Logowanie:
Logowanie:
< Październik 2019 >
PnWtŚrCzPtSoNd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Październik 2019
 • piątek, 04.10.2019
  RECITAL PIOTRA MACHALICY

   

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na Recital Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”, który odbędzie się  4 października o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

   

  Koncert to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. „Mój ulubiony Młynarski” to koncert na głos, dwie gitary i trąbkę, a czasem nawet na akordeon W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", czy "Blue Tango".

   

  Piotr Machalica to nie tylko znakomity aktor, ale również utalentowany, niezwykle świadomy wokalista. Jest wybitnym interpretatorem, znanym z tego, że tekst piosenki podaje jak nikt inny. Towarzyszyć mu będą:

  Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
  Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa
  Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne
  Zapraszamy serdecznie na ucztę muzyczną dla uszu oraz duszy – wspomnienie Mistrza – Wojciecha Młynarskiego.

   

  Bilety w cenie 50,00 zł dostępne od 19.08.2019 w CKiR w Koziegłowach, GOK Sokół w Czerwonaku oraz na portalach bilety24.pl, biletyna.pl

   

  [GOK Sokół]

 • piątek, 04.10.2019
  Jesienne Nocne Wejście na Dziewicza Górę

  W związku z nastaniem kalendarzowej jesieni Nadleśnictwo Łopuchówko zaprasza na Jesienne Nocne Wejście na Dziewiczą Górę. W tym dniu wieża widokowa będzie otwarta i dostępna dla wszystkich zainteresowanych dodatkowo w godz. 19:00-22:00. To wyjątkowa okazja do spojrzenia z góry na pogrążony w mroku las i obejrzenia nocnej panoramy Poznania! Wstęp jak zawsze bezpłatny.

   

   

  Nadleśnictwo Łopuchówko

 • sobota, 05.10.2019
  "Nasza Maruszka" – Spotkanie Jesienne

  Spotkanie organizowane w ramach projektu „Śladami Piastów w Puszczy Zielonce – poznajemy nasze dziedzictwo przyrodnicze i historyczne” dofinansowanego w konkursie „AKTYWNE SOŁECTWA LGD 2019”. Inicjatorem projektu jest Sołectwo Kliny. Spotkanie odbędzie się na terenie uroczyska Maruszka, o którym opowie lokalny historyk Włodzimierz Buczyński. W programie także: spacer - śladami historii, śladami zwierząt; pogadanka o zimowych zwyczajach zwierząt; warsztaty dotyczące ich tropów i spotkanie z Łowczym Grzegorzem Markiem. Projekt upamiętni posadzenie drzewa i ustawienie przy nim pamiątkowej tabliczki. Wstęp wolny!

   

   

   

   

  Nadleśnictwo Łopuchówko

 • niedziela, 06.10.2019
  Akcja poboru krwi w Czerwonaku

  Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zapraszają na akcję poboru krwi, która odbędzie się:

   

  6 października w godzinach 9:00-14:00 w Czerwonaku na parkingu przy dworcu w Czerwonaku 

 • niedziela, 06.10.2019
  Akcja Poboru Krwi w Czerwonaku

 • sobota, 12.10.2019
  Warsztaty "fusingu"

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na warsztatyfusingu, czyli tworzenie pięknych rzeczy z gorącego szkła.

   

  Gorące szkło, czyli fusing (z ang. fuse – stapiać) to technologia obróbki cieplnej szkła. Polega ona na łączeniu ze sobą tafli szklanych różnych kształtów i kolorów, oraz wtapianiu w nie farb, metalowych folii i innych materiałów zdobniczych w wysokiej temperaturze. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z technologią, nauczą się docinać i łamać szkło. Poznają techniki zdobienie.

  Na pierwszych warsztatach, trwających dwa razy po 4 godziny, uczestnik, po zapoznaniu się z podstawami technologii, zaprojektuje i wykona Paterę Malowaną z jednej warstwy szkła 37x18x7 cm.

  Warsztaty poprowadzi Anna Sita.

   

  Miejsce: Klub Iskra w Promnicach, ul. Północna 58
  Termin: 12 i 26 października
  Godzina: 9:00 -13:00

  Koszt całości - materiały i narzędzia do pracy - wynosi 240 zł (tylko przelew na konto). Narzędzia ochronne zapewnia organizator.

