe ubranko na Koło Młyńskie stojące przy Ośrodku Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, a jako support wystąpi Gabriel Fleszar z zespołem. Wcześniej wystąpią  dobrze znane mieszkańcom Supermenki. W tym roku po raz pierwszy w ramach imprezy wydzielona zostanie Strefa Chilloutu, czyli miejsce w którym wystąpi Dj Gregory.

PROGRAM

15:00 start parady motocyklowej

15:00 – 18:00 strefa pasji i chillout (pokazy i prezentacje, warsztaty, konkursy, gry i zabawy)

18:00 uroczyste wręczenie nagród Gminy Czerwonak

18:30 Koncert zespołu Supermenki

19:30Koncert Gabriel Fleszar

21:00 koncert Agnieszki Chylińskiej

 

XXIV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW CZERWONAK 2019

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. o godz. 11:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do  Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019, który w tym roku po raz pierwszy będzie odbywał się w ramach Dni Gminy Czerwonak. Przewodniczącym Jury tegorocznego konkursu finałowego będzie Gabriel Fleszar -polski muzyk, wokalista i autor tekstów, członek zespołu Candida. Oprócz występów finalistów - śpiewających przedszkolaków z całej Wielkopolski, dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw  i warsztatów, do których zapraszamy od godziny 13:00 do 15:00.

Warto wspomnieć że festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych,  zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców z pociechami.

Wstęp na imprezę jest wolny.

 

ZAKOŃCZENIE SEZONU PRACOWNI PLASTYCZNYCH I POKAZ TEATRALNY

W niedzielę 9 czerwca o godzinie 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy prezentującej pracownie plastyczne naszego Ośrodka, a o godzinie 17:00 na spektakl „Nosorożec”wg Eugena Ionesco, przygotowany w ramach  projektu Czerwonackie Papierowe Lato przez integracyjną grupę teatralną w Zakładzie Opiekuńczo -Leczniczym w Owińskach. Reżyserem spektaklu jest pani Maria Ledemann, która zaraziła uczestników swoją pasją do teatru. Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w CKiR w Koziegłowach.

 

 

Organizatorem Dni Gminy Czerwonak jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół. Organizatorem Pikniku Motocyklowego jest Jaromir Korta. Uczestnikami i współtwórcami Strefy Pasji są instytucje, organizacje oraz mieszkańcy Gminy Czerwonak. Mecenas: Gmina Czerwonak. Patronat medialny: I Wiesz Więcej.

 

 

  

następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.