Logowanie:
Logowanie:

Maraton z mapą i kompasem

W sobotę, 30 marca br. odbył się Maraton na Orientację "Rajd Róża Wiatrów" na trzech trasach pieszych: 25 km, 50 km, 100 km oraz jednej rowerowej na dystansie 150 km. Zawodnicy na trasie rowerowej długości 150 km oraz pieszej na 100 km i 50 km zdobywali punkty do Pucharu Polski w Rowerowych oraz Pieszych Maratonach na Orientację.

Najtrudniejszą trasę pieszą na dystansie 100 km uczestnicy musieli pokonywać w dzień i w nocy. Zwycięzcą okazał się faworyt Maciej Więcek  (inov-8) pokonując trasę 100 km w czasie 11:24:4 s. Na mecie wyprzedził Krzysztofa Łakomca o 0,33:17 s i Roberta Kędziorę – 1:26:53 s. Joanna Sprawka jako jedyna zawodniczka na trasie 100 km uzyskała czas 22:58:. Trasę 50 km najszybciej - bo w 5:51:18 s - pokonał Marek Galla (Mochy) wyprzedzając drugiego na mecie Jakuba Runowskiego o 1 min. Na trzecim miejscu z czasem 6:30:30s uplasował się Patryk Szymański z Poznania.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Madaj (8:46:27 s) przed Beatą Brudło (9:15:36s) oraz Sylwią Seide (9:39:15s).

Na trasę 50 km z mapą i kompasem po raz pierwszy wyruszyła 59 letnia Janina Stagrowska uzyskując czas 13:25:30s. Organizatorzy przygotowali także jedną trasę krótszą (25 km), na której wśród mężczyzn zwyciężył w wielkim stylu Mariusz Plesiński (10BKPanc/Artemis) z czasem 2:38:58s. Drugiego na mecie - Pawła Choińskiego - wyprzedził o 1:12:28s. Trzeciemu Jędrzejowi Giełdzie do drugiego miejsca zabrakła 1 sekunda.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Barbara Kęcik z czasem 5:21:48s przed Barbarą Wysocką (8:42:42s). Trasę rowerową długości 150 km najszybciej pokonał zaliczając wszystkie punkty kontrolne Grzegorz Liszka (Trezado BikeTires.pl) w czasie 10:13:49s. Drugiego na mecie Daniela Śmieję (LIRO team) wyprzedził o 0,30:22s.Na trzecim miejscu przyjechał Radosław Tusiński (Velmar.pl - Merida Team  ,który ominął trzy punkty kontrolne.
Puchary Przewodniczącego Rady Gminy Czerwonak Marcina Wojtkowiaka otrzymali: Maciej Więcek (TP100km), Joanna Sprawka (TP100km) i Grzegorz Liszka (TR150 km).

Warto podkreślić, iż zwycięzca na 100 km Maciej Więcek do tej pory wystartował w czterech rajdach na 100 km i we wszystkich przybiegał na pierwszym miejscu!

Opracował: Zbigniew Hornik