   

  Gotowy, wypalony wyrób, uczestnik odbiera w miejscu odbywania się warsztatów 14 dni po zakończeniu zajęć. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach (10 osób) prosimy o wcześniejsze zapisy na adres m.kubska@gok-sokol.pl

   

  Małgorzata Kubska, GOK Sokół

 • niedziela, 13.10.2019
  KONCERT JESIENNY - MONIUSZKO NA JAZZOWO

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Akcja Katolicka zapraszają 13 października na coroczny Koncert Jesienny w Kościele w Kicinie. Koncertem tym podkreślimy rok moniuszkowski, który obchodzony jest w tym roku. Zapraszamy na koncert zespołu Jarek Kostka Jazz Quartet „Moniuszko na jazzowo”.

   

  Jarek Kostka wielokrotnie dobierał muzyczny „ materiał wyjściowy” z klasycznych  i ludowych wzorów, tworząc z niego jazzowy idiom. Udowadniał to wielokrotnie realizując z powodzeniem takie pomysły jak; ”Chopin Profanum” „Jazz Contra Bach” czy „Nordic Sounds.”

  Po raz kolejny stworzył projekt „na pograniczu” muzyki klasycznej i jazzowej. Tym razem  zmierzył się z dziełem Stanisława Moniuszki kompozytora ,który podobnie jak Wagner czy Rossini tworzył muzykę przeważnie w koegzystencji z tekstem. Zaaranżował pieśni i arie operowe naszego romantyka w konwencji iście współczesnej, na chór, zespół instrumentalny i solistów. Mimo iż zmienia tradycyjną moniuszkowską konstrukcję utworów to  robi to z umiarem i ostrożnie. Powodem jest bowiem warstwa literacka pieśni moniuszkowskich i ich silny związek z muzyką.

  Dzieła  takich poetów jak; Mickiewicz, W. Syrokomla, J.I.Kraszewski, V. Hugo W.Goethe do których tworzył Moniuszko swe pieśni  I ich XIX wieczny wydźwięk zobowiązują do zachowania granic ingerencji w oryginał i dobrego smaku. Warstwa wokalna dzieł Moniuszki zostaje zatem  zachowana, choć swinguje współcześnie. Tę ciekawą koegzystencje XIX tekstu i  jazzowej ,współczesnej aranżacji muzycznej  określił Jarek w tytule; „Swingujące kuranty ,czyli Prząśniczka w opałach”

  Obok swoich przyjaciół instrumentalistów do projektu zaprosił świetną wokalistkę jazzową i klasyczną w jednaj osobie - Joannę Czajkowską.

  Spośród wielu dzieł Moniuszki wybrał te liryczne, balladowe i kontemplacyjne ,które nadają się jego zdaniem  są do  „swingującej nostalgii.”

  Pomysł koncertu jazzowego w oparciu o „tematy” Moniuszki to hołd dla kompozytora w 200 rocznice jego urodzin. Premiera tego muzycznego projektu miała miejsce w Toruniu z udziałem Chóru „Astrolabium” orkiestry kameralnej „Capella Bydgostiensis”,Solistów i kwartetu jazzowego z Jarkiem Kostką przy fortepianie- wszystko to pod dyrekcją Kingi Litowskiej.

  W październikowym koncercie wystąpi  z tym samym repertuarem w kameralnym składzie

  Jarek Kostka – fortepian, Piotr „Max” Wiśniewski – kontrabas, Waldemar Franczyk – perkusja, Oraz Joanna Czajkowska - śpiew

  Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

   

  Wstęp wolny.

  Organizatorami koncertu są: Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" oraz Akcja Katolicka.
  Mecenat Gmina Czerwonak

   

   

  Lidia Pludra-Przewoźna, GOK Sokół

 • niedziela, 13.10.2019
  Bieg Inferno Run

 • piątek, 18.10.2019
  DNI SENIORA dzień pierwszy

  Wójt Gminy Czerwonak oraz Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” zapraszają mieszkańców naszej gminy na Dni Seniora.

   

  Na pierwsze spotkanie zapraszamy 18 października o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. W ramach koncertu :Kochaj mnie” największe przeboje muzyki rozrywkowej , hity polskie i światowe, muzyka filmowa i musicalowa oraz niezapomniane melodie operetkowe podane w sposób łatwy i przyjemny w mistrzowskim wykonaniu znanych i lubianych artystów scen poznańskich !!!!! Na secnie zobaczymy Annę Lasotę, Mirosława Kina i Aleksandrę Kamińską.

  Wejściówki w cenie 5,00 zł dla osób w wieku senioralnym (60+) można odbierać w siedzibie GOK „Sokół” oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Ze względu na ograniczenia ilości miejsc na widowni jedna osoba może odebrać dwie wejściówki Honorujemy Czerwonacką Kartę Seniora.

