Logowanie:
Logowanie:

Artyści z Klubu "Impresja" wzięli udział w warsztacie malarskim z fińską artystką

6 czerwca w Domku Fińskim w Klinach odbyło się wyjątkowe artystyczne spotkanie. Skupiający amatorów malowania klub "Impresja" działający przy bibliotece w Owińskach miał możliwość wzięcia udziału w warsztacie malarskim poprowadzonym przez fińską artystkę i projektantkę, Susanne Sivonen. Warsztat był zainspirowany jednym z jej pierwszych wzorów pt. Różany taniec i miał skłonić uczestników do znalezienia przewodniego motywu dookoła którego snuli własną malarską opowieść. Projektantka opowiedziała o swojej pracy i jej inspiracjach. Pokazała zaprojektowaną przez siebie sukienkę od wzoru na materiale po fason. Było wiele pytań i śmiechu. Wszystkich połączył język sztuki i dlatego brak umiejętności lingwistycznych nie stanowił żadnego problemu. Serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy w Czerwonaku za zasponsorowanie materiałów malarskich. Jak to wzruszona serdecznością ze strony uczestników Susanna na koniec powiedziała - Kiitos czyli dziękujemy!

 

Susanna jest uważana za jeden z najciekawszych skandynawskich talentów projektowych. Jej malarstwo można znaleźć na tkaninach wielu wiodących skandynawskich marek projektujących i modowych, takich jak Finlayson, R-Collection i Aarikka. Jednym z ostatnich Jej projektów jest współpraca z amerykańską firmą HALINA – producentem ekskluzywnych bagaży podróżnych: https://www.susannasivonen.com/

 

 

 

 

  

Magdalena Jankowska

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.