Logowanie:
Logowanie:
< Marzec 2020 >
PnWtŚrCzPtSoNd
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Marzec 2020
 • piątek, 06.03.2020
  Strefa Kobiet

 • piątek, 06.03.2020
  Otwarte spotkanie z prelegentami: "Żołnierze Wyklęci"

 • sobota, 07.03.2020
  Ogólnopolskie wyścigi psich zaprzegów w Owińskach
  Aby ułatwić wszystkim życie, zarówno startującym, jak i kibicującym, przygotowaliśmy małe sugestie i podpowiedzi:
   
  - na mapce zaznaczyliśmy 2 miejsca, w których można zostawić swoje auto - polecamy parking nr 1, obok stacji kolejowej. Na drugim jest znacznie mniej miejsca,
  - dojeżdżających z Poznania zachęcamy do przyjazdu pociągiem lub autobusem z Ronda Środka. Pociąg zatrzymuje się ok. 500 metrów od miejsca startu,
  - różowymi znacznikami oznaczyliśmy miejsca, które najlepiej nadają się do kibicowania. Jest tam najlepsza widoczność i na tyle dużo miejsca, aby nie przeszkadzać zawodnikom.
   
  Należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
   
  • Absolutnie nie wolno wchodzić na trasę zawodów. Zaprzęgi poruszają się z dużymi prędkościami i nie są w stanie zatrzymać się w miejscu!
  • Nie wolno dotykać psów i w żaden sposób pomagać zawodnikom przy nich. Na wyraźną prośbę zawodnika można jedynie pomóc przy przytrzymaniu pojazdu. Wyjątkiem są sytuacje stwarzające poważne zagrożenie, ale tych będziemy unikać 
  • Należy stosować się do zaleceń obsługi i wolontariuszy, którzy będą dbać o zachowanie bezpieczeństwa na trasie.
   
  Zapraszamy do kibicowania całe rodziny. Ale jako, że na zawodach obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa i regulamin dotyczący psów (m.in. jest wymagany odpowiedni komplet szczepień), prosimy, żeby pupile nie startujące w wyścigach zostawić w domu.
   

  Piątek
  12:00 - otwarcie stake outu
  20:00-22:30 - biuro zawodów, rejestracja zawodników

  Sobota
  6:30-8:30 - biuro zawodów, rejestracja zawodników, odprawa weterynaryjna
  9:30 - odprawa techniczna
  10:00 - planowany start pierwszego zaprzęgu
  ok. 15:00 (po zakończonych startach) - Happydog i Puchar Samojeda
  19:30 - wieczór maszera dla zawodników

  Niedziela
  8:00 - planowane starty pierwszych zaprzęgów
  ok. 13:00 (po zakończonych startach) - Happydog i Puchar Samojeda
  15:00 - dekoracja zwycięzców i zakończenie

   
  Życzymy udanego kibicowania i super zabawy!

 • sobota, 07.03.2020
  „KTO MA TYLE WDZIĘKU CO JA?”, KONCERT WERONIKI SKRZYPEK – 30-LECI EGOK SOKÓŁ

  GOK "Sokół" świętuje swoje 30-lecie proponując mieszkańcom gminy Czerwonak wiele możliwości wartościowego spędzenia czasu. I tak w przeddzień święta Kobiet - 7 marca o godz. 19:00 w CKiR w Koziegłowach odbędzie się koncert Weroniki Skrzypek, od ponad 12 lat związanej z obchodzącą właśnie 15-lecie pracownią muzyczną GOK "Sokół" prowadzoną przez Remigiusza Wojciechowskiego. W ciągu tych lat rozwijała ona swoje umiejętności wokalne co doprowadziło ją do licznych sukcesów w tej dziedzinie, Weronika jest bowiem laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych i, co warto podkreślić, zdobywczynią głównej nagrody w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dzieci i Młodzieży o „Złotą Sosnę” w Drezdenku. Oprócz śpiewania jej drugą pasją jest pedagogika, z wykształcenia i powołania jest pedagogiem specjalnym i nauczycielką języka angielskiego. Mieszka i pracuje na terenie Gminy Czerwonak, intensywnie uczestniczy także w jej życiu kulturalnym i promuje ją poza jej granicami współtworząc zespół Supermenki. Swą przygodę ze śpiewaniem i muzyką rozpoczęła jako dziewczynka - dziś jest już kobietą, która zna swoją wartość, i o tym właśnie mówi tytuł koncertu ujęty w pytanie zdawałoby się retoryczne - "Kto ma tyle wdzięku co ja?". Piosenki, które wypełnią program są nie tylko wyrazem głębokiej refleksji nad naturą ludzką ale także nawiązaniem do stylu życia i sposobu bycia młodej Artystki. Pochodzą one najczęściej z repertuaru najwybitniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, nie zabraknie przebojów, choć w koncercie zabrzmią także utwory mniej znane. Na scenie Weronice towarzyszyć będą znani poznańscy instrumentaliści, pojawią się także zaproszeni goście.