   

  19 października od godziny 15:00 zapraszamy do hali CRKF AKWEN na Biesiadę Czerwonacką, którą organizujemy wspólnie z zespołem wokalnym Retro Café.

  Tradycyjnie będą się prezentować seniorskie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z terenu naszej Gminy oraz goście zaproszeni z wielu zakątków Wielkopolski. Znajdą się wśród nich zarówno zaprzyjaźnione zespoły z gmin ościennych, które już gościły na Biesiadzie jak i te, dla których będzie to pierwsza wizyta w Czerwonaku. Oprócz prezentacji własnych programów artystycznych zespoły będą rywalizować o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Biesiadnika.
  Impreza ta  to okazja do wspólnego biesiadowania, wymiany doświadczeń i integracji mieszkańców naszej gminy,  a także  okazja wysłuchania wieńczącego Biesiadę koncertu gwiazdy Przeglądu – Zespołu Fest.

  Biesiada rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali sportowej CRKF Akwen w Czerwonaku.
  Koncert Zespołu Fest zaplanowaliśmy  na godzinę 19:00
  Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół.
  Mecenat Gmina Czerwonak.
  Współorganizator CRKF Akwen.
  [Lidia Pludra-Przewoźna GOK Sokół]

 • sobota, 19.10.2019
  DNI SENIORA dzień drugi

  Wójt Gminy Czerwonak oraz Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” zapraszają mieszkańców naszej gminy na Dni Seniora.

   

  19 października od godziny 15:00 zapraszamy do hali CRKF AKWEN na Biesiadę Czerwonacką, którą organizujemy wspólnie z zespołem wokalnym Retro Café.

  Tradycyjnie będą się prezentować seniorskie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z terenu naszej Gminy oraz goście zaproszeni z wielu zakątków Wielkopolski. Znajdą się wśród nich zarówno zaprzyjaźnione zespoły z gmin ościennych, które już gościły na Biesiadzie jak i te, dla których będzie to pierwsza wizyta w Czerwonaku. Oprócz prezentacji własnych programów artystycznych zespoły będą rywalizować o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Biesiadnika.
  Impreza ta  to okazja do wspólnego biesiadowania, wymiany doświadczeń i integracji mieszkańców naszej gminy,  a także  okazja wysłuchania wieńczącego Biesiadę koncertu gwiazdy Przeglądu – Zespołu Fest.

  Biesiada rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali sportowej CRKF Akwen w Czerwonaku.
  Koncert Zespołu Fest zaplanowaliśmy  na godzinę 19:00
  Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół.
  Mecenat Gmina Czerwonak.
  Współorganizator CRKF Akwen.
   

 • sobota, 26.10.2019
  Warsztaty "fusingu"

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na warsztatyfusingu, czyli tworzenie pięknych rzeczy z gorącego szkła.

   

  Gorące szkło, czyli fusing (z ang. fuse – stapiać) to technologia obróbki cieplnej szkła. Polega ona na łączeniu ze sobą tafli szklanych różnych kształtów i kolorów, oraz wtapianiu w nie farb, metalowych folii i innych materiałów zdobniczych w wysokiej temperaturze. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z technologią, nauczą się docinać i łamać szkło. Poznają techniki zdobienie.

  Na pierwszych warsztatach, trwających dwa razy po 4 godziny, uczestnik, po zapoznaniu się z podstawami technologii, zaprojektuje i wykona Paterę Malowaną z jednej warstwy szkła 37x18x7 cm.

  Warsztaty poprowadzi Anna Sita.

   

  Miejsce: Klub Iskra w Promnicach, ul. Północna 58
  Termin: 12 i 26 października
  Godzina: 9:00 -13:00

  Koszt całości - materiały i narzędzia do pracy - wynosi 240 zł (tylko przelew na konto). Narzędzia ochronne zapewnia organizator.

   

  Gotowy, wypalony wyrób, uczestnik odbiera w miejscu odbywania się warsztatów 14 dni po zakończeniu zajęć. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach (10 osób) prosimy o wcześniejsze zapisy na adres m.kubska@gok-sokol.pl

   

  Małgorzata Kubska, GOK Sokół

 • niedziela, 27.10.2019
  XVII WIELKOPOLSKI RAJD „WIELCY WIELKOPOLANIE - Ksiądz Jakub Wujek”

  Szczegóły rajdu dostępne są w załączniku:

   Rajd_Wielcy_Wielkopolanie.doc

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.