Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej "AKWEN" zaprasza na tegoroczne otwarcie sezonowego Zielonego Labiryntu w Owińskach (ul. Plażowa 1, przy kąpielisku AKWEN Tropicana, na terenie Czerwonackich Mazur).

Zielony Labirynt został otwarty 1 maja 2022 r.  Upływający czas zwiększa jego atrakcyjność – rosną i gęstnieją tuje tworzące korytarze, i coraz trudniejsze jest znalezienie właściwej ścieżki. Ale przecież o to chodzi w tej zabawie!

Przed sezonem 2023 dosadzone zostały kolejne drzewka zwiększając długość trasy do 1 000 metrów. W sercu labiryntu znajduje się drewniana altana – miejsce na krótki wypoczynek i nabranie sił przed dalszą drogą.

Przewodnikiem po labiryncie, podobnie jak w ubiegłym roku, jest krasnal Czerwinek, który tym razem zabierze odwiedzających w podróż po świecie owadów. Należy odnaleźć dziesięć stacji i odgadnąć nazwy owadzich bohaterów zaszyfrowane w rebusach. Wskazane literki ułożą się w hasło. Teraz już wystarczy udać się do wyjścia i odebrać nagrodę! Jaką? To oczywiście niespodzianka. Zdradzimy tylko tyle, że postępując zgodnie z instrukcją na etykiecie nagrody przyczynicie się do zwiększenia urody świata. I niektóre owady będą Wam bardzo wdzięczne!

Zielony Labirynt jest czynny od maja do sierpnia w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-18.00. Zapraszamy szczególnie podczas majówki: 1, 2 i 3 maja. Po odwiedzeniu labiryntu koniecznie udajcie się na spacer i zobaczcie Czerwonackie Mazury.

W tygodniu labirynt jest dostępny dla grup zorganizowanych. Należy tylko umówić wizytę pod nr tel. 509 750 711.

Cennik: https://akwenczerwonak.pl/labirynt/