W dniu 17 grudnia GOK Sokół zaprasza na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus Kobiety w muzyce klasycznej.

Założeniem projektu  jest ukazanie najbardziej zjawiskowych przejawów kobiecej twórczości muzycznej, a także szerokiego kontekstu kobiecej sztuki kompozytorskiej, poprzez zestawienie utworów polskich kompozytorek z opracowaniami na orkiestrę smyczkową maestry Agnieszki Duczmal.

Agnieszka Duczmal – założycielka, dyrektorka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus jest laureatką nagrody „Kobieta Świata” przyznanej pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch. Nagroda została przyznana za wybitne w skali światowej osiągnięcia na polu kultury, nauki i działalności społecznej. Jako pierwsza kobieta – dyrygent wystąpiła w mediolańskiej La Scalli.

 

Program koncertu:
 

  • Barbara Kaszuba – Na wierchowej polanie
  • Antonín Dvořák - Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 „Amerykański” (ar. Agnieszka Duczmal)
  • Wojciech Kilar – Orawa

 

Wykonawcy:
 

  • Agnieszka Duczmal - dyrygent
  • Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
  • Gabriela Ułanowska – słowne prowadzenie koncertów

 

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Bilety w cenie 35,00 zł można kupować w biurach GOK Sokół w Czerwonaku, w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach i na portalu bilety24.pl.