Studenci Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu gościli w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

W piątkowy wieczór GOK „Sokół” zaprosił do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert "Choć burza huczy wkoło nas ..." z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

27 października w Zespole Szkół w Bolechowie odbyły się XV Prezentacje Poezji Obcojęzycznej "Świat poezją malowany". 30 uczniów z 9 szkół powiatów poznańskiego i obornickiego recytowało wiersze w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Za nami już wernisaż otwierający wystawę Ukryte w lesie. Zapraszamy do Salonu FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej Dziewicza Góra w Czerwonaku, gdzie można oglądać prace uczestników warsztatów Spacer Fotopuszcza Zielonka.

Marek Piekarczyk, Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki - występ tych artystów można było podziwiać w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Pierwsze dni listopada w polskiej tradycji to szczególny czas pamięci o zmarłych. 1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych każdy z nas odwiedza groby swych bliskich, by oddać im cześć.

W niedzielę 15 października w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach miało miejsce pionierskie wydarzenie „Poleć z nami”, zorganizowane przez Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku wraz paralotniarzami i modelarzami, będącymi w większości mieszkańcami Gminy Czerwonak i zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Sportów Lotniczych Czerwonaki.

Od 13 do 15 października w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbywał się "Historykon”, czyli biwak o tematyce historycznej organizowany przez harcerzy z 176 Poznańskiej Drużyny Wędrowniczej.

Gminny Ośrodek Kultury Sokół po raz kolejny zaprosił na tradycyjny już Koncert Jesienny do kościoła w Kicinie. W tym roku widzowie mogli usłyszeć Kwartet Smyczkowy Classic Quartet.

W tym roku wspólne grzybobranie sołectw Miękowo oraz Owińska odbyło się w Dąbrówce Leśnej. W wyjeździe udział wzięło 50 osób. Pogoda oraz humory dopisały.

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprosił najmłodszych mieszkańców naszej gminy na wyjątkowy spektakl. Teatr z Bułgarii zaprezentował „Czerwonego Kapturka”.

30 września Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku oraz Związek Międzygminny Puszcza Zielonka zaprosił mieszkańców do kościoła w Owińskach na wyjątkowy koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore.

„Bezpieczna droga do szkoły” to projekt realizowany we wrześniu każdego roku. Obejmuje cykl spotkań funkcjonariuszy Straży Gminnej z dziećmi, które rozpoczęły naukę w szkole.

Lato w sołectwie Bolechówko pożegnaliśmy w deszczowej aurze. Pogoda nie odstraszyła jednak wszystkich i 70. mieszkańców wspólnie odśpiewało „Żegnaj Lato Na Rok”. Klimat „Kogucika” i bogatego wiejskiego stołu, na którym nie zabrakło domowych wypieków, zachęcił nas do wspólnej zabawy.

17 września 2017 roku odbył się XLIX rajd pod nazwą "W Podpoznańskich Lasach" z metą na polanie pod Dziewiczą Górą. W rajdzie wzięło udział łącznie 49 osób.

Archiwum