W sobotę (21 kwietnia) już po raz trzeci odbył się bieg nocny Czerwonacka Czołówka. Niepowtarzalny klimat biegu ponownie przyciągnął biegaczy nie tylko z Gminy Czerwonak.

W niedzielę (15 kwietnia) w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbył się koncert zespołu Hubert Tas & The Small Circle. Grający na gramofonach Hubert Tas pochodzi z Kicina i pierwszy raz koncertował w Sali CKiR.

7 kwietnia 2018 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Koziegłowach odbyła się kolejna edycja Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego w Parach. Zawody rozpoczęto minutą ciszy, aby uczcić pamięć Henryka Zborowskiego – głównego inicjatora zawodów oraz członka Zarządu Osiedla Leśnego.

13 kwietnia w Parafii św. Jana Chrzciciela w Owińskach odbyła się msza święta poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej celebrowana przez ojca Leszka Gólczyńskiego. Po mszy złożone zostały wieńce pod tablicami pamiątkowymi znajdującymi się na ścianie kościoła.

7 kwietnia w bibliotece w Koziegłowach odbyło się drugie spotkanie z cyklu Bajkowa sobota z Sąsiadami organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi i Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonaku.

Świecka tradycją się stało od kilku lat, że oficjalna inauguracja sezonu turystycznego w „Puszczy Zielonce” ma miejsce w gminie Skoki, w Sławicy w Gościńcu Winnica. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” wraz z gminą Skoki.

Za nami pierwszy dwudniowy turniej organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Czerwonak we współpracy ze Szkołą Podstawową w Czerwonaku. Turniej finansowo wsparło Starostwo Powiatowe, a nagrody ufundował i wręczył wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld.

20 marca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku filia Koziegłowy odbył się wernisaż wystawy Bogusława Kaźmierczaka pt. „Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka”.

Na ostatnim, czyli szóstym etapie zamiast wiosennie było zimowo ale to nie przestraszyło walecznych zawodników.

8 marca od  20:00 do 23:00 na pływalni w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach z okazji Dnia Kobiet Panie obchodziły swoje święto. W ten wyjątkowy czwartkowy wieczór basen, sauna i siłownia były przeznaczone wyłącznie dla płci żeńskiej.

9 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Koziegłowach odbył się  XVIII Gminny Konkurs „Ortograficzne potyczki” przygotowany i przeprowadzony przez Renatę Baranowską, Aleksandrę Drzewiecką i Dorotę Kowalską.

W sobotnie popołudnie przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej  w Czerwonaku zebrało się 19 zastępów straży pożarnej, by punktualnie o godzinie 16:00 wspólnie udać się do Koziegłów wesprzeć mieszkańca naszej gminy w walce z chorobą.

18 lutego w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach zagrał Janusz Radek z zespołem. Artysta zaprezentował znane i lubiane piosenki w nowych aranżacjach.

W sobotę (3 lutego) Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprosił do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert „Uzdrowisko Piosenka-Zdrój. Kofta, nastroje i żart”.

Zwycięstwem sołectwa Czerwonak II zakończyła się tegoroczna edycja „Złotych Płetw Wójta”. Drugie miejsce na podium zdobyło Osiedle Leśne, a najniższy stopień podium należy do sołectwa Czerwonak I.

Archiwum