   

  Serdecznie zapraszamy ! Wejściówki w cenie 5,00 zł są dostępne w CKiR w Koziegłowach i GOK "Sokół" w Czerwonaku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 • niedziela, 08.03.2020
  Akcja Poboru Krwi w Owińskach

 • piątek, 13.03.2020
  ODWOŁANY Spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata

  Szanowni Państwo, decyzją artystów i organizatorów spektakl „Pół na pół” zostaje przeniesiony na inny termin, o którym poinformujemy, gdy sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju ustabilizuje się.
  Zakupione bilety zachowują ważność.


  Informację o ewentualnych zwrotach przekażemy w późniejszym terminie.

   

  Dyrekcja GOK Sokół

   

   

   

  Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

  Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

   

  Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

   

  Czas trwania:100 minut, 1 przerwa

   

  Bilety w cenie 50,00 zł dostępne są w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl

 • piątek, 13.03.2020
  ODWOŁANE: Sowia Noc

 • sobota, 14.03.2020
  ODWOŁANE: II GMINNE SPOTKANIE KOBIET „W drodze po zdrowie, piękno i szczęście”

  Drogie Panie, informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów odwołujemy sobotnie Spotkanie Kobiet. Decyzja zapadła w wyniku obecnej sytuacji w kraju oraz w trosce o zdrowie prelegentek i uczestniczek wydarzenia. O ponownym terminie na pewno poinformujemy a teraz życzymy dużo, dużo zdrowia!

   

  Organizatorzy

   

  Klub Kobiet Aktywnych oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół mają zaszczyt zaprosić mieszkanki Gminy Czerwonak na – II GMINNE SPOTKANIE KOBIET „W drodze po zdrowie, piękno i szczęście”, które odbędzie się 14 marca w całym obiekcie Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

   

  Nasz klub mocno zaangażował się w akcję „Serce od serca” - szycie poduszek dla kobiet po mastektomii, czyli obszar zdrowotny tak więc chcemy, by nasze spotkanie gminne też zawierało sporo takich elementów (wykłady, warsztaty, badania z zakresu medycyny), ale nie tylko... Chcemy mówić o wychodzeniu z choroby, o radzeniu sobie z problemami, o medycynie niekonwencjonalnej i sile woli. Porozmawiamy też o zdrowym odżywianiu, życiu w zgodzie z naturą, w harmonii i dobrych relacjach. Będziemy mówić  o byciu szczęśliwą, piękną i zadbaną.  W tym wszystkim wspomogą nas lekarze, prawnicy, trenerzy i osoby zajmujące się zdrowiem, urodą i profilaktyką. 

  Bardzo ważnym punktem spotkania będzie prelekcja połączona z warsztatami na temat profilaktyki chorób piersi oraz skóry, a także możliwość wykonania badań, w tym również mammograficznych. Zaprosimy też na panel dyskusyjny pod hasłem: "Dlaczego wspierasz chorych?" czyli możliwość rozmowy z osobami tworzącymi fundacje, pomagającymi chorym, poświęcającymi im swój czas. Ponadto, na naszym spotkaniu zaprezentują się zaprzyjaźnione firmy, stowarzyszenia i organizacje działające nie tylko na terenie naszej gminy ale mocno z nią związane np. z terenu Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów. Zadbamy również o piękno zewnętrzne czyli zapewnimy porady i konsultacje kosmetyczek, fryzjerek, stylistów i znawców piękna. 

