Jakiś czas temu informowaliśmy, że Urząd Gminy został wyposażony w zautomatyzowany defibrylator, czyli AED. Teraz nadszedł czas na przeszkolenie kadry w kwestii używania zautomatyzowanego defibrylatora.

Gmina Czerwonak po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej społecznej akcji „Polska Biega”. Wzięło w niej udział prawie 200 osób.

W niedzielę, 21 maja odbył się rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników „Odjazdowy Bibliotekarz”

Ponad 1,2 miliona zł przeznaczył w tym roku powiat poznański na prace remontowe i konserwatorskie obiektów zabytkowych, w tym na kościół św. Mikołaja w Owińskach.

„Koncert Łucji” w wykonaniu Kicińskiego Chóru Kameralnego „Arsis" prowadzonego przez Karolinę Piotrowską-Sobczak.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania Gminie Czerwonak na projekt tzw. „okołodworcówek”.

Osoby stwarzające zagrożenie w budynku Urzędu Gminy, atak dywersyjny na Zakłady Drobiarskie w Koziegłowach i bunt osadzonych w Zakładzie Karnym - szczęśliwie to tylko ćwiczenia...

Do przyszłorocznej edycji Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 13 projektów. W tym roku budżet przeszedł małe korekty, będące wynikiem konsultacji społecznych.

Za nami V Spotkania Literacko-Historyczne w Szkole Podstawowej imienia Augusta Cieszkowskiego w Kicinie. Tym razem pod hasłem „z biegiem Wisły”.

Forum Gmin na 5 zajmujące się atrakcyjnością inwestycyjną gmin a rozwojem przedsiębiorczości przyznało Gminie Czerwonak tytuł „Gminy na 5!”.

Archiwum