Logowanie:
Logowanie:
< Grudzień 2019 >
PnWtŚrCzPtSoNd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Grudzień 2019
 • niedziela, 01.12.2019
  Kiermasz Świąteczny w Czerwonaku

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół serdecznie zaprasza  wszystkich mieszkańców do udziału w Kiermaszu Świątecznym, który  odbędzie się 1 grudnia w godzinach od 10.00- 14.00 przy Kościele w Czerwonaku ( ulica Gdyńska).

   

  W tym roku w ramach Kiermaszu wspólnie z Zarządem Osiedla Przylesie oraz  Parafią Czerwonak zaplanowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji. Dla dzieci i dorosłych zaplanowane zostały warsztaty plastyczne m.in. dzieci wykonywać będą wielką kartkę świąteczną , która zostanie wysłana do Laponii.

  Oczywiście w ramach imprezy nie zabraknie lokalnych rękodzielników i osób zajmujących się sprzedażą ciekawych przedmiotów artystycznych. Co roku zapraszamy ponad trzydziestu wystawców, u których można kupićozdoby choinkowe oraz świąteczne prezenty.

   

   

   

  W tym roku do współpracy przyłączyły się Koła Gospodyń z terenu naszej Gminy, a także Parafialny Zespół Caritas i Parafialne Warsztaty Artystyczne  z Czerwonaka, które również zaprezentują się na specjalnie przygotowanych stoiskach.

   

  Na koniec imprezy zaplanowaliśmy spotkanie z Mikołajem oraz wspólne zdjęcie  wszystkich uczestników Kiermaszu w czapkach mikołajkowych w związku z tym zapraszamy na imprezę w odpowiednich nakryciach głowy.

   

   

  GOK Sokół

   

   

   

 • poniedziałek, 02.12.2019
  Spektakl interaktywny "Święta pod gwiazdami"

 • wtorek, 03.12.2019
  Mikołajkowe warsztaty w bibliotece w Czerwonaku

 • wtorek, 03.12.2019 - czwartek, 05.12.2019
  Kiermasz świąteczny w Przedszkolu Bajkowe Ludki

 • piątek, 06.12.2019
  Sołeckie mikołajki w Promnicach

  6 grudnia Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkające w sołectwie dzieci z rodzicami do klubu ISKRA:

   

  - 16.00 do 18.00 - wykonanie ozdób choinkowych (można przynieść ozdoby przygotowane wcześniej)

  - 18.00 do 18.45 - wspólne ubieranie sołeckiej choinki

  - 19.00 - odpalenie lampek choinkowych i wizyta św.Mikołaja

   

   

  Zapraszamy.

 • piątek, 06.12.2019
  Wernisaż wystawy fotografii Bartłomieja Zborowskiego „Gdzie Ziemia spotyka niebo”

 • piątek, 06.12.2019
  Sołeckie spotkanie z Mikołajem w Czerwonaku

 • sobota, 07.12.2019
  VII Jarmark Świąteczny

  7 grudnia na parkingu przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się VII Jarmark Świąteczny organizowany przez CRKF „AKWEN”. Kiermaszowi towarzyszyć będą występy zespołów z gminnych szkół i przedszkoli. O godz. 15.30 Wójt gminy Czerwonak uroczyście zapali lampki na choince. Jak co roku odwiedzi nas Mikołaj, który dla dzieci będzie miał przygotowane słodkie upominki.

   

  Przygotowanych zostanie ponad 40 stoisk na których prezentowane będą produkty regionalnych rękodzielników.

   

 • sobota, 07.12.2019
  Sołeckie mikołajki w Bolechówku i Potaszach

  Sołectwo Bolechówko organizuje Akcję Choinka 8 grudnia o godz.15,30 w klubie „Kogucik” na Potaszach.

  Zapraszamy wszystkie dzieci z Sołectwa na spotkanie z św. Mikołajem 8 grudnia o godz.15.30 do klubu „Kogucik”. Wspólnie przystroimy żywą choinkę i będziemy oczekiwać na Mikołaja.


  Będzie nam towarzyszył śpiew, zapach pieczonych pierników i szelest otwieranych upominków.
  Na koniec wspólnie z Mikołajem i rodzicami obejrzymy wzruszającą i pouczającą bajkę.
  Choinka z ozdobami naszych dzieci, rozświecona przez św. Mikołaja będzie nam przypominać o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia.

   


  Sołtys sołectwa Bolechówko

 • niedziela, 08.12.2019
  Sołeckie mikołajki w Kicinie

 • niedziela, 15.12.2019
  Akcja poboru krwi w Bolechowie-Osiedlu

  Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zapraszają na akcję poboru krwi, która odbędzie się:

   

  15 grudnia w godzinach 9:00-14:00 w Bolechowie-Osiedlu na parkingu przy TBS koło kościoła 

 • niedziela, 15.12.2019
  Świąteczne Warsztaty Plastyczne "Leśne Anioły"

 • sobota, 21.12.2019

  Sołectwo Koziegłowy zaprasza 21 grudnia 2019 o godzinie 17 :00 wszystkie dzieci na przedstawienie świąteczne pt : MARZENIE POD CHOINKĘ.

