Logowanie:
Logowanie:

Warsztaty Podróżnicze „Z Wiatrakiem przez świat”

Pracownia Edukacyjna Wiatrak oraz Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" serdecznie zapraszają dzieci na Warsztaty Podróżnicze „Z Wiatrakiem przez świat”. Warsztaty będą się odbywać od lutego, ale już w tej chwili zachęcamy do zapisywania się na nie.

 

To warsztaty podróżniczo-artystyczne łączące między innymi elementy kulturoznawstwa, etnografii i religioznawstwa, geografii, filozofii, sztuki i edukacji globalnej, podczas których nie tylko zarażamy pasją podróżowania i odkrywania różnorodności oraz złożoności świata, ale także łamiemy istniejące stereotypy i wskazujemy na sieci powiązań łączących ludzi i miejsca w globalnej wiosce.

Podczas zajęć dzieci odkrywają nieznane lądy, oswajają inne kultury, przyglądają się temu jak żyją ludzie w różnych miejscach globu oraz poznają inne sposoby myślenia, wierzenia i zwyczaje, a także zachwycają się pięknem przyrody i wspaniale bawią.

Warsztaty podróżnicze wzbogacone są o interaktywny pokaz multimedialny, opowieści, rekwizyty i zabawy z różnych części świata oraz muzykę etniczną. Dzieci wykonują także prace plastyczne inspirowane konkretnymi tematami zajęć.

 

Warsztaty mają na celu:

-        Rozbudzanie ciekawości świata i inspirowanie do poznawania jego różnorodności kulturowej, religijnej, społecznej i przyrodniczej,

-        Kształtowanie empatii i otwartej oraz pełnej szacunku postawy wobec innych kultur, religii i sposobów myślenia,

-        Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za siebie, innych ludzi i środowisko naturalne,

-        Zaszczepienie idei poczucia odpowiedzialności za siebie, innych ludzi i środowisko naturalne,

-        Zaszczepienie idei zrównoważonego rozwoju,

-        Inspirowanie do krytycznego i kreatywnego myślenia,

-        Rozwijanie umiejętności komunikacji i pracy w zespole,

-        Łączenie wymiaru poznawczego z dobrą zabawą.

 

Warsztaty prowadzi Tomasz Głuszkiewicz - z wykształcenia chemik z uprawnieniami pedagogicznymi, z zamiłowania przyrodnik i akwarysta, z wyboru włóczęga (zwłaszcza rowerowy), z potrzeby utrwalania różnorodności świata i rejestrowania ulotnych chwil fotograf amator.
Planował, że zostanie nauczycielem na wsi pośród bagien Biebrzy, jednak nieoczekiwanie kierunek wiatru zmienił się i w dżungli miasta współtworzy Pracownię Edukacyjną Wiatrak, w której wtajemnicza zaciekawione dzieci w zaczarowane eksperymenty oraz ukazuje im piękno i bogactwo podwodnego świata, a także kształtuje w nich proekologiczne postawy.

 

Warsztaty prowadzone będą w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach każdy czwartek od godzony 16:00 do 18:00.

Warsztaty skierowane sią do dzieci i młodzieży od 7 roku życia.

Koszt: 160,00 zł za miesiąc

INFORMACJE I ZAPISY: tel. 796 023 800, kontakt@pracowniawiatrak.pl, www.pracowniawiatrak.pl, https://www.facebook.com/pracowniawiatrak/

 

 

Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK Sokół

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.