Logowanie:
Logowanie:

Pod koniec maja informowaliśmy o decyzji o przyznaniu dofinansowania gminie Czerwonak na projekt “e-Czerwonak elektroniczne usługi publiczne w Gminie Czerwonak” w ramach WRPO 2014+. Teraz doszło już do podpisania tej umowy.

 

W imieniu gminy stosowne dokumenty podpisali wójt Jacek Sommerfeld oraz skarbnik Radosława Wiśniewska. Popisanie umowy jest właściwie równoznaczne z rozpoczęciem realizacji projektu. Jego efekty mieszkańcy naszej gminy będą mogli zaobserwować już w przyszłym roku.

 

e-Urząd to ogromne ułatwienie dla całej społeczności gminy Czerwonak. Właściwie wszystkie kwestie związane z podatkami oraz opłatami będą mogli Państwo załatwić przez internet. To jednak tylko niewielka część z licznych udogodnień, które na Państwa czekają.

 

W ramach projektu w Urzędzie Gminy rozbudowane zostanie także oprogramowanie w zakresie komunikacji z mieszkańcami. Wprowadzony zostanie Elektroniczny Obieg Dokumentów, który na bieżąco pozwoli Państwu na sprawdzanie na jakim etapie znajdują się sprawy, którymi jesteście zainteresowani. Powstanie również program do komunikacji SMS z mieszkańcami oraz system informacji przestrzennej. Wszystko z myślą o Państwa jak największym komforcie.

 

Łączny koszt projektu to 1.069.485,00 zł, z czego dofinansowanie wynosić będzie 85% kosztów kwalifikowanych (909.062,24 zł). Natomiast wkład własny urzędu to 160.422,76 zł. W kosztach projektu ujęte są również prace szkoleniowo-wdrożeniowe, koszt utrzymania licencji przez okres 5 lat oraz usługi promocyjne projektu.

 

Ponadto obejmuje on koszty zakupu infrastruktury sprzętowej i oprogramowania środowiska pracy na potrzeby wdrożenia - budowa Centrum Przetwarzania Danych, w tym m.in. zakup nowych serwerów z oprogramowaniem, urządzeń do kodów kreskowych i kopertowania itp.

« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.