Logowanie:
Logowanie:

Mieszkańcy poczuli atmosferę sprzed 100 lat

 

Na Akwen Marinie w Czerwonaku odbył się festyn historyczny nawiązujący do 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jego kulminacyjnym punktem była inscenizacja bitwy wojsk powstańczych, ale atrakcji przygotowanych z myślą o mieszkańcach gminy było zdecydowanie więcej.

 

Festyn historyczny zorganizowany został przez Gminę Czerwonak wraz ze Stowarzyszeniem Zawsze Czujni „Semper Vigilant” , Wojskową Komendą Uzupełnień w Poznaniu i CRKF Akwen. Pomocą w organizacji imprezy służyli także harcerze z Hufca Czerwonak.

 

Dla mieszkańców, którzy w sobotnie popołudnie chcieli poczuć atmosferę wydarzeń sprzed stu lat przygotowano dioramę z punktem rekrutacyjnym powstańców. Chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej w którym na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Czerwonak.

 

Na Akwen Marinie można było też obejrzeć wystawę historii polskich misji pokojowych ONZ, jak również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy ASG i wykazać się precyzją na torze łuczniczym. Swoje stanowiska przygotowała Wojskowa Komenda Uzupełnień Poznaniu i Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

 

Kulminacyjnym punktem festynu historycznego była inscenizacja bitwy wojsk powstańczych przygotowana przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną. Całość zakończył z kolei efektowy pokaz fajerwerków.

 

Dla mieszkańców, którzy spędzali czas na Akwen Marinie, harcerze z Hufca Czerwonak przygotowali wojskową grochówkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: UG Czerwonak

Zdjęcia: Barbara Wicher

następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.