Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich szkołach na terenie gminy Czerwonak o godzinie 11.11 odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego.

24 listopada odbędzie się spływ kajakowy rzeką Wartą organizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „Warta”

W związku z działaniami rządu w zakresie proekologicznego „Programu Czyste Powietrze”, obchodząca 20-lecie firma De Dietrich Technika Grzewcza organizuje konkurs dla osób zainteresowanych wymiana starych nieekologicznych źródeł ciepła w swoich domach.

We wrześniu i październiku funkcjonariusze Straży Gminnej w Czerwonaku odbyli spotkania z uczniami klas 0-3 szkół podstawowych oraz w przedszkolach na terenie gminy.

11 listopada na trasie Poznań Główny – Wągrowiec odbędzie się specjalny przejazd pociągiem turystycznym CYSTERS. Dla mieszkańców naszej gminy mamy przygotowane 24 podwójne bilety na ten niezapomniany rejs.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski poinformował o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie pomocy suzowej dla rolników.

W związku z Dniem Wszystkich Świętych na terenie gminy Czerwonak będzie kursować bezpłatna linia autobusowa dowożąca ludzi na cmentarze. Autobus będzie kursował w dniach 31 października (środa) oraz 1 listopada (czwartek).

Zbliża się ostateczny termin składania wniosków na zadanie ograniczania niskiej emisji na terenie gminy Czerwonak.

Archiwum