Logowanie:
Logowanie:
< Wrzesień 2019 >
PnWtŚrCzPtSoNd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Kategoria
Wydarzenia na miesiąc: Wrzesień 2019
 • środa, 04.09.2019
  Mobilny punkt Straży Gminnej w Czerwonaku

  4 września od godziny 15.30 do 17.00 na os. Przylesie w Czerwonaku przy Bibliotece stanie mobilny punkt Straży Gminnej. Na miejscu można będzie porozmawiać ze strażnikami gminnymi, przekazać interwencje, uwagi itp. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych porad mediatora, radcy prawnego mecenasa Michała Borówczaka ze Stowarzyszenia Polskie Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu.
   

   

  Zapraszamy!

   

  Straż Gminna w Czerwonaku

 • sobota, 07.09.2019
  Dzień Sąsiada w Koziegłowach

 • sobota, 07.09.2019
  "Biała Sobota" z powiatem poznańskim

 • piątek, 13.09.2019
  SPEKTAKL „KIEDY BĘDĘ DUŻY” – BA-KU TEATR

  Opowieść o strachu przed nieznanym i obcym. Hacen Sahraoui, znany szerszej publiczności z serialu Przepis na życie, serwuje nam francusko-algiersko-polski koktajl, pełny zabawnych obserwacji obyczajowych. Osobiste wspomnienia stają się okazją do refleksji nad sytuacją cudzoziemców w Polsce, a nostalgiczna podróż do kraju dzieciństwa pozwala na sformułowanie kilku praktycznych porad dla potencjalnych emigrantów. Teatr cieni łączy się tu z reportażem i ze slapstickiem. Spektakl otrzymał II nagrodę na VI Ogólnopolskim Festiwalu Jednego Aktora „Monofest” w Łodzi.

  Ba-Ku Teatr powstał w 2009 r. w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak fundacja Ba-Ku Teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Ku Teatrem współpracują m.in. Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki i aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku Teatru są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

   

  Na spektakl zaprasza Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Barak Kultury 13 września o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 19 sierpnia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku ora CKiR w Koziegłowach.

  Organizator: Fundacja Barak Kultury

  Partner: Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”

  Projekt finansowany ze środków Powiatu Poznańskiego

   

  [ GOK Sokół]

 • piątek, 13.09.2019
  POMYSŁODAJNIA - WARSZTATY KULINARNE

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na warsztaty kulinarne, które odbędą się w ramach naszego cyklu Pomysłodajnia. To warsztaty dla pasjonatów zarówno stawiających pierwsze kroki w gotowaniu jak i tych zaawansowanych. Podczas spotkania zajmiemy się kuchnią wegetariańską i wegańską. Odkryjemy nowe walory warzyw i przygotujemy nowoczesne dania kuchni roślinnej. W programie między innymi pieczenie chleba na zakwasie oraz przygotowanie szybkich i przepysznych past warzywnych. Przygotujemy także mini pizzerki, a na deser zaproponujemy zdrowe ciacho oraz konfiturę z dyni i pomarańczy. We wspólnym gronie i inspirującej atmosferze odkryjemy nowe smaki a przede wszystkim, spędzimy miło i twórczo czas.

   

  Miejsce: Klub Iskra w Promnicach, ul. Północna 58

  Termin: 13.09.2019 (piątek).

  Godzina: 17:30-20:30.

  Koszt:  50 zł/os. (w cenie wszystkie niezbędne produktu).

  Prowadzący: Beata Bukowiecka współautorka książki o żywieniu dzieci pt. „Dylematy mamy i taty w kuchni” oraz bloga edukacyjno kulinarnego www.dylematymamyitaty.pl. Inżynier technologii żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Absolwentka podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Edukator żywieniowy programu „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”

  Zapisy i szczegółypod numerem telefonu 511 134 716 lub mailowo na adres iza @gok-sokol.pl

   

   

  [GOK Sokół]

 • piątek, 13.09.2019
  INFERNO RUN - sprawdź swoje możliwości i pokonaj granicę!

