Logowanie:
Logowanie:

Straż Gminna interweniowała i pomogła starszemu mężczyźnie wrócić do domu

W dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych dyżurny MPK zawiadomił funkcjonariuszy Straży Gminnej w Czerwonaku, że na pętli autobusowej na ulicy Piaskowej w Koziegłowach od dłuższego czasu przebywa mężczyzna w podeszłym wieku, który ignoruje kolejne podjeżdżające na pętlę autobusy, mówi coś do siebie i zachowuje się nielogicznie.  

 

Strażnicy, którzy niezwłocznie udali się na miejsce, dostrzegli opisywanego mężczyznę, który z wyglądu mógł mieć około 80 – 85 lat i zachowywał się w opisany przez zgłaszającego sposób. Kontakt z nim był w znacznym stopniu utrudniony, mężczyzna podawał, co prawda, nazwisko, jednakże zmieniał imiona, nie potrafił także określić gdzie zamieszkuje. Ponadto nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów ani przedmiotów, które mogłyby okazać się przydatne przy jego identyfikacji.

 

Ponieważ okoliczności wskazywały, że mężczyzna przebywa od dłuższego czasu w nasłonecznionym miejscu i bez możliwości uzupełnienia płynów, a stan, w jakim się znajdował mógł być spowodowany wieloma zróżnicowanymi czynnikami zdrowotnymi, strażnicy wezwali karetkę pogotowia, której załoga, po przybyciu i zbadaniu seniora oświadczyła, że jest on w dobrej ogólnej kondycji fizycznej i zdrowotnej, a jego stan psychiczny może być spowodowany wiekiem lub chorobą o charakterze neurodegeneracyjnym, jednakże nie wymaga on hospitalizacji ani podjęcia jakichkolwiek działań lub zabiegów medycznych.

Następnie strażnicy podjęli działania zmierzające do ustalenia, tożsamości mężczyzny oraz jego miejsca zamieszkania. Jak się okazało, członkowie najbliższej rodziny mężczyzny znajdowali się w pracy i nie mieli pojęcia, że opuścił on miejsce zamieszkania (czego nigdy wcześniej nie robił), nawiasem mówiąc dość odległe od miejsca, w którym się znalazł. O całej sytuacji zostali poinformowani dopiero przez strażników, którzy przewieźli mężczyznę na Komisariat Policji w Czerwonaku, skąd odebrali go niebawem członkowie rodziny.

 

 

Straż Gminna Czerwonak

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.