Logowanie:
Logowanie:
< Wrzesień 2020 >
PnWtŚrCzPtSoNd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Wrzesień 2020
 • sobota, 05.09.2020
  Rowerowy weekend w Czerwonaku

 • sobota, 05.09.2020
  Narodowe czytanie Balladyny

 • poniedziałek, 07.09.2020
  Zumba na boisku

 • czwartek, 10.09.2020
  Zumba na boisku

 • piątek, 11.09.2020
  Bezpłatne badanie słuchu

  Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań słuchu przez mieszkańców gminy Czerwonak.

   

  Badania odbędą się w piątek 11 września 2020 roku, przy pływalni w Koziegłowach,
  ul. Piłsudskiego 3, w godzinach od 9:00 do 17:00.

   

  Zapisy na badania przyjmuje Wydział Promocji Zdrowia, tel. 61 65 44 293, 61 65 44 294.

   

  Ilość miejsc jest ograniczona.

   

  Ze względu na obecną sytuację epidemiczną informujemy, że podczas badań zostaną zachowane wszelkie zalecone środki ostrożności. W związku z tym, prosimy, aby uczestnicy badania przychodzili
  w maseczkach. Według własnego uznania można zastosować dodatkowe środki ostrożności.

   

  Gorąco zachęcamy do skorzystania z badań.

   

   

  Wydział Promocji Zdrowia

 • piątek, 11.09.2020
  Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

  Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy przez mieszkańców gminy Czerwonak.

   

  Badania odbędą się w piątek 11 września 2020 roku przy pływalni w Koziegłowach,
  ul. Piłsudskiego 3, w godzinach od 9:00 do 17:00
  .

   

  Zapisy na badania przyjmuje Wydział Promocji Zdrowia , tel. 61 65 44 293, 61 65 44 294.

   

  Ilość miejsc jest ograniczona.

   

  Ze względu na obecną sytuację epidemiczną informujemy, że podczas badań zostaną zachowane wszelkie zalecone środki ostrożności. W związku z tym, prosimy, aby uczestnicy badania przychodzili
  w maseczkach. Według własnego uznania można zastosować dodatkowe środki ostrożności.

   

   

  Gorąco zachęcamy do skorzystania z badań.

   

   

  Wydział Promocji Zdrowia

 • sobota, 12.09.2020
  Sprzątanie brzegów Warty

 • poniedziałek, 14.09.2020
  Zumba na boisku

 • środa, 16.09.2020
  Pośpiewaj mi mamo

 • czwartek, 17.09.2020
  Zumba na boisku

 • czwartek, 17.09.2020
  Warsztaty - Maxie DISC czyli o stylach zachowań w komunikacji

 • piątek, 18.09.2020
  MNISZKA, SPEKTAKL ZESPOŁU SKANSEN TEATRALNY – 30-LECIE GOK SOKÓŁ

  GOK Sokół wraca do świętowania swojego 30-lecia. 18 września o godzinie 19:00 zapraszamy do sali Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach naspektakl pt. Mniszka. Przedstawienie jest pewnego rodzaju podróżą przez wypełnioną modlitwą i pracą codzienność klasztoru, podróżą po życiu emocjonalnym i duchowym Cysterek, o ich powołaniu, oddaniu, ale też wątpliwościach. Atmosferę spektaklu tworzą zapachy, obrazy i dźwięki. Przestrzeń wypełnia się dźwiękami litanijnie powtarzanego tekstu oraz pięknymi pieśniami wykonanymi w technice białego śpiewu. Drewniana scenografia, czerń i biel kostiumów wszystko to wpływa na surowość i nastrojowość spektaklu.

   

  W spektaklu wystąpią: Małgorzata Abramczyk, Dorota Garczarek, Natalia Gilicka, Ewa Jachczyk, Izabella Jarczyk, Dorota Marciniak, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Katarzyna Prądzyńska, Małgorzata Wasilewska. Scenografia i reżyseria Anna Rozmianiec.

   

  Bilety w cenie 5 zł do nabycia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz biurze CKiR w Koziegłowach. Informujemy iż dbając o bezpieczeństwo uczestników i widzów nasze wydarzenia organizujemy bezpiecznie, zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.

   

  Anna Rozmianiec, GOK Sokół

 • sobota, 19.09.2020
  Beethoven 2020: Recital fortepianowy Jakuba Dery w Owińskach

  Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy Jakuba Dery, laureata wielu znaczących konkursów pianistycznych. Program koncertu wypełni w całości muzyka Ludwiga van Beethovena. Recital odbędzie się w ramach ogólnoświatowego wydarzenia BEETHOVEN 2020 - celebracji 250 rocznicy urodzin tego wielkiego kompozytora.