 • sobota, 14.09.2019
  Akcja poboru krwi w Owińskach

  Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zapraszają na akcję poboru krwi, która odbędzie się:

   

  14 września w godzinach 10:00-15:00 w Owińskach na placu przed pałacem w Owińskach.

 • sobota, 14.09.2019
  XV Festyn Integracyjny: „Wehikuł czasu – czyli podróż do przeszłości”

  Serdecznie zapraszamy na XV Festyn Integracyjny: „Wehikuł czasu – czyli podróż do przeszłości”.

   

  „Wehikuł czasu – czyli podróż do przeszłości”to stworzenie możliwości spotkania się, wymiany doświadczeń oraz pochwalenie się umiejętnościami przez osoby zarówno  pełnosprawne jak i  niepełnosprawne na co dzień będących uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Powiatu Poznańskiego oraz z gości indywidualnych. Impreza przewidziana jest na 320 osób.

   

  W trakcie spotkania, które odbędzie się na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Owińskach przewidujemy konkursy i występy zaproszonych gości. Motywem przewodnim w roku 2019 będzie podróż w czasie – jest to związane z 15 rocznicą istnienia Warsztatu w Owińskach. Odbędzie się wiele konkursów i zabaw; wspólnie zapełnimy kapsułę czasu, która później będzie zakopana na terenie parku (WTZ). Jeżeli macie jakieś pomysły na to co powinno się znaleźć w kapsule, o czym powinniśmy pamiętać – w kontekście działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, to zapraszamy do wspólnej zabawy.

   

  Zgłoszenia przyjmujemy od dnia 19.08 -06.09 do w godz. 7-15, pod nr telefonu 504 310 701, ilość miejsce ograniczona.

   

  Miejsce i czas spotkania:

  14 września godz. 13.00

  Warsztat Terapii Zajęciowej

  ul. Kolejowa 3

  62-005 Owińska

   

  Organizator:

  Wielkopolski Związek

  Inwalidów Narządu Ruchu

  ul. Cmentarna 22

  60-176 Poznań

   

  Zadanie finansowane jest z środków Gminy Czerwonak oraz Powiatu Poznańskiego.

 • sobota, 14.09.2019
  Zakład Karny w Koziegłowach zaprasza służby mundurowe z rodzinami oraz sympatyków na bieg o charakterze sportowo – charytatywnym

  14 września br. odbędzie się Bieg Służb Mundurowych Dziewicza Góra 2019. Organizatorem biegu jest Zakład Karny w Koziegłowach.

   

  Patronat honorowy objął Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak. Impreza, oprócz charakteru integracyjnego oraz sportowego (3 trasy biegowe)  ma charakter charytatywny.

   

  W 2019 roku zostało podpisane Porozumienie o współpracy  Zakładu Karnego w Koziegłowach ze Stowarzyszeniem Razem – Na Głównej. Celem Stowarzyszenia jest realizacja zadań publicznych na rzecz ogółu społeczności, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych lub zagrożonych uzależnieniami i patologiami społecznymi. Podopieczni ośrodka to dzieci i młodzież z jednej z poznańskich dzielnic. Podopieczni ośrodka będą oferowali przedmioty przez nich wykonane,  w celu zebrania środków na działalność  świetlicy środowiskowej działającej w Poznaniu przy ul Głównej.

  Z uwagi na limit miejsc osoby zainteresowane proszone są o kontakt do 12.09.2019 r.

  Na adres mailowy: dawid.gwiazdowski@sw.gov.pl , tel.: 61 8111 – 491, 459

 • sobota, 14.09.2019
  Piknik Cysterski

   

   

 • poniedziałek, 16.09.2019
  Otwarcie łacznika ulic: św. Wojciech i Szkolna - trening pokazowy w wykonaniu Poznańskiego Klubu Narciarskiego

 • wtorek, 17.09.2019
  Wystawa "Powstanie Wielkopolskie - rozkaz!"