   

  Nasze spotkanie kobiet odbędzie się w podobnym charakterze jak w ubiegłym roku czyli w formie wykładów, warsztatów, paneli, porad i konsultacji, na koniec zwieńczone galą finałową wraz z niespodzianką.

   

  Cały harmonogram wydarzenia oraz link do rejestracji elektronicznej ukaże się już w połowie lutego na naszym fanpage https://www.facebook.com/KlubKobietAktywnychCzerwonak/ – zachęcamy do śledzenia, oraz w kolejnym wydaniu gazety. Wybierzcie panie odpowiednie dla siebie prelekcje i albo zarejestrujcie się same na stronie internetowej, albo chwyćcie telefony w dłoń i od 17 lutego dzwońcie pod następujące numery telefonów: Lidia Bartkowiak 600440014, Karolina Wasilewska-Waligórska 694235194, Anita Banaszak 693081437.

  Na warsztatach ilość osób będzie ograniczona, gdyż chcemy, by podczas zajęć zarówno prelegentki, jak i uczestniczki czuły się komfortowo.

  To nasz dzień więc drogie panie korzystajcie ????

   

  Organizatorzy: Klub Kobiet Aktywnych, Gminny Ośrodek Kultury Sokół.

  Mecenat: Gmina Czerwonak.

  Patronat: Wójt Gminy Czerwonak

  Matronat: Stowarzyszenie Kongres Kobiet.

  Patronat Medialny: I wiesz więcej, Alternatywy, Nasz Głos Poznański.

   

   

  Zapraszamy serdecznie,

   

  Anita Banaszak

  Klub Kobiet Aktywnych

 • sobota, 14.03.2020
  ODWOŁANE: Joanna Jax - otwarte spotkanie autorskie w bibliotece

 • sobota, 14.03.2020
  ODWOŁANE: "Byc kobietą - poetycko o kobietach" konkurs recytatorski

 • piątek, 20.03.2020
  ODWOŁANE: POMYSŁODAJNIA – TORBA MAKRAMOWA

   

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 20 marca na Pomysłodajnię. Tym razem będziemy wyplatać torbę makramową. Makrama to sztuka wiązania sznurków znana już od średniowiecza. Dziś wyplatane są kwietniki, makaty ścienne, plecaki. Nie posługujemy się igłami, drutami ani szydełkiem. Wiązanie sznurków rozwija naszą wyobraźnię, a przy wyplataniu można się wyciszyć i zrelaksować. Torba jest lekka i przewiewna. Posłuży nam na zakupach nawet tych cięższych.

  Serdecznie zapraszamy.

   

  Prowadząca: Dorota Marciniak.

  Miejsce: CKiR w Koziegłowach.

  Termin: 20 marca godz. 17:30. Koszt: 180,00 zł

  Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu 511 134 716 lub mailowo na adres:  j.urbaniak@gok-sokol.pl

 • sobota, 21.03.2020
  ODWOŁANE: HELLO SPRING! – POCZUJ WIOSNE W ZDROWYM CIELE

  Fundacja Dietoterapii i Promocji Zdrowia „Kierunek Zdrowie” oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół zapraszają 21 marca w godzinach od 10:00 do 16:00 do Klubu Jutrzenka w Kicinie na spotkanie z dietetyką, kinezyterapią, treningiem medycznym, oddechem.

   

  Program:

  10:00 – 16:00 analiza składu ciała i konsultacja dietetyczna.

  10:00 – 10:45 trening medyczny zdrowy kręgosłup, Marta Domagała.

  10:45 – 11:45 „Piękną być” psychologiczne uwarunkowania atrakcyjności, wykład psycholog Beaty Kaczmarek.

  11:45 – 12:45 Nirvana Body & Mind System – nauka oddechu, warsztat z Moniką Domagałą.

  13:00 – 14:15 „Redukcja masy ciała trwała i skuteczna – co zrobić aby tak było?”, wykład dietetyczki Marty Lewandowicz.