   

  Program recitalu:
   

  Sonata G-Dur op. 79

  Presto alla tedesca

  Andante

  Vivace
   

  Sonata d-moll op. 31 nr 2 “Burza”

  Largo.Allegro.Adagio.Largo.Allegro

  Adagio

  Allegretto
   

  Sonata c-moll op. 13 “Patetyczna”

  Grave. Allegro do molto e con brio

  Adagio cantabile

  Rondo. Allegro

   

   

 • poniedziałek, 21.09.2020
  Zumba na boisku

 • środa, 23.09.2020
  SZUKAJ WIATRU W POLU – WARSZTATY I SPEKTAKL DLA DZIECI

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Barak Kultury zapraszają na interdyscyplinarny projekt informacyjno-edukacyjny adresowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, który swoim zasięgiem obejmuje powiat poznański. Wydarzenia organizowane w ramach projektu (warsztaty i spektakle) dostosowane są formą do potrzeb najmłodszych uczestników. Adresatami wydarzeń projektu są dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) i wczesnoszkolnym (7-10 lat) oraz ich rodzice. Poprzez udział w przystępnych wydarzeniach artystycznych, takich jak spektakl proekologiczny oraz warsztatach opartych na zabawie, dzieci łatwiej są w stanie zrozumieć pewne zjawiska, poznać konkretne zachowania korzystne dla środowiska, zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

   

  Spektakl proekologiczny pt. „Szukaj wiatru w polu” w zabawny sposób przedstawia wątki z życia szalonej rodzinki Wiatraków, dla której wiatr jest jak powietrze i bez niego nie potrafią żyć. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom tematyki wiatrowej energii odnawialnej. Prezentowany jest w formie interaktywnej zabawy z widzem w lekki i przystępny sposób łączy edukację ekologiczną z różnymi formami sztuk, takimi jak muzyka czy teatr. Spektakl jest odpowiedzią na potrzebę edukowania dzieci oraz całych rodzin i przekazywania im wiedzy na temat: ochrony środowiska, ekologii, odnawialnych źródeł energii oraz dlaczego są one tak ważne.

   

  Termin:23 września o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

  Czas trwania: ok. 1 godzina.

  Grupa docelowa: dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat)

   

  Warsztaty „Dzieci kontra śmieci”mają na celu przybliżenie dzieciom zasad segregacji odpadów oraz możliwości powtórnego użycia opakowań po produktach, np. przekształcając je samodzielnie w ulubione zabawki. Pierwsza część warsztatów ma na celu przystępne przekazanie informacji (w teorii i praktyce), jak poprawnie segregować śmieci i czym jest recykling. Dzieci mają możliwość samodzielnej segregacji wybranych odpadów, ucząc się przy tym, dlaczego właśnie w taki sposób powinno się je dzielić. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają specjalnie przygotowane broszurki informacyjno-edukacyjne, przypominające zasady segregacji śmieci i zachęcające do wdrożenia segregacji odpadów we własnych domach. W czasie drugiej, plastycznej części warsztatów, uczestnicy stworzą zabawki z materiałów recyklingowych. Efektem warsztatów będą przygotowane przez dzieci zabawki, które będą mogły zabrać do domu.

  Termin: 24 września o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

  Czas trwania: 1,5 godziny

  Liczba uczestników: 15- 20 dzieci

  Projekt współfinansowany jest przez zarząd powiatu w Poznaniu.

   

  Oba wydarzenia zorganizowane zostaną w sposób bezpieczny z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
   

  Na oba wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w naszych biurach w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

 • czwartek, 24.09.2020
  SUMMER INTENSIVE DANCE ACADEMY

   

  W dniach od 24 do 29 sierpnia Jazz Dance Studio Anna Beker oraz GOK Sokół zapraszają na cykl warsztatów w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W programie różne techniki tańca na różnych poziomach zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

   

  Zajęcia otwarte - OPEN - dla każdego, bez ograniczeń wiekowych zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych tanecznie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

   

  Szczegóły podamy już wkrótce, gdyż nadal opracowujemy grafik dopasowany do obowiązującego nas reżimu sanitarnego tak, aby mieć pewność, że zajęcia będą bezpieczne.

   

  Zapisy i informacje: jazzdancestudio@o2.pl.

 • czwartek, 24.09.2020
  Zumba na boisku

 • piątek, 25.09.2020
  Warsztaty - Maxie DISC czyli o stylach zachowań w komunikacji

 • piątek, 25.09.2020
  Warsztat Makrama Ścienna w stylu boho

 • piątek, 25.09.2020
  Warsztaty kosmetyczne

 • niedziela, 27.09.2020
  MUZYCZNA JESIEŃ W PUSZCZY ZIELONCE – KONCERTY
  Zapraszamy Państwa na Muzyczną Jesień w Puszczy Zielonce. To koncerty, które odbędą się w świątyniach na terenie gmin członkowskich ZMPZ.

  Cykl zainauguruje recital pt. „Powitania pożegnania” w wykonaniu Andrzeja Lajborka, który odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 12:00., w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy.  Podczas koncertu artysta zaprezentuje współczesne rosyjskie piosenki literackie min.: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Dolskiego, Jurija Kukina i Żanny Biczewskiej.

  Andrzej Lajborek to aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, estradowy i radiowy, od lat związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Okazjonalnie reżyser oraz nauczyciel akademicki. Zagrał około stu ról teatralnych.