   

  Widowisko jest bezpłatne i odbędzie się w sali widowiskowej CKiR w Koziegłowach.


  "MARZENIE POD CHOINKĘ " - to świąteczne widowisko interakcyjne, którego uczestnikiem i kreatorem staje się dziecko – widz. To opowieść o marzeniach, przemijaniu i wyobraźni, stanowiąca kompilację teatru z muzyką, śpiewem i interakcją z dziecięca publicznością. Gwarancja niezapomnianych przeżyć i doznań artystycznych. W trakcie imprezy dzieci między innymi:
  -wykonają zadania z Magicznej Księgi Bajek
  -nauczą się prostych schematów tanecznych i nowych piosenek
  -powitają Mikołaja
  - zostaną poczęstowane piernikiem/cukierkiem

   

 • piątek, 27.12.2019
  WYSTĘP ZESPOŁU STAROPOLANIE

  27 grudnia o godzinie 19:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na występ zespołu Staropolanie-Wielkopolska. Występ ten odbędzie się w ramach gminnych obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Wejściówki w cenie 5,00 zł można odbierać w GOK Sokół oraz w CKiR w Koziegłowach.

   

  Powstanie Wielkopolskie to jedyne zwycięskie powstanie Polaków, które po 123 latach niewoli przywróciło naszą ojczyznę na mapę Europy jako wolne, suwerenne państwo. Jednak wyboiste były drogi, które doprowadziły nas do tego zwycięskiego zrywu zbrojnego. Wymagało to poświęcenia i nieugiętości wobec zaborców kilku pokoleń naszych rodaków. Dlatego Zespół Tańca Ludowego Staropolanie-Wielkopolska postanowił uczcić tych wszystkich naszych świetnych przodków, których starania wiodły nas ku upragnionej wolności. I tak zrodził się zamysł koncertu, prezentujący najpierw taniec kosynierów nawiązujący swą wymową do czynów bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki. Pokazany też obrazek wokalno - taneczny  osadzony w tradycji ułańskiej jak i też walc , który całym swoim anturażem nawiązuje do epoki Księstwa Warszawskiego. Ukoronowaniem tego taneczno-wokalnego projektu i  pożegnaniem Polski szlacheckiej, która już nigdy później się nie odrodziła, jest polonez szlachecki z szablami. Układy choreograficzne przeplecione zostały pieśniami nawiązującymi do historycznych wydarzeń, które przywróciły nam  wolność. Aby podkreślić, że Polska to przede wszystkim to, co każdy z nas nosi w swym sercu, prezentujemy  również jedną z najbardziej popularnych scen „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (akt III scena 16.).

  Ukłon w stronę Ukochanej Wielkopolski, której tradycja i kultura głęboko osadzone są w polskiej państwowości, przyjął w koncercie wypełnienie tańcami wielkopolskimi. W czasach okrutnej germanizacji, prowadzonej przez zaborcę pruskiego, polska wieś pozostawała zawsze twierdzą polskości. Właśnie w tym okresie jako pielęgnowanie ludowej tradycji, podczas zabaw tanecznych powstawały tańce prezentowane w czasie koncertu. Dawały one bowiem możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy na wsi, a także po szkoleniach i powstańczych ćwiczeniach. Tańce typu: wiwat, przodek, równy, kulawy, lajlender, polka jarocinka czy przyśpiewki typu Świniorz to skarbnica polskości Ziemi Wielkopolskiej, kolebki polskiej narodowości. Stąd dla uczczenia tej wielkiej rocznicy jedynego polskiego zwycięskiego powstania w naszym koncercie nie mogło zabraknąć tanecznego ukłonu w stronę Wielkopolski i Wielkopolan.

   

  Zespół Tańca ludowego Staropolanie – Wielkopolska tańczy i śpiewa już 13 lat.  Członkami tego Zespołu są byli tancerze i śpiewacy takich Zespołów folklorystycznych jak Śląsk, Mazowsze, czy Wielkopolska. W dorobku swoim Zespół posiada: tańce i pieśni różnych regionów polskich m. in. tańce i przyśpiewki rzeszowskie, wielkopolskie, lubelskie, śląskie, żywieckie, obrazki ludowe a także tańce narodowe - polonez, mazur, kujawiak, oberek oraz krakowiak. Zespół Tańca Ludowego Staropolanie-Wielkopolska działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle  Młodych w Poznaniu

   

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.