10 czerwca Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprosił do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na finał 23 Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018.

Organizatorem zawodów były wspólnie CRKF AKWEN w Czerwonaku oraz firma KOSOX. Stworzono około 55 km trasy na dystans średni (30 km) i długi (50 km), z przewyższeniami ponad 700 metrów.

Siedmiu strongmenów wystartowało 26 maja w zorganizowanych po raz pierwszy zawodach dla najsilniejszych mieszkańców Gminy Czerwonak. Bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Karwański. Organizatorem turnieju był CKiR Akwen, a patronatem objął go wójt Jacek Sommerfeld.

19 maja w Koziegłowach odbyła się już III edycja turnieju koszykówki 3x3 ZarzyckiCup, która połączona była z festynem #SąsiedziSąsiadom, który dziękował mieszkańcom Gminy Czerwonak za tak owocną zbiórkę na rzecz małego mieszkańca Koziegłów – Tymoteusza Bajera.

Wyjątkowe spotkanie z Krzesimirem Dębskim i Piotrem Szelągowskim, prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, odbyło się w czwartek 10 maja w bibliotece Centrum Kultury i Rekreacji w  Koziegłowach.

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku i majówka organizowana wspólnie z osiedlem Przylesie, takie atrakcje czekały w ubiegłą sobotę na mieszkańców naszej gminy.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Suchego Lasu została triumfatorem 17. edycji powiatowego konkursu „Ortograficzne potyczki”, który 27 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Koziegłowach. Zespół gospodarzy  zajął ostatecznie dziesiąte miejsce.

21 kwietnia (sobota)  na terenie sołectwa Miękowo zostało zorganizowane "Sprzątanie Świata". Pogoda dopisała i mieszkańcy nie zawiedli. Udział w sprzątaniu wzięło prawie 80 osób.

Szkoła w Murowanej Goślinie, należąca do Zespołu Szkół im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, jest Kuźnią Talentów Kulinarnych.

W sobotę (21 kwietnia) już po raz trzeci odbył się bieg nocny Czerwonacka Czołówka. Niepowtarzalny klimat biegu ponownie przyciągnął biegaczy nie tylko z Gminy Czerwonak.

W niedzielę (15 kwietnia) w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbył się koncert zespołu Hubert Tas & The Small Circle. Grający na gramofonach Hubert Tas pochodzi z Kicina i pierwszy raz koncertował w Sali CKiR.

7 kwietnia 2018 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Koziegłowach odbyła się kolejna edycja Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego w Parach. Zawody rozpoczęto minutą ciszy, aby uczcić pamięć Henryka Zborowskiego – głównego inicjatora zawodów oraz członka Zarządu Osiedla Leśnego.

13 kwietnia w Parafii św. Jana Chrzciciela w Owińskach odbyła się msza święta poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej celebrowana przez ojca Leszka Gólczyńskiego. Po mszy złożone zostały wieńce pod tablicami pamiątkowymi znajdującymi się na ścianie kościoła.

7 kwietnia w bibliotece w Koziegłowach odbyło się drugie spotkanie z cyklu Bajkowa sobota z Sąsiadami organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi i Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonaku.

Świecka tradycją się stało od kilku lat, że oficjalna inauguracja sezonu turystycznego w „Puszczy Zielonce” ma miejsce w gminie Skoki, w Sławicy w Gościńcu Winnica. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” wraz z gminą Skoki.