  Jest autorem dwóch sztuk, a także kilkudziesięciu scenariuszy teatralnych i estradowych. Realizuje swoje własne recitale piosenkarskie autorów rosyjskich, amerykańskich i francuskich, które śpiewa we własnych tłumaczeniach.
  Autor blisko dwustu piosenek. Laureat nagrody „Biały bez” dla najpopularniejszego poznańskiego aktora. W 2017 roku otrzymał srebrny medal Gloria Artis. 
   
  Tydzień później, 2 października - okazja do muzycznego świętowania będzie podwójna.
  W październiku obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Muzyki i w związku z tym, w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach o godzinie 19:30 odbędzie się recital Tomasza Stockingera pt.: ,,Już nie zapomnisz mnie” .

  Będzie to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł koncertu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Można powiedzieć, że recital będzie wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga, przy akompaniamencie pianisty Stefana Gąsieńca.
  Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars , czy Jerzy Jurandot, a jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.
   
  Wstęp jest bezpłatny.
  Organizatorami wydarzeń są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gminy członkowskie ZMPZ oraz GOK Sokół.
   
 • niedziela, 27.09.2020
  ŚWIĘTUJEMY 30-LECIE GOK SOKÓŁ

  Co prawda 30-lecie GOK Sokół świętuje cały rok, ale 27 września zapraszamy szczególnie. Będzie to dzień pełen wydarzeń ponieważ pokaz, koncert czy spektakl odbędzie się w każdej z naszych filii.

  Co znajdziemy w programie:

   

  Godzina 12:00 spektakl dla dzieci Owieczka Bella w wykonaniu teatru Gili Gili, plac przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

  Daleko, daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owieczka. Była tak mała, że można ją było pomylić z ciasteczkiem. Wiodła ze swoim pasterzem spokojne życie, jednak ciągle marzyła o tym by być duża.

  Buntując się przed goleniem, uciekła z domu, poszukując recepty na szczęście. Lecz, czy zawsze nasze marzenia są dla nas dobre?

  Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+

   

  Godzina 13:30 pokaz taneczny Flexi & Fusion, scena na terenie przy Klubie Jutrzenka w Kicinie

  To zespół wszechstronnych tancerzy, którzy regularnie tańczą w spektaklach, pokazach, stanowią oprawę imprez kulturalnych w Polsce i za granicą oraz zdobywają liczne nagrody na konkursach i mistrzostwach tanecznych. Ciekawostka – tancerze to wychowankowie Anna Beker Jazz Dance Studio, która prowadzi warsztaty również dla GOK Sokół.

   

  Godzina 15:00 koncert Gonzo przed Klubem Słoneczko w Czerwonaku.

  Muzyka na pograniczu elektroniki, dub, Reagge, Rap. Gonzo teksty pisze sam i sam komponuje muzykę. Dużo energii, szczypta poezji. Na scenie prócz elektroniki znajdzie się dużo żywych instrumentów. Ciekawostka – Jakub Woźniak często komponuje muzykę do produkowanych przez Ośrodek spektakli teatralnych, klipów i produkcji video.

   

  Godzina 16:30 spektakl dla dzieci Co w szafie piszczy Teatru Fuzja, amfiteatr przy Klubie Kogucik w Potaszach

  Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośka i Jasiu. Kiedy w domu dzieciaki zostają sam na sam z szafą babci i dziadka rozpoczyna się przygoda! Ciekawostka – jedną z twórczyń spektaklu jest Anna Rozmaniec, reżyser spektakli teatralnych grup młodzieżowych i dorosłych działających w naszym Ośrodku. Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+

   

  Godzina 18:00 koncert zespołu Gitarsi przed Klubem Iskra w Promnicach.

  Trio gitarowe wykonujące instrumentalne utwory we własnych aranżach. W programie pojawiają się utwory jazzowe, rockowe, klasyczne evergreeny i muzyka filmowa. Usłyszymy numery Herbiego Hancocka, Duka Ellingtona, Astora Piazzolli czy Beatelsów. Wystąpią Stanisław Kaczmarek, Czarek Bera i Marcin Fukowski. Ciekawostka-  dwójka spośród wykonawców, Stanisław Kaczmarek i Czarek Bera związana jest z Owińskami oraz współpracowała bądź nadal współpracuje z GOK Sokół.

   

  Godzina 19:30 Brodacze Live Act przed GOK Sokół w Czerwonaku.

  Elektroniczno-instrumentalna eklektyka. Z zasady - ile mogą - robimy live. Lubią też popłynąć i nie wiedzieć, jaką melodię przyjdzie wydobyć za sekundę. Wykorzystują gitary, syntezatory, flety, wokale, dubują. Zespół był częścią dwóch tras koncertowych Łąki Łan i Lao Che.

   

  W programie wymieniliśmy tylko występy, ale czekać będą także inne atrakcje. Spodziewajcie się również rozśpiewanego samochodu, który będzie jeździł po terenie gminy.

  Oczywiście zapraszamy z maseczkami i wypełnionym oświadczeniami, żebyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 • poniedziałek, 28.09.2020
  Zumba na boisku

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.