Ze względu na modernizacją komór na sieci wodociągowej wykonywaną w weekend przez Aquanet nastąpią przerwy w dostawie wody, które uniemożliwią funkcjonowanie pływalni w Koziegłowach.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: „Promnice - rejon ulicy Górnej i Średniej” oraz „Promnice - rejon ulicy Sosnowej, Modrzewiowej, Wierzbowej i terenu działki nr 137/5”, które odbędą się w dniach od 18 kwietnia do 8 maja 2018 roku.

Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld podpisał umowę na dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W sumie umowę z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego podpisało 11 samorządów.

Dobiega końca wizyta dzieci ze szkoły w Buseck w naszej gminie. Ostatniego dnia pobytu dzieciaki na zaproszenie wójta Jacka Sommerfelda gościły w Urzędzie Gminy.

Kolejny sukces Czerwonak Biega. Gminna drużyna zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji biegu pod nazwą „Władca Pierścieni”. Trasa wiodła pierścieniem rowerowym wytyczonym pomarańczowym szlakiem wokół Powiatu Poznańskiego. Jego długość wynosi, aż 168 kilometrów.

Wójt Jacek Sommerfeld po kilkumiesięcznych negocjacjach podpisał umowę z Aquanet S.A.. Na jej mocy gmina została dofinansowana kwotą ponad 600 tysięcy złotych na budowę ulicy Parkowej, Poprzecznej i Sportowej w Owińskach.

Aquanet SA informuje, że w związku z modernizacją komór na sieci wodociągowej nastąpią przerwy w dostawie wody w dniach: 21.04.2018 (sobota, godz. 18:00) do 22.04.2018 (niedziela, godz. 22:00).

We wtorek (11 kwietnia) odbył się wernisaż wystawy Biało-Czerwona autorstwa Marka Lapisa. Zdjęcia mieszkańca naszej gminy w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach będzie można podziwiać do 6 maja (wtorek).

Na naszej stronie pojawiła się nowa, bardzo interesująca opcja. W zakładce Informacja Przestrzenna oprócz Systemu Informacji Przestrzennej znajdują się również Retromapy.

Nadleśnictwo Łopuchówko informuje że w związku z występowaniem suchych i pochylonych drzew rosnących przy ulicy Obornickiej w Promnicach planuje ich usunięcie. Prace odbywały się będą w porozumieniu i w asyście policji w Czerwonaku.

Archiwum