GOK Sokół zaprasza 27 grudnia na godzinę 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na występ Kapeli po Zagonach z Poznania oraz Zespołu Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk z Grodziska Wielkopolskiego.

Podczas koncertu kapela wykona artystyczne opracowania melodii ludowych pochodzących z różnych regionów Polski, m.in. łowickiego, rzeszowskiego, kieleckiego, śląskiego, sądeckiego, a także rodzimej Wielkopolski. Tancerze zaprezentują najbardziej charakterystyczne, wielkopolskie podregiony folklorystyczne czyli tańce biskupiańskie i szamotulskie. Nie zabraknie akcentu nawiązującego do rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W finale koncertu wykonany bowiem zostanie nieoficjalny hymn powstańczy, słynna Marsylianka Wielkopolska skomponowana przez Feliksa Nowowiejskiego do słów Stanisława Rybki.

Zapraszamy serdecznie i starszych i młodszych. Ludowy, a szczególnie wielkopolski repertuar nieczęsto u nas gości, więc będzie to wyjątkowa okazja do przypomnienia go sobie, a dla młodego pokolenia do poznania tego, czym kiedyś na co dzień żyli dziadkowie czy pradziadkowie. Uczcijmy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poznając kulturę i tradycję naszego regionu.

Wejściówki w cenie 10,00 zł są do nabycia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach (biura GOK Sokół), w GOK Sokół w Czerwonaku i na platformie bilety24.

Przypominamy, że honorujemy Czerwonacką Kartę Seniora oraz Kartę Dużej Rodziny, gdy chcą Państwo kupić bilet dla dziecka do 18 roku życia.