 • wtorek, 17.09.2019 - piątek, 20.09.2019
  Warsztaty ekologiczne w ramach Tygodnia Zrównowazonego Transportu

 • środa, 18.09.2019
  Warsztaty ekologiczne w ramach Tygodnia Zrównowazonego Transportu

 • czwartek, 19.09.2019
  Bezpłatny koncert dla najmłodszych: „Podróż przez wszystkie struny świata”.

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Europejczyk zapraszają najmłodszych na cykl koncertów.

  19 września, godz. 17:00, Klub Jutrzenka w Kicinie „Podróż przez wszystkie struny świata”.

   

  Podróżować można bliżej lub dalej. Można iść na spacer lub na długą wycieczkę, pojechać pociągiem lub polecieć samolotem. Ale jak wybrać się w podróż po strunach skrzypiec, kontrabasu czy gitary? Struna do skrzypiec ma raptem kilkadziesiąt centymetrów, a do kontrabasu może ze 2 metry – wycieczka to bardzo krótka, ale dzięki muzykom zaprowadzi was (nas) naprawdę bardzo daleko….

   

  Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na spotkanie z najmniejszym i największym instrumentem smyczkowym oraz znakomitymi wykonawcami, którzy przybliżą nam budowę tych instrumentów, zabawią nas wesołymi i znanymi melodiami oraz zabiorą na wycieczkę na sam koniec struny.

   

  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

  Projekt jest realizowany we współpracy z Powiatem Poznańskim

   

  Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK Sokół

 • czwartek, 19.09.2019
  SPEKTAKL TEATRU SOŁECKIEGO "z walizką"

   

  "Z walizką" to opowieść (ułożona w kilka luźno połączonych ze sobą scen, delikatnie poszarpanych jak nasze życie) mówiąca o wędrówce. Takiej zewnętrznej i wewnętrznej. "Według psychologii podróży, podróż należy rozpoczynać od początku", pisze Olga Tokarczuk w "Biegunach" i spektakl Sołeckiej Grupy Teatralnej Na Sznurku oscyluje wobec tematu tejże psychologii. Jednocześnie jest to opowieść o współczesnych "łatkach", które przyklejamy innym i samym sobie.  Łatkach, bez których ciężko funkcjonować, a jednocześnie jeszcze trudniej żyć bez nich.

   

  Przedstawienie czerpie pewne motywy z powieści Tokarczuk, ale nie jest to inscenizacja "Biegunów", chociaż pojawi się kilka zawartych w książce scen i bohaterów.

  Scenariusz i reżyseria: Natalia Gilicka

  Występują: Renata Dolata, Maja Konieczna, Agnieszka Rudzik, Roman Sobstyl, Anna Szajer, Joanna Wieśniewska, Agnieszka Wolniewicz

  Wejściówki w cenie 5,00 zł do nabycia w CKiR, GOK Sokół oraz w Klubie Kogucik podczas zebrania sołeckiego.

   

   

  Natalia Gilicka, GOK Sokół

 • czwartek, 19.09.2019
  Warsztaty ekologiczne w ramach Tygodnia Zrównowazonego Transportu

 • piątek, 20.09.2019
  Bezpłatny koncert dla najmłodszych: „Wyprawa tam, gdzie kończy się klawiatura”

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Europejczyk zapraszają najmłodszych na cykl koncertów.

   

  Palce pianistów biegają po klawiaturze tak szybko jak sprinter na sto metrów. A może jeszcze szybciej? Ale czasami idą bardzo wolno, jak zmęczony starszy pan na wieczornej przechadzce. Czy palce same wiedzą dokąd mają iść po klawiaturze? A jeżeli nie, to kto im podpowiada. Wydaje się, że do zagrania na fortepianie wystarczyłaby jedna ręka. Ale może lepiej dwie? Trzy lub nawet cztery. Trzeba by się przekonać.

  Zapraszamy na spotkanie z 88 białymi i czarnymi klawiszami, dwoma parami rąk, partyturą i może czymś jeszcze…

   

  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

  Projekt jest realizowany we współpracy z Powiatem Poznańskim

   

  Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK Sokół

 • piątek, 20.09.2019
  Warsztaty ekologiczne w ramach Tygodnia Zrównowazonego Transportu

 • sobota, 21.09.2019
  SPEKTAKL ARGENTYNA ORAZ WARSZTATY TANGA

  21 września o godzinie 19:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na niezwykły spektakl taneczny „Argentyna” przygotowany przez Teatr Tanga przy współpracy z muzykami, którzy przyjadą do nas z Argentyny.

