W tym konkursie liczy się refleks, szczęście i spostrzegawczość. Na terenie gminy Czerwonak można spotkać dwa samochody oznaczone naklejką Narodowego Spisu Powszechnego. Zrób zdjęcie jednemu z nich i zgarnij nagrody.

 

Aby zachęcić mieszkańców Wielkopolski do udziału w badaniu, Urząd Statystyczny w Poznaniu ogłosił konkurs fotograficzny "Złap spis w gminie". Jego zasady są proste. Wystarczy wykonać zdjęcie przedstawiające samochód oznaczony naklejką spisu powszechnego, poza miejscem stałego postoju (np. poza parkingiem urzędu gminy). 

Zdjęcie (w formacie JPEG do 5 MB) należy wysłać na adres Konkurs_POZ@stat.gov.pl. Do wiadomości trzeba także dołączyć skan lub zdjęcie oświadczenia (do pobrania w załączniku). 

Zwycięzcy będą wyłaniani co miesiąc - fotografie można nadsyłać 31 sierpnia i 30 września. Organizator nagrodzi pierwszych 15 uczestników konkursu w każdym miesiącu jego trwania.

 

Szczegóły na stronie poznan.stat.gov.pl

Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września.

Podstawową formą udziału w badaniu jest samospis przez interenet. Można go dokonać łatwo na stronie spis.gov.pl. Inną możliwością udziału w badaniu jest spis za pośrednictwem infolinii: 22 279 99 99, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Kontakt drogą telefoniczną może zainicjować także rachmistrz. Telefonu mogą spodziewać się respondenci, którzy do tej pory nie spisali się przez internet. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy odmówić udzielenia odpowiedzi na pytania, możemy za to umówić się z nim na inny dzień i godzinę. Rachmistrzowie dzwonią wyłącznie z dwóch numerów: 22 279 99 99 oraz 22 828 88 88. Za odmowę udziału w spisie grozi kara w wysokości do 5 tys. zł.

Dla osób, które nie posiadają w domu komputera lub internetu został udostępniony punkt do samospisu w siedzibie Urzędu Gminy Czerwonak. Pracownicy urzędu świadczą też wsparcie w wypełnieniu internetowego formularza.