Sytuacja związana z koronawirusem była dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. Władze gminy Czerwonak doskonale zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji w jakiej znalazło się wielu przedsiębiorców działających na jej terenie.

Chcąc wesprzeć przedsiębiorców w momencie kryzysu przygotowaliśmy propozycję rozwiązań, które choć w części pomogą firmom w tym trudnym okresie.

 

 • ULGI W PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI
   

Uchwały określające zasady zwolnień od podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy są podatnikami podatku od nieruchomości na terenie gminy Czerwonak oraz określające  możliwości przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości zostały przyjęte przez Radę Gminy Czerwonak w kwietniu 2020 r. w ramach Gminnego Pakietu Pomocy
dla przedsiębiorców.

http://bip.czerwonak.pl/6972

 

 • ULGI W CZYNSZACH - WSPARCIE ZE STRONY TBS CZERWONAK
   

Przedsiębiorcy - najemcy znajdujący się w najtrudniejszej sytuacji mieli możliwość:

- odroczenia terminu płatności czynszu za miesiąc kwiecień do dnia 31.08.2020 r.
oraz za miesiąc maj do dnia 30.11.2020 r.
- rozłożenia na raty zaległości, które powstały w związku z epidemią.
 

Spółka TBS Czerwonak  nie naliczała odsetek w związku z powstałym zadłużeniem.

Każda z tych propozycji mogła być zastosowana na wniosek przedsiębiorcy złożony na adres: biuro@cztbs.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Prezes TBS zadeklarował również, że będzie z uwagą obserwować rozwój sytuacji, aby w miarę naszych możliwości, wspierać najbardziej potrzebujących najemców (zarówno rodziny, jak i przedsiębiorców).

 

 • WSPARCIE DLA GASTRONOMII
   

Urząd Gminy zaangażował się także we wsparcie dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej informując o lokalach, które oferują jedzenie na wynos oraz z dowozem. Urząd informował także mieszkańców o restauracjach, które oferują catering na święta  wielkanocne i bożonarodzeniowe.

Aktualna lista barów i restauracji jest dostępna: TUTAJ
 

Promocja lokali gastronomicznych z terenu gminy odbywa się przy użyciu następujących narzędzi:
 

- na łamach biuletynu I wiesz więcej
- na ekranach zlokalizowanych w autobusach Transkom
- na gminnym profilu FB
- na stronie internetowej www.czerwonak.pl

 

 • PROMOCJA LOKALNYCH ARTYSTÓW, RĘKODZIELNIKÓW, KWIACIARNI W RAMACH AKCJI  „KUPUJ LOKALNIE U SPRAWDZONYCH FIRM”
   

W ramach akcji „Kupuj lokalnie u sprawdzonych firm” na stronie Urzędu Gminy, na profilu „Czerwonak, zobacz więcej” na portalu społecznościowym Facebook oraz w biuletynie gminnym „I wiesz więcej” została zamieszczona lista lokalnych artystów, rękodzielników, kwiaciarni i centrów ogrodniczych oferujących ozdoby, prezenty i rośliny świąteczne.

 

 • GRUPA FB: CZERWONAK WSPIERAMY LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW: 
   

Grupa na portalu społecznościowym Facebook stworzona i administrowana przez pracowników Urzędu Gminy, aby wesprzeć przedsiębiorców w trudnym dla nich czasie epidemii koronawirusa.

Celem grupy jest informowanie mieszkańców o produktach, usługach i promocjach jakie oferują dla nich lokalni przedsiębiorcy.

Do grupy może dołączyć każdy mieszkaniec i przedsiębiorca działający na terenie Gminy Czerwonak. Wśród postów przeważają oferty lokalnych restauratorów, ale wiele jest też postów dotyczących sprzedaży żywności, odzieży, ozdób, roślin oraz usług.


https://www.facebook.com/groups/czerwonak.wspierajmyprzedsiebiorcow/