Logowanie:
Logowanie:

Straż Gminna pomaga osobom bezdomnym

Jednym z elementów codziennej służby funkcjonariuszy Straży Gminnej jest praca z osobami bezdomnymi. Wbrew pozorom nie ogranicza się ona wyłącznie do identyfikowania miejsc ich przebywania albo monitorowania zachowań w kontekście utrzymania porządku publicznego. To także praca na ich rzecz, mająca na celu uniknięcie sytuacji, w kórej staną się poszkodowanymi, mająca umożliwić im przetrwanie szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych, jak choćby w okresie zimowym, a także mająca zapobiec poniesieniu przez nich uszczerbku na zdrowiu.

Lecz jest to także praca z nimi, ukierunkowana na udzielenie tym ludziom pomocy w wychodzeniu z bezdomności. Nasi strażnicy na bieżąco współpracują z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także samodzielnie podejmują działania w tym zakresie. Dzięki ich zaangażowaniu, w roku bieżącym już 5 osób udało się przekonać do zmiany stylu życia. Ludzie ci postanowili skorzystać z możliwości udziału w programach wychodzenia z bezdomności oraz pomocy ośrodków realizujących takie programy. Nie były to szybkie i proste działania, niektórzy z podopiecznych potrzebowali nawet kilku miesięcy na podjęcie tej decyzji. Ale skutek wart był włożonej weń pracy.

 

 

 

Straż Gminna

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.