Logowanie:
Logowanie:

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada swoje święto obchodzili pracownicy socjalni i służby społeczne.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwonaku zatrudnionych jest 10 pracowników socjalnych, którzy realizują szereg zadań. Koordynują programy dożywiania, stypendia dla uczniów, programy antyprzemocowe i wsparcia rodziny, programy antyalkoholowe i antynarkotykowe.
Pracownicy socjalni w Polsce pojawili się 53 lata temu. Ich działalność od początku była interdyscyplinarna i miała pomóc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie, poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi. Stąd też, ich głównym zadaniem jest właśnie realizacja zadań pomocy społecznej. Ta z kolei – o czym warto pamiętać – jest udzielana z urzędu albo na wniosek. Regularną praktyką jest również, podejmowanie interwencji na podstawie niepokojących sygnałów ze środowiska. Aby pracownik socjalny mógł sprawnie wykonywać swoje zadania, musi spełniać wiele wymogów - musi mieć odpowiednie wykształcenie: kolegium pracowników służb społecznych, studia na kierunku praca socjalna, a z drugiej i dwustopniową specjalizację zawodową.              

 

 

GOPS w Czerwonaku

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.