Gmina Czerwonak jak co roku bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności (ETM) - w tym roku hasłem przewodnim kampanii europejskiej jest "Oszczędzaj Energię!".

 

Europejski Tydzień Mobilności organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 21 lat. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej, kolei, węzłów przesiadkowych. Wydarzenia w ramach ETM odbywają się w tygodniu 16-22 września, a punktem kulminacyjnym kampanii jest Dzień Bez Samochodu (22 września).

 

16 września w Koziegłowach będzie można zobaczyć niesamowity spektakl Teatr Fuzja - "Blackout" - widowisko, prezentuje postapokaliptyczną wizję świata pozbawionego energii elektrycznej i po brzegi wypełniony jest akrobatyką, świetną elektroniczną muzyką, robiącymi wrażenie kostiumami, a także scenografią.
 

Na całość składają się:

- cyberpunkowa parada, która wyruszy o godz. 20.45 spod bloku 24C na Os. Leśnym w Koziegłowach (siedziba TBS)

- spektakl, który rozpocznie się po dotarciu parady na parking przy Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach (ok. godz. 21.00).

 

UWAGA: na czas festynu i spektaklu cześć parkingu przy CKiR będzie zamknięta. W godz. ok. 20.40-20.55 mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu samochodowym na fragmencie ulicy, którym przejdzie parada (od bloku 24C na Os. Leśnym do ronda Piłsudskiego). Za utrudnienia przepraszam.

Będzie pęd, mrok, hałas i zaskoczenie... Tam trzeba być, to trzeba zobaczyć, do czego gorąco zachęcam.

W tym samym dniu (16 września) również dzieci będą miały szansę zobaczyć Teatr Fuzję - podczas festynu ekologicznego z Niskoemisyjnym Mobilnym Miasteczkiem Edukacji Ekologicznej, który także odbędzie się na terenie parkingu pod CKiR, ale w godz. 12.00-15.00. Będzie to uwielbiany przez dzieci w naszej gminie spektakl "Ekoplemię".

 

Podsumowując: 16 września (sobota)

 

1) Festyn ekologiczny z Niskoemisyjnym Mobilnym Miasteczkiem Edukacji Ekologicznej

12:00-15:00 parking przy Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

-> spektakl "Ekoplemię" Teatru Fuzja

-> konkursy z nagrodami

-> zajęcia z ekologii, segregacji odpadów, bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Miasteczka

 

2) Spektakl "Blackout" Teatru Fuzja:

-> 20:45 - teren przed blokiem 24C, Os. Leśne w Koziegłowach (TBS) - cyberpunkowa parada osadzona w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości (element spektaklu)

-> 21:00 - Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach - spektakl wypełniony elektronicznym brzmieniem (muzyka na żywo), akrobatyką i fantastyczną scenografią, prezentujący postapokaliptyczną wizję świata