Logowanie:
Logowanie:

Dworzec w Bolechowie będzie jak nowy

 

Trwa procedura przetargowa na "Przebudowę polegającą na adaptacji i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku dworca kolejowego wraz z budową infrastruktury dla dworca w Bolechowie" . Wartość inwestycji to około 3,6 mln złotych..

 

W ramach realizacji projektu w części przebudowanego obiektu utworzona zostanie poczekalnia dla podróżnych oraz funkcjonalna i komfortowa strefa obsługi pasażera. W zmodernizowanym obiekcie zostaną otworzone powierzchnie zaadaptowane na potrzeby funkcjonowania klubu malucha, klubu seniora oraz miejsce spotkań i integracji mieszkańców, w tym sale do dyspozycji młodzieży i sołectwa.

 

Główny zakres prac obejmuje:

- remont elewacji obiektów

- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, zamurowanie części otworów okiennych i drzwiowych,

- remont dachu

- prace instalacyjne: nowe instalacje wod.-kan., elektryczne, grzewcze

- roboty wewnętrzne (nowe tynki, posadzki, izolacje, wykończenie wnętrz, remont klatki schodowej),

- odtworzenie wiaty peronowej

 

Gmina otrzymała dofinansowanie na "Przebudowę polegającą na adaptacji i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku dworca kolejowego wraz z budową infrastruktury dla dworca w Bolechowie" ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 5.2.1 "Modernizacja regionalnego układu kolejowego oraz poprawa infrastruktury dworcowej" w wysokości 1.017.901.12 zł, w ramach którego zostanie utworzona poczekalnia i strefa obsługi pasażera. Gmina ubiega się o dofinansowanie ze środków WRPO pozostałej części dworca, w ramach działania 9.2 "Rewitalizacja obszarów problemowych".

 

 

 

Tekst i wizualizacje: UG Czerwonak

« poprzedni
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.