Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy fotografii Kariny Najder, który odbędzie się we wtorek 4 kwietnia w holu CKiR w Koziegłowach o godzinie 18:30.

Karina Najder pisze o sobie:
„Kobieta, rocznik 1977. Kiedy w wieku 44 lat odkrywasz pasję, pasję fotografowania, już wiesz, że jest to coś co będzie z Tobą już do końca życia.
Całe dotychczasowe życie kręciło się wokół rodziny, pracy, domu…nie było czasu na pasje. Kiedy już dzieci dorosły i nagle wszystko wokół zwolniło, okazało się, że do tej pory nic dla siebie nie robiłam, nie myślałam o sobie…bo nie było na to czasu. Więc nadszedł ten czas, aby pomyśleć o sobie. Zawsze uwielbiałam robić zdjęcia. Przeważnie robiłam je telefonem. Zapisałam się do szkoły fotografii w Poznaniu… i tak to się zaczęło.
Pomysł na projekt ‘Piękni bez retuszu narodził się w mojej głowie, podczas jednej z lekcji fotografii. Wykładowca mówił, że każde zrobione przez nas zdjęcie jest retuszowane, nie da się zrobić zdjęć a potem ich nie obrabiać w programach przeznaczonych do retuszu. Na moje ogłoszenie umieszczone na portalu społecznościowym zgłosiło się bardzo dużo osób z Polski i zagranicy. Finalnie, po przeprowadzonych rozmowach w projekcie wzięło udział 16 osób z Polski, Sri Lanki, Bangladeszu, Białorusi, Wenezueli i Nigerii. Zdjęcia były wykonywane podczas naszych spotkań zapoznawczych i podczas sesji zdjęciowych na finał projektu.
Każdy uczestnik projektu to osobna opowieść, niesamowicie ludzie, którzy mi zaufali i pozwolili sfotografować bez zbędnych upiększeń jak i bez retuszu ich zdjęć.”