Patrycja Brosz i Damian Walerczyk przeczytali na naszych stronach o Straży Gminnej pomagającej odpalać auta i postanowili pomóc strażnikom.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego organizuje cykl spacerów „Na manowce” - spacery po parkach krajobrazowych Wielkopolski, które odbędą się 2018 roku na terenie wielkopolskich parków krajobrazowych.

Zwracamy się z prośba do mieszkańców o nieparkowanie pojazdów na ulicach oraz chodnikach w celu umożliwienia przejazdu i wykonania pracy przez pługopiaskarkę.

Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej informuje, że od 22 stycznia (poniedziałku) delegatura w Urzędzie Gminy w Czerwonaku będzie czynna tylko w poniedziałki i wtorki.

Przypominamy o trwającym wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: "Koziegłowy - rejon ulicy Kanałowej" oraz "Miękowo - część północna".

Cztery mieszkania Czerwonackiego TBS-u mają swoich nowych lokatorów. Klucze z rąk wójta Jacka Sommerfelda odebrały rodziny z Bolechowa, Owińsk, Potasz i osiedla Karolin w Koziegłowach.

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Wójt gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld przychylił się do wielokrotnych próśb mieszkańców o stworzenie takiej wiaty, która będzie chroniła pacjentów w trakcie czekania w kolejce.

Zima jak na razie jest dość łaskawa dla mieszkańców naszej gminy. Temperatury dość rzadko spadały poniżej zera, ale to niestety powoli się zmienia i coraz częściej poranki zaczynamy ze skrobaczką w ręce.

Archiwum