Logowanie:
Logowanie:

Woda z basenu w Koziegłowach udostępniona mieszkańcom gminy

#AKWENdlaZIEMI

 

600 metrów sześciennych to 600 000 litrów. Tyle wody mieści się w zbiornikach na basenie w Koziegłowach i tyle co roku należy wymienić podczas przerwy technologicznej. Dotychczas była ona wylewana do kanalizacji. Tym razem oczyszczoną i uzdatnioną wodę basenową CRKF AKWEN postanowił udostępnić rolnikom, działkowcom, czy właścicielom ogrodów przydomowych do podlewania łąk i trawników, z nadzieją złagodzenia skutków długotrwałego braku deszczu. 4 maja od godziny 9:00 do 14:00 woda była rozlewana przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej do kontenerów i beczek, przywiezionych przez mieszkańców naszej gminy. Pan Marcin: „Dowiedziałem się, że AKWEN oddaje wodę, a mam działkę w Owińskach, na której jej brakuje. Akcja super, ja jestem bardzo zadowolony i na pewno roślinki też się ucieszą. Susza bardzo daje się im we znaki”. Wodą, która została strażacy podlali trawniki wokół obiektów AKWENU, przede wszystkim wokół CKiR w Koziegłowach.

 

Wydarzenie rozpropagowane na profilu facebookowym spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem internautów, a także mediów. Pisały o nim m.in. e-poznan, Wirtualna Polska i Głos Wielkopolski. Materiał redakcyjny przygotowały również telewizja Polsat Info oraz TVN 24.

AKWEN liczy, że za jego przykładem pójdą inne obiekty basenowe i rozsądne wykorzystanie wody przy jej wymianie będzie w przyszłości normą. Tym bardziej, że susza, zwłaszcza w Wielkopolsce, staje się coraz większym problemem i działania mające na celu złagodzenie jej skutków stają się koniecznością.

 

  

 

CRKF AKWEN

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.