   

  Sto pięćdziesiąt lat temu, po drugiej stronie Atlantyku, w tętniącym życiem i mówiącym językami trzech kontynentów Buenos Aires, narodził się nowy taniec. Tango zawładnęło sercami, umysłami i nogami ówczesnych Porteños i w tempie błyskawicy pojawiło się na salonach całego świata.

  Jak podkreślają twórcy przedstawienia, tango jest jak trzyminutowy romans na parkiecie. Budzi skrajne odczucia, intryguje, a czasem nawet onieśmiela. Sztuka „Argentyna” to opowieść o miłości i tęsknocie rzeszy imigrantów, którzy przed laty dotarli do jej stolicy w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia, zarażając pasją do tańca całe Buenos Aires.

  Czy odnaleźli je w gęstej sieci ulic wielkiego miasta? Czy pokochali swoją nową ojczyznę? Czy wieczorami tańczyli i grali tango chcąc powiedzieć całemu światu o swoich uczuciach?

  Scenariusz i reżyseria: Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek.

   

  Zapraszamy również na warsztaty tanga, które odbędą się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach o godzinie 17:30. Warsztaty będą darmowe, jednak warunkiem uczestnictwa będzie zakup biletu na spektakl „Argentyna” oraz wcześniejsze zapisanie się na nie pod adresem mailowym sekretariat@gok-sokol.pl, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Warsztaty poprowadzą Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek, założyciele Teatru Tanga i Casa Bena. Tancerze z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci i animatorzy tanga w Wielkopolsce. Organizatorzy trzech największych eventów w Poznaniu: festiwalu Ocho Pasos, maratonu La Endorfina, encuentro La Mirada oraz koncertów, warsztatów i prelekcji. Współpracują m.in. z Wiesławem Prządką, Bandonegro Tango Orquesta, SanLuisTango, Carlosem Libedinskim, Tanghetto, Ewą Wycichowską, Polskim Teatrem Tańca,Teatrem Scena Wspólna, Teatrem Ósmego Dnia.

   

  Cena biletu na spektakl to 35,00 zł. Zapisy na warsztaty oraz zakup biletówod 19.08.2019 w CKiR w Koziegłowach, GOK Sokół w Czerwonaku oraz na portalach bilety24.pl, biletyna.pl

   

   

  [GOK Sokół]

 • sobota, 21.09.2019
  Biała sobota w gminie Czerwonak

 • poniedziałek, 23.09.2019
  Wernisaż wystawy fotografii Grażyny Nowotnej „Impresje z natury”

  W poniedziałkowy wieczór zapraszamy do Salonu Fotografii Przyrodniczej FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” na otwarcie wystawy Grażyny Nowotnej „Impresje z natury”. To już kolejne spotkanie z poznańską fotografką w Salonie FOTONATURA. Z pewnością nastrojowe i romantyczne ujęcia natury znów zachwycą oglądających mistrzowską grą świateł! Wystawę będzie można podziwiać do 22 listopada w godzinach otwarcia Ośrodka Dziewicza Góra. Wstęp wolny!

   

   

   

  Nadleśnictwo Łopuchówko

 • wtorek, 24.09.2019
  Akcja Honorowego Krwiodawstwa przed Zakładem Karnym w Koziegłowach

  24 września 2019 r. (wtorek), w godzinach 9.00 – 14.00 Zakład Karny w Koziegłowach organizuje akcję Honorowego Krwiodawstwa.

   

  Tego dnia, na parkingu przed zakładem karnym (ul. Piaskowa 7, Koziegłowy) zostanie podstawiony Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania – mobilny punkty poboru krwi, w którym każdy chętny będzie mógł honorowo oddać krew.

   

  Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Pamiętaj – krwi nie da się wyprodukować.

