Logowanie:
Logowanie:

Usuwanie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych

Funkcjonariusze Straży Gminnej spowodowali usunięcie z ul. Rolnej w Koziegłowach pojazdu, który powszechnie określa się mianem wraku.

 

Wobec wielu zapytań w tej kwestii przypominamy, że Straż Gminna (Miejska) i Policja, zgodnie z obowiązującymi przepisami, są uprawnione do usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje, że nie są używane wyłącznie z dróg publicznych, stref ruchu lub stref zamieszkania i tylko po otrzymaniu wniosku od uprawnionego zarządcy drogi (podstawę prawną stanowi w takich przypadkach art. 50a Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane).

 

W przypadkach pojazdów pozostawionych poza drogą publiczną, strefą ruchu lub strefą zamieszkania, czyli np. na drodze wewnętrznej lub w miejscu nie będącym drogą, uprawnionym do usunięcia pojazdu jest właściciel, zarządca terenu lub osoba w inny sposób władająca nieruchomością, jednakże działania takie mogą być podjęte wyłącznie na bazie i z zastosowaniem odpowiednich przepisów prawa cywilnego.

 

 

 

Straż Gminna

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.