17 września 2017 roku odbył się XLIX rajd pod nazwą "W Podpoznańskich Lasach" z metą na polanie pod Dziewiczą Górą. W rajdzie wzięło udział łącznie 49 osób.

Kilkaset mieszkańców powiatu wzięło udział w festynie rodzinnym "Bezpieczni w powiecie".

XI Piknik Cysterski Konwencjonalia 2017 za nami. Podczas tegorocznej edycji pikniku mogliśmy wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Stowarzyszenie Swarożyc takich jak; strzelanie z łuków, miotanie oszczepem, barwienie tkanin oraz oglądać pokazy walk i pojedynków rycerskich.

Moc atrakcji i wiele dobrych serc. Tak w skrócie wyglądał festyn rodzinny „Urodziny Małgosi”, który został zorganizowany w Akwen Marinie przez wójta gminy Czerwonak Jacka Sommerfelda oraz fundację Szlachetny Bohater.

Tegoroczne Święto Chleba organizowane przez wójta gminy Czerwonak Jacka Sommerfelda, sołtys Klin Barbarę Sokalską-Mocny oraz sołtys Kicina Helenę Stachowiak odbyło się w Mielnie.

Dziękii dofinansowaniu z LGD Trakt Piastów w ramach projektu Aktywne Sołectwa 2017 wycieczkowo zakończyły się Słoneczne wakacje w Słoneczku.

23 czerwca Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” świętował Dni Gminy premierowo. O godzinie 19:00 odbyła się w CKiR premiera spektaklu zespołu Skansen Teatralny „Przeklęte” w reżyserii Anny Rozmianiec.

17 czerwca odbył się w Owińskach IV Piknik Rodzinny organizowany przez kibiców Lecha z Fan Clubu Owińska wspólnie z Radą Sołecką w Owińskach i Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku.

9 czerwca 2017 roku w Gminnym Przedszkolu nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach odbyło się uroczyste zakończenie w tym roku szkolnym programu "Mały Ratownik". 

W sobotę, 10 czerwca 2017 roku na terenie przy szkole Podstawowej w Koziegłowach odbył się VI Dzień Zdrowia. Mieszkańcy mogli skorzystać z wielu porad specjalistów, a także konkretnych badań profilaktycznych.

9 czerwca w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie odbyło się V Sympozjum Samorządów Uczniowskich. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: „WOLONTARIAT – radość pomagania”.

Dzień Dziecka, który odbył się w minioną niedzielę można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, pomimo 10 minutowego deszczyku, który nikogo nie przestraszył.

27-28 maja 2017 odbył się na AKWEN Marinie wielki dwudniowy festyn „Rowerem nad rzekę”.

Archiwum