W dniach 17-23 lipca br. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego organizuje III edycję kampanii  edukacyjnej pn. "Tydzień Liczenia Motyli". Kampania ta służy edukacji nt. występujących w Polsce gatunków motyli, ich roli w środowisku i zagrożeń w kontekście zmian klimatu i antropopresji oraz ma na celu promocję działań proekologicznych związanych z ochroną motyli oraz innych owadów zapylających.

 

Celem działań jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w obszarze znaczenia roślin nektarodajnych, zachowania łąk, nieużytków oraz ogrodów i ogródków przydomowych w otaczającym nas krajobrazie.

W ramach kampanii "Tydzień liczenia motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych" zachęcamy mieszkańców do spacerów i liczenia motyli na specjalnie przygotowanej karcie pracy, którą można otrzymać w wersji papierowej w kancelarii Urzędu Gminy Czerwonak lub samodzielnie wydrukować z dołączonego poniżej pliku lub bezpośrednio ze strony Organizatora: https://zpkww.pl/

 

Wśród osób, które odeślą do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego wypełnione karty zostaną rozlosowane nagrody - nasiona łąk kwietnych.

Kartę można otrzymać w wersji papierowej w kancelarii Urzędu Gminy Czerwonak oraz w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze lub samodzielnie wydrukować z dołączonego poniżej pliku lub bezpośrednio ze strony Organizatora: https://zpkww.pl/

Więcej szczegółów nt. kampanii: https://zpkww.pl/wydarzenie/tydzien-liczenia-motyli-17-23-lipca-2023-r/