Logowanie:
Logowanie:

Widowisko Orzeł i Krzyż wraca!

W ciągu ostatnich 4 lat do Parku Dzieje w Murowanej Gośliny przyjechało prawie 60 000 turystów. W tym roku będzie inaczej niż zwykle.  

 

Od dziesięciu lat w Murowanej Goślinie 300 wolontariuszy, na przełomie czerwca i lipca organizuje nocne widowiska historyczne. Wydawało się, że pandemia pokrzyżuje plany organizatorom. Teren 40 hektarów, na którym od marca powinno wrzeć od pracy, świecił pustkami. 

 

Ten rok miał być wyjątkowy. To już 10, jubileuszowy sezon widowisk, które odbywają się w Murowanej Goślinie, mówi organizator i pomysłodawca największego widowiska plenerowego o historii Polski Tomasz Łęcki. Nasze widowiska, tworzą wspaniali ludzie dla których to pasja, radość odkrywania i poznawania, nawiązywania relacji społecznych, a także naturalny sposób dla okazania autentycznego patriotyzmu. Tutaj w Stowarzyszeniu Dzieje, wszyscy jesteśmy wielką rodziną, która tworzy niesamowite na skalę ogólnopolską wydarzenie.

 

Rzeczywiście widowiska, które odbywają się w Murowanej Goślinie początkowo skierowane były to małej lokalnej społeczności. Obecnie rokrocznie do Parku Dzieje w okresie wakacyjnym zjeżdżają tłumy widzów. Inaugurację sprzedaży rozpoczęliśmy z bardzo dobrym wynikiem ponad 3000 sprzedanych biletów na 6 miesięcy przed wydarzeniem. Spodziewaliśmy się rekordu frekwencyjnego dodaje Michał Motyl koordynator działań promocyjnych widowiska. 

 

Kiedy w marcu, nagle świat właściwie się zatrzymał, z dużym dystansem podchodziliśmy do możliwości realizacji tegorocznego sezonu. Ostatnie dwa miesiące pokazały, że zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności społecznej, a obecnie kolejne sektory gospodarki są stopniowo odmrażane. Analizujemy zalecenia dotyczące kin i teatrów oraz organizacji wydarzeń plenerowych. Jesteśmy świadomi, że musimy z jednej strony wrócić do “normalności”, ale jednocześnie wyznaczać zupełnie nowe rozwiązania i standardy. Nie ulegamy przeciwnościom i działamy, aby przywrócić naturalną radość życia podsumowuje reżyser Filip Klepacki.

 

Widzowie znowu zagoszczą w Parku Dzieje, jeszcze w tym sezonie. Stowarzyszenie Dzieje odmraża działania i przygotowuje się do organizacji widowisk na przełomie sierpnia i września. Przygotowujemy się, aby co drugie miejsce na widowni pozostawało wolne, a także prze organizujemy system przechodzenia przez bramki. Niezbędne będzie też zastosowanie dodatkowych środków sanitarnych relacjonuje Piotr Jędrzejczak, koordynator ds. bezpieczeństwa. 

 

Wszyscy, którzy dokonali zakupu biletów, mają możliwość zmiany biletu na jeden z 5 nowych terminów, 28, 29 sierpnia lub 3, 4, 5 września. Na początku lipca organizatorzy udostępnili również bilety w otwartej sprzedaży na widowiska w zaktualizowanym terminarzu sezonu. Na ten moment ponad 70 procent biletów zostało już wyprzedanych. Dlatego organizatorzy szacują, że widowiska obejrzy pełna obsada 6000 widzów.

 

Widowiska nocne to jedne z największych wydarzeń kulturalnych naszego regionu. Dla tych, którzy w ostatnich latach nie mieli okazji obejrzeć tej ponad 1000-letniej historii, polecamy serdecznie wybrać się w tym sezonie do Parku Dzieje. Współorganizatorem widowisk w Parku Dzieje jest Narodowe Centrum Kultury przy wsparciu środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niemal od samego początku widowiska wspiera również Enea, dostawca energii naszego regionu, identyfikując się z projektem ważnym dla społeczności lokalnej i promocji regionu na skalę ogólnopolską.

 

www.ParkDzieje.pl

 

 

W najnowszym numerze biuletynu informacyjnego "I wiesz więcej" ogłoszony zostanie konkurs dla naszych czytelników, w którym rozlosujemy 5 darmowych wejściówek na pokaz przedpremierowy.

 

Zapraszamy także do śledzenia gminnego profilu Facebook: https://www.facebook.com/czerwonakzobaczwiecej/, na łamach którego ogłosimy konkurs z nagrodą w postaci 5 darmowych wejściówek na widowisko w dowolnym terminie.

 

 

  

Archiwum
« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.