Logowanie:
Logowanie:

Prosto spod igły

Zakład Karny w Koziegłowach, który włączył się do akcji Gmina Czerwonak pomaga szpitalom Poznania, w dniu 27.04.2020 r. na ręce p. Agnieszki Dudziak – koordynatora akcji szycia maseczek w naszej gminie, przekazał kolejną partię maseczek uszytych przez skazanych. Pierwsza partia maseczek, trafiła już do najbardziej potrzebujących, m. innymi do seniorów z terenu gminy. Potrzeby są ogromne, walka  z rozprzestrzenianiem się wirusa trwa nadal. Dlatego Służba Więzienna realizuje i kontynuuje wszelkie inicjatywy pomocowe.

 

Akcja pomocowa skierowana jest również do Stowarzyszenia „Dzieciaki Chojraki”, działającemu na rzecz Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Efektem zaangażowania funkcjonariuszy i skazanych jest kolejna partia wykrojów maseczek. Łącznie przekazano już  10 tys. wykrojów, z których szyte będą maseczki dla podopiecznych Stowarzyszenia.

                     

Realizacja programu resocjalizacji, w efekcie którego skazani nabywają postaw prozdrowotnych i uwrażliwiają się na pomoc potrzebującym, odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji #resortsprawiedliwościpomaga.

 

 

 

 

Zakład Karny w Koziegłowach 

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.