  14:15 – 14:45 trening Tabata, Monika Domagała.

  14:45 – 15:45 stretching, Monika Domagała.

  15:45 – 16:00 zakończenie i wręczenie certyfikatów.

   

  Zapisy i szczegóły pod numerami telefonów: 601 724 445 (Marta) oraz 500 055 056 (Monika)

  Wejście całodzienne na wszystkie zajęcia + analiza składu ciała – 70 PLN

  Pojedyncze zajęcia – 15 PLN.

  Analiza składu ciała i konsultacja dietetyczna 20 PLN.

  Zabierz ze sobą matę do ćwiczeń, wygodny strój oraz zdrowe przekąski i wodę. Zajęcia odbędą się przy zgłoszeniu przynajmniej 20 osób.

 • niedziela, 22.03.2020
  ODWOŁANE: Maraton Spring Cycling w Koziegłowach - dzień otwarty dla mieszkańców gminy

 • piątek, 27.03.2020
  ODWOŁANE: PREMIERY TEATRÓW CYK I ZWIERCIADŁO - 30-LECIE GOK SOKÓŁ

  27 marca zapraszamy do CKIR w Koziegłowach na dwie premiery w reżyserii Anny Rozmianiec. O godzinie 19:00 na scenie wystąpi Teatr Zwierciadło że spektaklem Ślady. Punktem wyjścia przy tworzeniu spektaklu były zmiany klimatyczne, jakie obserwujemy przez ostatni czas na świecie, a także ruchy społeczne, zwłaszcza młodzieżowe, które buntują się coraz mocniej przeciw zastanej sytuacji. Na przeciwległym biegunie natomiast jest moda na bycie eko, moda na zero waste, moda i tylko moda. Oscylujemy więc między prawdziwą chęcią zmiany, a zakłamaniem i pięknymi postawami na facebooku, nie mającymi żadnego oparcia w rzeczywistości. Spektakl staje się więc próbą zmierzenia się z tematem i zaangażowania się w niego nie tylko poprzez formę teatralną. W spektaklu wykorzystane zostały kostiumy stworzone z użytych, niepotrzebnych już rzeczy.

   

  W trakcie przerwy miedzy spektaklami zaprosimy państwa na wydarzenie plastyczno-teatralne będące przyczynkiem a zarazem wynikiem szeroko rozumianych działań na rzecz ochrony środowiska oraz  świadomości społecznej w temacie ingerencji -śladów- człowieka w środowisko naturalne.

  Druga premiera tego wieczoru to spektakl Teatru Cyk Spotkania. W zamkniętej formie z pogranicza teatru tańca oraz teatru fizycznego opowiedzieć chcemy o relacjach międzyludzkich. Będą tam spotkania damsko-męskie, jak i tych samych płci... Będzie to spotkanie przyjaciół mieszkających w jednej przestrzeni, będzie to impreza, miłość, kłótnie i namiętności. Praca jest efektem improwizacji teatralnych z ciałem i o ciele.

   

  Premiery odbywają się w ramach obchodów roku, w którym świętujemy 30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury Sokół. Nie zapominamy jednak, że 27 marca jest Międzynarodowym Dniem Teatru stąd nasze zaproszenie  na formę teatralną.

   

  Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz biurach w CKiR w Koziegłowach.

 • wtorek, 31.03.2020
  ODWOŁANE: Konsultacje indywidualne w ramach programu „Czyste powietrze”

  Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza angażuje w realizacje programu „Czyste powietrze” m.in. poprzez pomoc doradczą dla mieszkańców Metropolii Poznań.

   

  Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

   

  31 marca (wtorek) planowany jest dyżur konsultanta na terenie naszej Gminy.

  W godzinach 14.00 – 18.00, w sali sesyjnej zlokalizowanej w Czerwonaku przy ul. Leśnej 6 mieszkańcy będą mogli skorzystać z jego pomocy.

  Z uwagi na indywidualny charakter spotkań prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania z konsultantem p. Krystianem Marganem pod nr telefonu 786 102 022.

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.