Logowanie:
Logowanie:

Czerwonacki Budżet Obywatelski

Od dnia 17 czerwca 2019 r. do 15 lipca 2019 r. mieszkańcy gminy Czerwonak mogą składać projekty do Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. 

Propozycje projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy pełnoletni mieszkaniec gminy, z wyjątkiem osób będących członkami Zespołu Weryfikującego. 

Kwota przeznaczona na zadania w Czerwonackim Budżecie Obywatelskim na rok 2020 wynosi 500 000 zł, z czego:

  • przeznacza się 400 000 zł na projekty inwestycyjne (twarde), z czego koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć wartości 150 000 zł;
  • przeznacza się 100 000 zł na projekty nieinwestycyjne (miękkie), z czego koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć kwoty 25 000 zł.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć:

  • zadań inwestycyjnych (twardych) - np.: remont, modernizację, adaptację, budowę nowego obiektu lub zakupu wyposażenia; nie dopuszcza się projektów dotyczących budowy dróg
  • zadań nieinwestycyjnych (miękkich) - zadanie nieinwestycyjne, wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym, z wyłączeniem bieżącej administracyjnej działalności podmiotów, realizowane na terenie gminy Czerwonak.

Zadanie musi być ogólnodostępne dla mieszkańców całej gminy.

Propozycje projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy pełnoletni mieszkaniec gminy, z wyjątkiem osób będących członkami Zespołu Weryfikującego. Projekty zgłaszane są na elektronicznym formularzu zgłoszeniowym projektu. Każdy projekt zgłoszony na formularzu, winien uzyskać poparcie 10 osób. Formularz zgłoszeniowy projektu dostępny jest na stronie https://czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

 

Do 1 września przedstawiona zostanie ostateczna lista zgłoszonych projektów, które zostaną poddane pod głosowanie powszechne. Głosowanie nad projektami potrwa do 23 września.

 

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.