   

  Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności.

  Czy mogę zostać krwiodawcą?

   

  TAK – jeżeli ukończyłeś 18 r. życia, a nie przekroczyłeś 65 r. życia.
   

  TAK – jeżeli jesteś zdrowy, bo tylko wtedy oddana krew nie spowoduje uszczerbku na twoim zdrowiu, a pomoże biorcy.
   

  TAK – jeżeli czujesz się zdrowy.
   

  TAK – jeżeli taka jest twoja decyzja.

   

  SŁUŻBA WIĘZIENNA aktywnie włącza się w popularyzację honorowego krwiodawstwa, Krwiodawcy Służby Więziennej obecnie zrzeszeni są w kilkunastu Klubach Honorowych Dawców Krwi. W celu popularyzowania tej formy pomocy wśród funkcjonariuszy i pracowników naszej formacji, gen. Jacek Kitliński - Dyrektor Generalny Służby Więziennej, zarządzeniem nr 74 z 21 grudnia 2017 r. - powołał Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej. Pozwala to na dalszy rozwój ruchu  krwiodawczego w Służbie Więziennej i utworzenie nowych klubów Honorowych Dawców Krwi.

 • środa, 25.09.2019
  Spotkanie autorskie z Błażejem Sienkowskim

  Niedawno na rynku ukazała się książka „Historycznym śladem Puszczy Zielonki i okolic” Pana Błażeja Sienkowskiego. Przez 7 lat Autor przemierzał puszczę rowerem odkrywając zapomniane karty jej historii. Nadleśnictwo Łopuchówko i Koło Gospodyń Wiejskich „Kliniecki Duet” serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie, podczas którego Pan Błażej Sienkowski opowie o swoich pasjach i kulisach powstawania książki. Spotykanie odbędzie się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra”. Podczas spotkania można będzie nabyć książkę, którą autor chętnie podpisze. Wstęp wolny!

   

  Nadleśnictwo Łopuchówko

 • środa, 25.09.2019
  Otwarcie skateparku w Koziegłowach

 • czwartek, 26.09.2019
  Wystawa: "Krajobrazy Przeszłości. Owińska"

 • czwartek, 26.09.2019
  Bezpłatny koncert dla najmłodszych: „Flety, klarnety i inne muzyczne gadżety”

  Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Europejczyk zapraszają najmłodszych na cykl koncertów.

   

   

  Flety i piszczałki są jednymi z najstarszych i zarazem najprostszych instrumentów muzycznych. Przez małe otworki wywiercone w drewnianych rurkach wydobywają się różne dźwięki – grube i cienkie, wysokie i niskie. Czy to znaczy, że w tych instrumentach mieszkają małe i duże nutki, które wyskakują przez dziurki i układają się w melodie? Warto sprawdzić jak to się dzieje.

  Zapraszamy na spotkanie z liczną i trochę zwariowaną rodziną instrumentów dętych. Każdy będzie mógł wydobyć dźwięk – i to niejeden….

   

  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

  Projekt jest realizowany we współpracy z Powiatem Poznańskim

   

  Joanna Szalbierz-Kędzierska, GOK Sokół 

 • czwartek, 26.09.2019
  Koncert dla najmłodszych "Flety, klarnety i inne muzyczne gadżety"

 • piątek, 27.09.2019
  Noc Kościołów I Międzynarodowy Dzień Muzyki 2019

 • sobota, 28.09.2019
  Wielkopolski Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy”

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze: Koło „Łaziki” Swarzędz oraz Oddział Środowiskowy Poznań – Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. przy współpracy: Parafii Wierzenica, Szkolnego Koła PTTK „W zasięgu ręki” przy SOSWDN w Owińskach, Koła Turystyki Rowerowej PTTK „Viator” im. R. Walerycha w Czerwonaku, Koła Terenowego PTTK im. Czesława Ptaka w Poznaniuzapraszają na:

   

  Wielkopolski Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy”.

   

  Szczegóły w załączniku:

   Rajd_Jesien_w_Wierzenicy_2019.doc

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.