3 października 2018 w Szkole Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu przeprowadzony został Wielki Test z Historii Polski „Kocham Cię Polsko”. Wydarzenie to było związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwycięstwem Marka Półtoraka z Potasz zakończyła się pierwsza edycja biegu survivalowego Inferno Run, który odbył się na terenie Akwen Tropicany w Owińskach

6 października odbył się III Rodzinny Rajd Samochodowy z Akwenem. Na starcie stawiło się blisko 30 załóg, które miały do pokonania ponad 30-kilometrową trasę, prowadzącą przez bardziej lub mniej znane zakątki gminy Czerwonak.

W sierpniu na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbył się Zlot zorganizowany przez Główną Kwaterę ZHP dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia Związku Harcerstwa Polskiego.

W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się konferencja w ramach projektu „Węzeł przesiadkowy Czerwonak”.

Urzędzie Gminy Czerwonak odbyły się dwudniowe warsztaty dla seniorów zorganizowane przez Metropolię Poznań.

Sześćdziesiąt osób, w tym dwadzieścioro dzieci wzięło udział w spontanicznym rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji międzynarodowego „Dnia bez Samochodu”.

1 września 2018 Zarząd Osiedla Leśnego w Koziegłowach przeprowadził grę terenową „Wielkopolanie powstańcie” w klimacie Powstania Wielkopolskiego. Na starcie zarejestrowało się 9 drużyn: Mali tropiciele, Batalion, Rada Puchaczy, Zdobywcy, Psiaki, Super drużyna, Solidarni piłkarze, Kałasznikow PL oraz Wojskowi do boju.

W sobotę 18 sierpnia odbyła się V edycja, cieszącej się dużą popularnością imprezy – V Triathlon Czerwonak.

W maju Gminny Ośrodek Kultury Sokół rozpoczął działania mające na celu realizację projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury

27 czerwca w Sali Sesyjnej w Czerwonaku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród za udział w konkursie „Mój znak bezpieczeństwa”, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce bezpieczeństwa.

Wielokilometrowy, wyczerpujący marsz, a na zakończenie wspólne spotkanie przy ognisku w Bindudze.

1 lipca (niedziela)  w parku w Bolechowie, oraz na terenie przedszkola publicznego Akademia Odkrywców, odbył się festyn integracyjny Sołectwa Bolechowo.

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej w Koziegłowach odbył się VII Dzień Zdrowia. Mieszkańcy gminy mogli skorzystać z porad specjalistów i konkretnych badań profilaktycznych.

17 czerwca na działce w Bolechowie odbył się po raz pierwszy piknik lotniczy pod nazwą Poleć z Nami.